طرح بازرسی مصرف گاز ادارات دولتی در قزوین آغاز شد

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با ضروری خواندن اهمیت مصرف بهینه در ایام سرد سال، از بازرسی ادارات و سازمان‌های دولتی در این ایام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی حجتی‌پور، مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین ضمن تاکید بازرسی از ادارات و سازمان‌های دولتی در ایام سرد سال اظهارکرد: با عنایت به کاهش دما و فرارسیدن روزهای سرد و افزایش مصرف گاز و الزام به رعایت الگوی مصرف استاندارد توسط ادارات، سازمان‌ها و ساختمان‌های دولتی پرمصرف و صرفه‌جویی در مصرف گاز، در سال جاری نیز همانند سنوات گذشته، بازدیدهای دوره‌ای و مستمر از ادارات و ساختمان‌های دولتی از اول آذرماه در دستور کار کلیه ادارات گاز تابعه قرار گرفته است.

او افزود: رعایت محدوده دمایی ۱۸ تا ۲۲درجه در فضاهای داخلی و دمای ۱۸درجه در راهروها و فضاهای عمومی و الزام ادارات و سازمان‌ها به خاموش کردن سیستم گرمایشی یک ساعت پیش از اتمام ساعت اداری و بهینه کردن سیستم موتورخانه‌ها هم امری ضروری است و بازدید سرزده و بدون اطلاع قبلی، به منظور کنترل محدوده دمایی و رعایت بخشنامه‌های ابلاغی انجام می‌شود.

حجتی‌پور یادآور شد: ادارات و سازمان‎هایی که نسبت به رعایت دستورالعمل مدیریت مصرف گاز بی‌تفاوت باشند در نوبت اول اخطار کتبی دریافت کرده و در صورت تکرار موضوع علاوه بر اعلام به استانداری مطابق مقررات مربوط نسبت به قطع جریان گاز مجموعه آنان اقدام می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در پایان اظهارکرد: هر یک درجه کاهش دمای محیط، ۶درجه کاهش مصرف انرژی را در پی دارد و امیدواریم مشترکین استان با پیوستن به پویش۲۱-۱۸ همچون سنوات گذشته ما را در استمرار خدمات‌رسانی یاری کنند.

۴۶

کد خبر 1700485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =