وقتی یک دیوانه ما را به جام جهانی برد

تیم ملی ایران ۲۵ سال پیش با پیروزی مقابل استرالیا پس از ۲۰ سال راهی جام جهانی شد.

زاوش محمدی: ۸ آذر برای همه ایرانی ها یک روز خاص و به خصوصی است. روز صعود به جام جهانی با حماسه سازی در ملبورن. روزی که همه ایران از خوشحالی به خیابان ها آمدند و جشن گرفتند.

در آن بازی احمدرضا عابدزاده به عنوان دروازه بان ایران حاضر بود. محمد خاکپور، نعیم سعداوی، افشین پیروانی، مهدی پاشازاده، حمید استیلی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا، رضا شاهرودی، خداداد عزیزی و علی دایی در ترکیب اصلی تیم به میدان رفتند.

ابراهیم تهامی، علیرض منصوریان، علی اکبر استاداسدی نیز به عنوان ذخیره به میدان آمدند.

جو استادیوم ملبورن بسیار وحشتناک بود و از همان دقایق ابتدایی بازیکنان استرالیا حسابی حمله می کردند تا بالاخره قفل دروازه ایران توسط هری کیول باز شد. نیمه اول با نتیجه ۱-۰ به پایان رسید اما در ابتدای نیمه دوم این استرالیا بود که گل دوم را زد تا کار برای شاگردان ویرا سخت تر شود.

وقتی یک دیوانه ما را به جام جهانی برد

اما یک اتفاق و توقف بازی باعث شد تا ایران به بازی برگردد. یک تماشاگر استرالیایی وقتی تیمش ۲-۰ جلو افتاد، به زمین بازی آمد و تور دروازه ایران را پاره کرد. همین موضوع باعث وقفه چند دقیقه ای بازی شد تا بازیکنان به خودشان بیایند.

وقتی یک دیوانه ما را به جام جهانی برد

پس از آن ایران با دو گل کریم باقری و خداداد عزیزی بازی را ۲-۲ کرد تا با قانون گل زده در خانه حریف بتواند پس از ۲۰ سال به جام جهانی صعود کند.

وقتی یک دیوانه ما را به جام جهانی برد

پس از این برد همه مردم به خیابان ها آمدند و جشن گرفتند.

وقتی یک دیوانه ما را به جام جهانی برد

۲۵۱۲۵۱

کد خبر 1701017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =