نشست پرسش و پاسخ اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان با حضور استاندار

دومین نشست پرسش و پاسخ خانه ملی گفت‌وگوی آزاد دانشگاه لرستان، با حضور استاندار لرستان و پاسخ‌گویی وی به پرسش‌های اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، دومین نشست خانه ملی گفت‌وگوی آزاد دانشگاه لرستان با حضور و مشارکت اعضای هیات علمی و پرسش و پاسخ با دکتر فرهاد زیویار، استاندار لرستان برگزار شد.

در این نشست گفت‌وگویی که با رویکرد مطالبه‌گری برگزار شد اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را درباره موضوعات و مسائل مختلف روز کشور و استان مطرح کردند و استاندار لرستان نیز به پرسش‌ها، پاسخ داد.

دکتر فرهاد زیویار، استاندار لرستان، در این نشست، ضمن شادباش به مناسبت فرارسیدن هفته بزرگداشت بسیج، برگزاری این‌گونه نشست‌ها را در راستای تقویت آزاداندیشی در سطح محیط‌های دانشگاهی دانست.
استاندار تشریح کرد: .اگرچه ایران با انواع تحریم‌ها و محدودیت‌ها روبه‌رو شده است اما توانسته است دستاوردهای بزرگی برای پیشرفت کشور کسب کند».
وی افزود: «کدام کشور را سراغ دارید که این هم دشمنی، تحریم و محدودیت را تجربه کند و به این همه پیشرفت و دستاورد در ابعاد مختلف هم دست یابد.
استاندار لرستان درباره مفهوم آزادی بیان هم تصریح کرد: در هیچ کشوری به اندازه ایران آزادی نیست؛ به گونه‌ای که انواع نظرات بیان می‌شوند و حتی هجمه‌ها هم بی‌محابا مطرح می‌شوند.

دکتر فرهاد زیویار، افزود: «ما در حال جنگ رسانه‌ای با دشمن هستیم و نقش فرهنگ و اندیشه بسیجی برای پیروزی در این جنگ، بسیار مهم است».
دکتر زیویار، تصریح کرد: «دانشگاه تراز انقلاب اسلامی، دانشگاهی است که برنامه‌ها و اهدافش براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تعریف و اجرا شوند.

وی، توضیح داد: کشور ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار بالایی در زمینه‌های گوناگون دارد که از این ظرفیت‌ها بایستی برای رفع مشکلات از جمله مشکلات معیشتی و اقتصادی، استفاده شود».
او اظهار داشت: «این‌گونه تبادل نظرها را بایستی در سطح دانشگاه‌ها گسترش داد و نظرات مختلف بیان شوند.

استاندار لرستان از تقویت راهکارها برای ارتباط بیشتر بین نهاد دانشگاه با استانداری لرستان با هدف کمک کردن به رفع چالش‌های استان، استقبال کرد.
دکتر فرهاد زیویار، توضیح داد: اولویت دولت آن است که تلاش کنیم پروژه‌های نیمه‌فعال و راکده شده، تکمیل یا احیاء شوند.
تفکر و گفتمان بسیج، ایجادکننده شهر پاک برای زیست دینی انسان‌هاست
رئیس دانشگاه لرستان در این نشست گفت: گفتمان و تفکر بسیج برای ایجاد شهر پاک دینی است که انسان‌ها در این شهر پاک، براساس تعالیم دینی زیست می‌کنند.

دکتر علی نظری، توضیح داد: تفکر و گفتمان بسیج روز به روز در حال رویش و گسترش است.
دکتر نظری، بیان کرد: «رویکرد ما این است که خانه ملی گفت‌وگوی آزاد دانشگاه لرستان برنامه‌های متنوع پرسش و پاسخ و مطالبه‌گری را برگزار کند».
رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: «نهاد دانشگاه بایستی در گسترش گفت‌وگو و تقویت جهاد تبیین، نقش اثرگذاری داشته باشد.

دانشگاه لرستان در مسیر پیشرفت و موفقیت
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان در این نشست گفت: «دانشگاه لرستان دانشگاهی است که تعدادی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه در فهرست برترین‌ دانشمدان دنیا قرار گرفته‌اند و این یک موفقیت مهم برای استان است.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حبیب حاتمی‌کن‌کبود تشریح کرد: از دیگر موفقیت‌های مهم دانشگاه لرستان اعطای میزبانی و برگزاری سی و هفتمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به این دانشگاه است.


وی بیان کرد: دانشگاه لرستان دانشگاهی است که شبانه‌روز مشغول فعالیت است و با اقداماتی که انجام شده است در حال حاضر، حتی یک دانشجوی ساکن خوابگاه خودگردان نداریم و همه دانشجویان در خوابگاه‌های متعلق به دانشگاه لرستان اسکان شده‌اند.
دکتر حاتمی‌کن‌کبود، اظهار داشت: «با تلاش جناب آقای دکتر نظری، رئیس محترم دانشگاه لرستان، مجوز صادر شده برای ایجاد دانشکده شیمی، به مرحله اجرا رسیده است که این هم یک موفقیت برای دانشگاه لرستان است.

46

کد خبر 1700370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =