فیلم | گوسفندانی که تصور می‌شد تسخیر شدند!

گوسفند بودن یعنی دنبال کردن کورکورانه از جمعیت؛ اما آیا واقعاً گوسفند بودن برای وادار کردن حرکت یک گله در یک دایره بدون توقف برای روزهای متوالی کافی است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این معمایی است که اینترنت حدود یک هفته است در مورد آن فکر می کند و حل آن دشوارتر از آن چیزی است که شما انتظار دارید.

در ۱۷ نوامبر، یک رسانه خبری که توسط دولت چین اداره می‌شود، به نام People's Daily، ویدیوی وهم‌آوری را در توییتر از ده‌ها گوسفند در مغولستان به اشتراک گذاشت که در دایره‌های متحدالمرکز فشرده و تقریباً کاملی قدم می‌زنند.

در زمان انتشار این ویدئو، گله بیش از ۱۰ روز در حال پیگیری این الگو بود و صاحبان مزرعه را به وحشت انداخت.

در این توییت آمده است که:" راز بزرگ گوسفند! صدها گوسفند بیش از ۱۰ روز در مغولستان داخلی شمال چین در یک دایره راه می روند. گوسفندها سالم هستند و دلیل این رفتار عجیب هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد."

برخی از افراد در اینترنت عنوان کردند که گوسفندان در حال وارد شدن به یک مارپیچ مرگ مانند مورچه ها هستند.

برخی دیگر معتقد بودند که نشخوارکنندگان از "بیماری چرخشی" رنج می برند. این بیماری توسط باکتری‌های خاک ایجاد می‌شود که می‌توانند یک طرف مغز حیوان را آلوده کنند و باعث خم شدن به سمت آسیب‌دیده شوند. با این حال، معمولا، در شیوع بیماری چرخشی، تنها چند درصد از گوسفندان تحت تاثیر قرار می‌گیرند و تمایل دارند از الگوی چرخش خود پیروی کنند و تنها پس از چند روز می‌میرند.

در مغولستان ده‌ها گوسفند در حال راه رفتن در یک دایره پیدا شدند و رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این حیوانات به مدت ۱۲ روز متوالی این کار را انجام داده‌اند، بدون اینکه جزئیاتی در مورد نحوه خوردن، نوشیدن یا استراحت گوسفندان در این مدت وجود داشته باشد. با توجه به آنچه ما می دانیم، آنها هنوز هم به اینکار ادامه می دهند.

اما دویل، کارشناس دام در دانشگاه نیوانگلند در آرمیدیل استرالیا، به نیک کیلورت در شرکت پخش استرالیایی گفت:" به محض اینکه به آن نگاه کردم، فکر کردم، هرگز ندیده‌ام که گوسفندان چنین رفتار کنند و به نظر می رسد که حرکت آن‌ها به نوعی تنظیم شده است که چیزی در وسط قرار گرفته شده‌است که مانع ورود آنها می‌شود."

مت بل، دانشمند کشاورزی در دانشگاه هارتپوری در انگلستان، لزوماً این راز را فریب نمی‌داند. او در نیوزویک به رابین وایت گفت که پس از اینکه گوسفندان را برای مدت طولانی در آغل می‌کشند، ممکن است ناامید شوند و شروع به قدم زدن در یک دایره کنند.

مشروح این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1700700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =