حل مشکلات آموزش و پرورش یزد با فروش املاک مازاد استان

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات جدی حوزه آموزش و پرورش در استان یزد از جمله کمبود نیرو و پروژه نیمه کاره خیری گفت: این مشکلات را با فروش املاک مازاد آموزش و پرورش در استان حل خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، یوسف نوری صبح پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش که در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، اظهار داشت: تعطیلی مدارس در دوران کرونا، استقرار سند ۲۰۳۰ و بسیاری از وقایع دیگر سبب شد که ساحت تربیت در مدارس مورد غفلت قرار گیرد.

وی با اشاره به نبود برنامه جامع نیروی انسانی بیان کرد: متاسفانه گزینش درستی روی برخی نیروهای آموزش و پرورش نبود که در این راستا برنامه جامع نیروی انسانی تدوین شد و اکنون در شورای انقلاب فرهنگی است تا به تصویب برسد.

نوری عنوان کرد: برخی نیروها در بسیاری از ساحت های آموزش و پرورش تخصص ندارند و آموزش نیز ندیده اند که این ساختار باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه ما اکنون با کمبود ۱۳ هزار چشمه سرویس بهداشتی در مدارس کشور مواجه هستیم، ۸ هزار مدرسه کانکسی داریم، ۱۰۰ هزار کلاس درس تخریبی داریم، افزود: اینها همه مواردی است که آموزش و پرورش را از اصل تربیت دور می کند.

یوسف نوری از نمایندگان مجلس خواست: با توجه به اینکه حساب ذخیره ارزی برای اولویت هاست، بخشی از این اعتبارات به دستگاه ها داده شود تا به تجهیز مدارس بپردازند تا اینگونه شرمنده خیران نباشیم و در هر حوزه ای به آنها متوسل نشویم.

وزیر آموزش و پرورش از مسئولان استان یزد خواست: یک الگو با یک محور که می تواند محور «تفکر – تدین» باشد را طراحی کنید و متولی یک کار در حوزه دانش آموزی باشید و آن را به سرانجام برسانید تا آن را به کل کشور تسری دهیم.

وی تاکید کرد: این مهم از عهده یزد بر می آید زیرا یزد در بسیاری از حوزه ها به رغم کمبودها سرآمد است بنابراین می تواند در حوزه دانش آموزی و تعلیم و تربیت نیز اقدامات قابل قبولی انجام شود.

نوری با اشاره به پروژه های نیمه کاره خیری در استان یزد، ایاب و ذهاب دانش آموزی، سرانه مدارس شبانه روزی همچنین کمبود نیروی انسانی بیان کرد: این مشکلات را با فروش املاک مازاد آموزش و پرورش در استان یزد حل خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: استان یزد بعد از ایلام بالاترین سرانه فضا را دارد اما فضای تخریبی نیز بسیار دارد که امیدواریم بتوانیم این فضاها را بهبود ببخشیم.

46

کد خبر 1701775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =