۲۳ طرح آبرسانی در مازندران به بهره برداری رسید

مدیرعامل آبفا مازندران گفت: به مناسبت هفته بسیج ۲۳ طرح آبرسانی ‌در سراسر استان به بهره برداری رسید و ۳۰ هزار خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی پایدار بهره مند شدند.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، بهزاد برارزاده با ابراز خرسندی از بهره مندی جمعیت زیادی از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی اظهار داشت : مازندران از استان‌هایی محسوب می شود که علیرغم ظاهر سرسبز دغدغه تامین آب دارد و برای خدمات رسانی نیازمند اعتبارات ویژه ای است.

وی محرومیت زدایی به ویژه در حوزه آبرسانی را از دغدغه‌های مجلس انقلابی خواند و گفت: وزیر نیرو برنامه رفع محرومیت در ۱۰ هزار روستا را اعلام کرد و برای این منظور ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد در همین راستا طرح عملیات اجرایی ۱۹ مجتمع آبرسانی در ۱۶۱ روستای مازندران در دست اجراست و اعتبارات مورد نیاز برای آبرسانی به ۳۵۰ روستای دیگر را نیز مطالبه‌گری کردیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به طرحهای آبرسانی هفته بسیج افزود: ۲۳ طرح آبرسانی با صرف اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال طی این هفته به بهره برداری رسید و کام بیش از ۳۰ هزار خانوار از آب گوارای بهداشتی، شیرین شد که از این تعداد ۱۶ طرح آبرسانی به مشارکت بنیاد برکت به سرانجام رسید.

وی ادامه داد: برای بهره برداری از این طرحها ۱۳ هزار متر خط انتقال،۴ هزار متر شبکه توزیع، حفر ۳ حلقه چاه با آبدهی ۲۰ لیتر در ثانیه و بازسازی یک حلقه چاه با دبی ۳۵ لیتر در ثانیه، بهسازی ۵ دهنه چشمه با آبدهی ۸ لیتر در ثانیه و نیز احداث ۹ باب مخزن ذخیره به حجم ۱۵۲۰ متر مکعب و تجهیز دو ایستگاه پمپاژ انجام شد.

برارزاده در ادامه سخنانش از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به منطقه دو گنبدان شهرستان نکا به منظور تامین آب شرب ساکنان مناطق بالادست، خبر داد و گفت: این طرح شامل لوله گذاری خط انتقال به طول ۱۵۰ متر، خرید، نصب و راه اندازی ۲ دستگاه پمپ و تابلو برق برای ایستگاه پمپاژ و ساخت اتاقک است که برای تکمیل این طرح ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که پس از بهره برداری ۲۰۰ خانوار از مزایای این طرح برخوردار می شوند.

وی با اشاره به آغاز ساخت مخزن شش رودبار سوادکوه نیز گفت: در این طرح مخزن ۵۰ متر مکعبی با پیش بینی ۳ میلیارد ریال اعتبار و برخورداری ۳۵ خانوار احداث خواهد شد.

48

کد خبر 1700660

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =