استقبال حماس از اقدام دختر ورزشکار لبنانی

ایرنا نوشت: سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خودداری ورزشکار ۱۱ ساله لبنانی از رقابت با حریف صهیونیست خود را ستود.

جهاد طه روز شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: از این دختر ورزشکار لبنانی که صاحب رتبه نخست جهان در رده زیر ۱۱ سال تنیس روی میز بود و به خاطر رقابت نکردن با حریف صهیونیست خود از مسابقات قهرمانی پرتغال انصراف داد، تشکر و قدردانی می کنیم.

وی اضافه کرد: این انصراف، یک موضع شرافتمندانه، نشانه اصالت ملت لبنان و نپذیرفتن فرهنگ عادی سازی روابط با صهیونیست ها با هر عنوانی، از سوی نسل های عربی و اسلامی است.

به گزارش ایرنا این ورزشکار لبنانی در حمایت از ملت فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط و سازش حاضر به مسابقه با حریف صهیونیستی نشد و از مسابقات جام قهرمانی تنیس روی میز در پرتغال انصراف داد.

بیسان شیری قهرمان پینگ پنگ زیر ۱۱ سال لبنانی پس از آنکه طبق قرعه، حریفش از رژیم صهیونیستی اعلام شد، از جام قهرمانی تنیس روی میز پرتغال انصراف داد.

او که در رده زیر ۱۱ سال نفر اول جهان بود حاضر شد تا رتبه خود را از دست بدهد اما با ورزشکاری از رژیم صهیونیستی مسابقه ندهد.

پیش از این نیز شماری از ورزشکاران لبنانی که به قید قرعه به حریفی از رژیم صهیونیستی برخورد کرده بودند، برای همبستگی با ملت فلسطین ابراز مخالفت با عادی سازی روابط و سازش با رژیم صهیونیستی از مسابقات انصراف داده بودند.

در همین راستا، "سالی حماده" شطرنج باز لبنانی پیش از این حاضر به مسابقه دادن با حریف صهیونیستی نشده و از مسابقات جهانی گرجستان انصراف داده بود.

یک شطرنج باز دیگر لبنانی به نام "ماغی قاسم فواز" نیز با شطرنج باز رژیم صهیونیستی مسابقه نداد و از مسابقات بین المللی در ابوظبی انصراف داد.

همچنین "شربل ابوظاهر" ورزشکار لبنانی که در رشته هنری های رزمی فعالیت دارد، حاضر به مسابقه با ورزشکار صهیونیست نشد و از مسابقات امارات انصراف داد.

پیش از ابوظاهر نیز یک رزمی کار دیگر لبنانی به به نام "عبدالله منیاتو" در سال ۲۰۲۱ حاضر به مسابقه با حریفی از رژیم صهیونیستی نشده بود و از مسابقات جهانی بلغارستان انصراف داده بود.

بر اساس این گزارش، اقدامات این ورزشکاران لبنانی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

310310

کد خبر 1699803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =