قزوین آماده اجرای طرح‌های راهداری است

استاندار قزوین گفت: باید با نصب دوربین‌های کنترل فاصله طولی و استفاده از روش‌های نوین، میزان تصادفات جاده‌ای را کاهش داد و در این زمینه استان قزوین آمادگی اجرای طرح‌های راهداری را دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در دیدار با امانی رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، اظهار کرد: در دو محور اصلی تصادفات استان قزوین بالا است که برخی از دلایل بروز تصادفات در این نقاط جنبه راهداری دارد و باید برای آن برنامه‌ریزی شود.

او افزود: باید با نصب دوربین‌های کنترل فاصله طولی و استفاده از روش‌های نوین میزان تصادفات جاده‌ای را کاهش داد و در این زمینه استان قزوین آمادگی اجرای طرح‌های راهداری در نصب دوربین‌های هوشمند و... را دارد.

استاندار قزوین گفت: یکی از عمده دلایل تصادفات رانندگی نشأت گرفته از عدم رعایت فاصله طولی است که متأسفانه در کشور کنترل نمی‌شود و این مهم در حالی است که در کشورهای دیگر ملاک جرایم رانندگی همین فاصله طولی است و باید در این زمینه هم برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.

در این دیدار که رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین و تعدادی از مسئولان کشوری و استانی نیز حضور داشتند در خصوص افزایش اعتبارات استان قزوین در حوزه راهداری، بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی استان و راه‌های روستایی و لزوم اصلاح نقاط حادثه خیز استان بحث و تبادل نظر شد.

حق‌لطفی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت این اداره کل و اقدامات انجام شده ارائه کرد.

46

کد خبر 1701401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =