پارک علم و فناوری استان البرز پارک برتر کشوری شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز ضمن حضور در محل پارک علم و فناوری استان از زحمات فعالان این پارک که موفق به کسب رتبه برتر کشوری شدند، تقدیر کرد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ سیف اله اسداللهی در دیدار با مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز از تلاش‌های پارک علم و فناوری البرز به عنوان پارک برتر در میان ۵۱ پارک علم و فناوری کشور که از نظر فروش محصولات فناورانه داخلی و خارجی حائز رتبه برتر شد، تقدیر کرد.

رئیس پارک علم و فناوری البرز در حاشیه این دیدار با اشاره به دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز درباره کسب این موفقیت اظهار داشت: پارک علم و فناوری البرز با وجود اینکه کمترین بودجه را در بین همه پارک‌های کشور دارد اما در زمینه میزان فروش واحدهای فناور و دانش بنیان خود در داخل و خارج کشور، برتر شناخته شد.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری البرز هم در زمینه فروش و هم میزان اشتغال رتبه خوبی دارد، یادآور شد: یکی دیگر از دلایل موفقیت پارک علم و فناوری البرز قرار گرفتن در کنار زیست‌بوم نوآوری و فناوری جهاد دانشگاهی در مجتمع تحقیقاتی این نهاد است که زمینه مناسبی را برای تعامل و هم‌افزایی با پژوهشکده‌ها، مراکز علمی و تخصصی و همچنین شرکت های دانش‌بنیان و فناور فراهم کرده است.

این مسئول با اشاره به اینکه زیست بوم جهاد دانشگاهی منحصر به فرد و محل هم افزایی برای پارک‌ها و مراکز رشد کشور است، تصریح کرد: پارک علم و فناوری البرز بودجه اندکی دارد اما در بسیاری از شاخص‌های ارزیابی جزو رتبه‌های برتر است؛ بنابراین ما انتظار داریم بودجه های برنامه‌ای و عملیاتی به این پارک اختصاص یابد تا پارک علم و فناوری البرز بتواند خدمات بهتری را به واحدهای صنعتی پرشمار استان، زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی استان و جامعه هدف خود اعم از فناوران و دانش‌آموختگان ارائه نماید.

به گفته وی یکپارچه شدن حمایت‌ها از پارک‌های علم و فناوری در معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف، امکان حمایت و هم‌افزایی و عقد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادها و نیز جلب حمایت‌های بیشتر از این بخش را چند برابر کرده است.

46

کد خبر 1700623

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =