کیهان: عبدالرضا کاهانی تکدی گری می کند/ اینها دیگر فیلم‌سازی نمی‌کنند

کیهان نوشت:گروهی از فیلم‌سازان سابق که با وجود مهاجرت و اقامت خارج از کشور اما در کار خود ناکام مانده‌اند، بساط تکدی‌گری جدیدی برای خود راه انداخته‌اند.

اتفاق جالب و طنزآمیز این است که این افراد که تعدادشان به انگشتان دو دست هم نمی‌رسد، عنوان «کانون فیلم‌سازان مستقل ایران» را بر این دورهمی نام نهاده‌اند. این در حالی است که اغلب آنها سال‌هاست که پس از مهاجرت از ایران، دیگر کار فیلم‌سازی نمی‌کنند.

اکثر این افراد حتی برای سینمادوستان حرفه‌ای نیز ناآشنا هستند و برخی هم مانند عبدالرضا کاهانی بعد از چند فیلم ضعیف و بی‌مخاطب، مهاجرت کردند تا بتوانند به موفقیتی برسند اما بیشتر شکست خوردند. ضمن اینکه عنوان«مستقل» نیز وصله ناجوری بر آنهاست. چنان‌که خبر راه‌اندازی این کانون را رسانه‌های وابسته و دولتی چون بی‌بی‌سی و رادیو فردا منتشر کرده‌اند و هیچ رسانه و گروه مستقلی به استقبال آنها نرفته است!

این به اصطلاح کانون، احتمالا طرح جدیدی توسط این فعالان سابق سینمایی است تا با فحاشی علیه ایران، از نهادهای امنیتی و سیاسی خارج از کشور، مبلغی دریافت کنند تا جبران ناکامی در کار هنری باشد.
23302
کد خبر 1701208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • به IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  5 2
  به تو چه این خبرو مینویسی راست میگی برو دونه دونه اونایی که حق و پول ملت رو دزدیدن دادن بچه هاشون مهاجرت کنه رو رو کن. اونوقت کارت خداپسندانست. مرگ بر دزد پول و ناموس ملت
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  4 0
  چه خوب گفت روزنامه نیست ماشین تولید نفرت ....البته از حق نگذریم کاغذ خوبی داره برا شیشه پاک کردن
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  3 0
  کیهان کاسه لیس ؟! شماها دیگه حرفاتون را خودتون هم باور ندارین....
 • فرخنده بانو NL ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  4 0
  یک فیلم 《هیچ》عبدالرضا کاهانی می ارزد به هزاران فیلم. اینقدر از محسن مخملباف حمایت کردیم آخرش چه شد؟ ساخت مستندهایی که ......
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  1 0
  کسی نیست که این روزنامه تفرقه افکن و که با پول مردم ومنابع کشور مفت ،مفت بودجه میگیره وهیچ کارایی نداره جمعش کنه واقعا جای تاسف داره که پول وحمایتی از مجموعه وکسی میکنه که وضعش معلومه حرف امروزش با فراداش یکی نیست
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
  1 0
  کیهان یک مطلب بی‌ارزشی نوشت، خبر‌آنلاین شما چرا منتشر می‌کنی؟ حالا که منتشر کردی چرا یک تحلیل نمیر ی که کیهان نظرش صائب نیست. چرا تیتر به این زردی می‌زنی؟