۱ نفر
۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
شروع بارش باران در نقاط مختلف کشور

ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در نقاط مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز ۱۰آذر) در اردبیل، سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود همچنین در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور و در استان‌های قزوین، البرز و شمال تهران ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: جمعه (۱۱ آذرماه) این وضعیت در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی ادامه خواهد داشت.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، شنبه (۱۲ آذرماه) با نفوذ جریانات شمالی به غرب سواحل دریای خزر بارش در اردبیل، گیلان و غرب مازندران تشدید می‌شود همچنین با گذر موج تراز میانی جو از شمال غرب کشور در برخی مناطق شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در ادامه گفت: یکشنبه (۱۳ آذرماه) بارش در شمال غرب کاهش می‌یابد و در شرق اردبیل، سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی همچنین در دامنه‌های البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و شرق سمنان بارش باران رخ می‌دهد که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف نیز انتظار می‌رود.

شروع بارش باران در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خاطرنشان کرد: دوشنبه (۱۴ آذرماه) این وضعیت در غرب سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت و با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور ابرناکی و رگبار و رعدوبرق در جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در مناطقی از شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز نیز افزایش ابر همراه با رگبار پراکنده باران و وزش باد انتظار می‌رود.

ضیاییان درباره کاهش دما در کشور توضیح داد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما برای اکثر مناطق کشور به‌ویژه نوار شمالی انتظار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: تا روز یکشنبه مرکز خلیج فارس و تا روز دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۱ آذر) کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۴ و روز شنبه (۱۲ آذر) کمی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعات غبار محلی و در اواخر وقت افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ آذر ) بندرعباس با دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۲- و ۴- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

بیشتر بخوانید:

قاتل اقیانوس به دست انسان منقرض خواهد شد؟

«هشدار زرد» هواشناسی به تهرانی‌ها درباره کاهش دما

۳۵۲۳۶

کد خبر 1701656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =