شما هم آن مربی برنده نبودید آقای اسکوچیچ!

اسکوچیچ بدون شک خوشحال ترین مرد کره‌ی زمین پس از ناکامی ایران در جام جهانی است!

ایمان گودرزی؛ بدون شک یکی از افرادی که دوست نداشت ایران در جام جهانی نتیجه بگیرد کسی نبود جز سرمربی سابق ملی پوشان؛ دراگان اسکوچیچ! هیچ کس منکر پایان بد او و فوتبال ایران نمی‌شود اما فراموشی هم نداریم، کسی که نان ثبت سریع ترین صعود تاریخ تیم ملی به جام جهانی را خورد و از سرمربیگری در تیم های دسته یک می خواست به تیمکت تیم ملی در جام جهانی برسد پس از اینکه به خواسته‌اش نرسید حالا کاری جز تخریب تیم ملی ندارد. از هر جهت به این داستان نگاه کنیم ماندن اسکوچیچ به تیم ملی کمک نمی‌کرد. شاید اگر در گروهی که استرالیا و ژاپن در آن قرار داشتند ما برای رسیدن به جام جهانی می‎‌جنگیدیم حالا کسی نه آقای اسکوچیچ را می‌شناخت و نه او به خودش جرات می‌داد هر نظری را راجع به تیم ملی ایران پس از ناکامی در قطر بدهد، بیایید پس علیه فراموشی چند داستان را با هم مرور کنیم؛

انتخاب عجیب

در یکی از روزهای سرد بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸ بود که اسکوچیج آرام آرام چمدانش را جمع کرد و در آستانه ترک صنعت نفت و ترک ایران بود که یک‌ تماس سرنوشت او را تغییر کرد. اسکو در حالی که بلیط خروج از کشور را گرفته بود، گزینه مربیگری تیم بحران زده ویلموتس شد و دست به قمار بزرگی زد و هدایت این تیم را قبول کرد.

انتخاب اسکوچیچ شوک بزرگی به فوتبال ایران وارد کرد و بسیاری از این انتخاب متعجب شدند و انتقادهای گسترده‌ای علیه فدراسیون فوتبال شکل گرفت. اما فدراسیون بدهکار و در شرایط فوق‌بحرانی که نتوانسته بود رضایت سپاهان برای حضور قلعه‌نویی در تیم ملی را جلب کند، به سراغ گزینه‌ای در دسترس رفت و روی اسکوچیچ ریسک کرد.

در زمانی که اسکوچیچ هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در دست گرفت، تیم ایران برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی نیاز داشت تا در خاک بحرین، دو پیروزی حیاتی برابر تیم ملی این کشور و عراق به دست بیاورد. اسکو ماموریت را انجام داد، در همه‌ بازی‌ها با اختلاف گل و شرایط عالی پیروز شد تا رسانه‌ها و افکار عمومی چاره‌ای جز اعتماد نداشته باشند. از طرفی دست فدراسیون عزیزی خادم برای تغییر سرمربی نیز بسته شد تا ایران با مرد کروات به دور نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی برود.

سریع‌ترین صعود و ثبتی رکوردی تاریخی

اسکوچیچ از همان ابتدا عنصر شانس را همراه خود داشت و در دور دوم انتخابی جام جهانی تیم ملی ایران در گروهی همراه با کره جنوبی قرار گرفت که صعود از آن کار سختی به نظر نمی‌رسید، زیرا تمام مدعیان از جمله استرالیا، عربستان، ژاپن و عمان در گروه دوم قرار گرفتند. این قرعه همراه با بازی‌های خوب تیم ملی و درخشش ستارگانی همچون مهدی طارمی و وحید امیری همراه شد تا روند پیروزی‌های سریالی اسکوچیچ ادامه‌دار باشد و تیم او یکی پس از دیگری رقبا را کنار زند و سریع‌ترین صعود به جام جهانی را ثبت کند.

مصاحبه جعلی؛ اولین حاشیه

هر یک از این پیروزی‌ها برای اسکوچیچ بدون هزینه نبود و او روز به روز بیشتر درگیر حواشی میشد. اولین چالش جدی اسکوچیچ با سوپراستار تیم ملی شکل گرفت، جایی که او درباره تاکتیک پذیری بازیکنان ایرانی در مصاحبه‌ای با رسانه کروات صحبت کرد و مهدی طارمی در توییتی کنایه‌ای به این مصاحبه زد. بر اساس برخی گزارش‌ها اسکوچیچ در آن مصاحبه گفته بود بازیکنان ایرانی تاکتیک پذیر نیستند. البته این مربی کروات بارها این صحبت را تکذیب کرده و ادعا داشته که مصاحبه‌های او به صورت منقطع و اشتباه ترجمه شده و سوتفاهم به وجود آورده است. با این حال همین حواشی کافی بود تا طارمی برای یک فیفادی و دو بازی به تیم ملی دعوت نشود و شکاف بین این دو نفر بیش از پیش باشد. شکافی که روز به روز بیشتر شد و در نهایت مواضع صریح طارمی علیه اسکوچیچ را در پی داشت.

اولین لغزش در سئول

یکی از مسابقات سخت اسکوچیچ که افکار عمومی را نسبت به این مربی بدبین کرد، شکست تیم ملی در برابر کره جنوبی در بازی برگشت مسابقات بود. در واقع می‌توان گفت بازی با کره جنوبی اولین محک جدی اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی بود که حسابی همه را نا امید کرد. از آن مسابقه انبوه انتقادات به سمت اسکوچیچ روانه شد و بسیاری حرف از تغییر سرمربی تیم ملی برای مسابقات جام جهانی زدند. دومین نمایش نا امید کننده اسکوچیچ بازی دوستانه با الجزایر بود، باخت مقابل تیم دوم و حتی سوم الجزایر باعث شد که همه به این اطمینان برسند که کروات، مرد بازی های بزرگ نیست، پس بهتر است از سرمربی تیمی که مقابل انگلیس و نسل طلایی آمریکا بازی کرده صحبتی نکند.

رختکن از دست رفته

آنچه که وجه اسکوچیچ را در بین افکار عمومی از بین برد و اغلب ایرانی‌ها را علیه او ساخت نه شکست در سئول بود و نه نمایش افتضاح برابر الجزایر در یک بازی دوستانه؛ بلکه رختکن و سیستم مدیریتی بازیکنان بود. پس از قرعه‌کشی جام جهانی، اسکوچیچ در یک روند چند ماهه تغییر کرد، مصاحبه‌های عجیب، برخوردهای غیر حرفه‌ای و اظهار نظرات نسنجیده باعث شد تا او کنترل بازیکنانش را از دست دهد. از طرفی ضعف ماجدی و استیلی در کنترل این اتفاقات نیز مزید بر علت شد تا یار کشی علیه اسکوچیچ در رختکن تیم ملی آغاز شود. تیم ملی که از اردوی کانادا محروم شد، در گرمای قطر به دوحه رفت و نتوانست بازی دوستانه مناسبی داشته باشد. ترکش‌های این اردو انقدر زیاد بود که به مصاحبه‌های بازیکنان، پست‌های اینستاگرامی و شبکه‌های اجتماعی کشیده شد و تیم ملی ایران تبدیل به کودکستانی شد که بازیکنان دو سر طناب را گرفته و می‌کشند تا این طناب پاره شود.

مافیا بیدار شه!

اما نقطه اوج ماجرا و حساب نبردن از اسکوچیچ خبر مافیا بازی کردن بازیکنان تیم ملی در اردو بود. ماجرا بازی مافیا از روزی شروع شد که اسکوچیچ گفت صبحانه اختیاری است و بازیکنان اگر بخواهند می‌توانند صبحانه نخورند. بعد از اعلام اسکوچیچ اکثر بازیکنان فهمیدند شب می‌توانند بیشتر بیدار باشند چون تا ظهر خبری نیست و می‌توانند بخوابند. این شکلی بود که ما بیشتر سر میز ناهار مربیان را می‌دیدند. وقتی وعده صبحانه اختیاری شد، اکثر بچه‌ها شب دور هم جمع می‌شدند تا مافیا بازی کنند در جزئیات این خبر از زبان بازیکنان تیم شنیده شد که:« معمولا برای بازی دو گروه می‌شدیم و در اتاق دو تا از بازیکنان جمع می‌شدیم. بازی هم خیلی وقت‌ها تا ۴صبح طول می‌کشید. بعد هم می‌خوابیدیم تا ظهر. بیدار هم که می‌شدیم برای ناهار می‌رفتیم. ناخودآگاه به لحاظ بدنی خسته بودیم چون زمان اصلی خواب را از دست می‌دادیم. اکثر بچه‌ها سر زمان تمرینی تیم با اسکوچیچ خیلی بحث داشتند. آنها می‌گفتند یک ساعت زودتر تمرین کنیم چون شرایط آب و هوایی از لحظه تاریکی اصلا فرقی نمی‌کرد. کلا گرم بود. گفتیم حداقل تمرین زودتر تمام شود. از آن زمان ساعت بیکاری بعد از ناهار هم کمتر می‌شد. در نهایت فقط نیم ساعت زمان تمرین را جلو کشیدند.»

توهم پیشنهادات پر شمار!

تنها یکی دو روز پس از جدایی اسکوچیچ از تیم ملی شایعاتی منتشر شد که مرد کروات حدود 10 پیشنهاد از تیم های دیگر دارد و چند پیشنهاد از تیم های ملی است. اما در نهایت مثل اینکه این خبر چیزی جز شوخی رسانه ها و توهم نبوده است و سرمربی اخراجی تیم ملی فعلا فقط برای مصاحبه های مضحک خودش پیشنهاد دارد. اسکوچیچ اگر کمی بصیرت داشت دست از انتقادات بی مورد بر می‌داشت تا شاید بار دیگر بتواند سرش را بالا بگیرد و برای هدایت تیم های دسته پایین تر به ایران برگردد.

بس کن آقای اسکوچیچ

مشکل تیم ملی ایران قطعا چیزی فراتر از سرمربی است و نمی توان گفت که کی‌روش هیچ اشتباهی در انتخاب بازیکن و ترکیب تیم نداشت. هم اشتباه داشتیم و هم بد بودیم اما باید کلاه را قاضی کرد. چنین فردی که هم از نظر فنی و هم از نظر مدیریت رختکن رزومه‌ی نه چندان مناسبی دارد صلاحیت انتقاد به عملکرد تیم ملی در جام جهانی را دارد یا نه؟ نه آقای اسکوچیچ شما هیچ رقم در جام جهانی موفق نمی‌شدید،نه شما،نه کی روش و نه ...

بیشتر بخوانید:

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1702121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 44
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  آره، 10 تا هم از کی روش بخوریم باز طرفدارشید! خلایق هر چه لایق
  • سید IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   8 0
   .بنظرم به کی روش میگفتن پول بده تا تو رو ببریم جام جهانی تا به افتخاراتت اضافه شه هم قبول میکرد .حالا پشت پردده این قرارداد چی بوده خدا داند و تاج
 • بی نام US ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  85 24
  ببخشید اصلا به جه دلیل ایشون بازیکنان دوره پیش جام جهانی رو که در این جام همه مثبت بودند خط زد و یک مشت بازیکن سفارشی از تیمی که می دانیم دعوت میکرد تا بیرونش نکنن؟ترجمه سید جلال و‌کیروش به گوشش رسیده بود که باعث اخراج کیروش شد!
 • ناشناس NL ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  چه گزارش بچه گانه ای اگه باند بازی نمی کردید اونوقت معلوم میشد موفق میشه یا نمیشه جلو جلو پیش بینی کردین موفق نمیشه اخر گزارش اسم کیروش رو هم گذاشتید که بگین بی طرفین
 • IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  از بحرین وعراق شکست خوردیم این مرد در اوج نا امیدی ما را به جام جهانی برد.
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  فعِلا باید در فوتبال را گل گرفت این مطلب تکراری و دوزار ارزش خواندن نداشت
 • نرگسی IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  نیمکت تیم ملی در جام جهانی حق اسکوچیچ بود بابت بازیهای درخشان تیم ملی در دور برگشت و بعد آه طبیعت گریبانگیر کیروش و تیم ملی شد تاج باید بابت هدر پول بیت المال محاکمه بشه
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  همین آقا ما رو به جام برد. در شرایطی تیم را تحویل گرفت که هیچ کس جرات نمی کرد. باید عراق و بحرین رو در بحرین شکست می دادیم یک مساوی حکم به حذف ما میداد. به جای این حرف ها باید بازیکن سالاری را جمع کرد و احترام مربی را نگه داشت. کیروش علاوه بر اینکه آورده ای برای فوتبال ما ندارد بلکه نسل آینده ما را هم می سوزاند و به جای تربیت بازیکن های تکنیکی و فانتزی باز جمعی از بازیکن های دفاعی فیزیکی و زیر توپ زن تربیت می شوند.
  • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   2 14
   تیم ملس ارث بابای کسی نیست که بگیم حقش بود یا نبود ،اسکو خودش با سفارش شد سرمربی تیم ملی و مربی های کروات غیر ایویچ و بلاژویچ همه ثابت کردن تو ایران اهل باند بازی هستن و سفارش پذیر بودن
 • بنده خدا IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  همین آقا ما رو به جام برد. در شرایطی تیم را تحویل گرفت که هیچ کس جرات نمی کرد. باید عراق و بحرین رو در بحرین شکست می دادیم یک مساوی حکم به حذف ما میداد. به جای این حرف ها باید بازیکن سالاری را جمع کرد و احترام مربی را نگه داشت. کیروش علاوه بر اینکه آورده ای برای فوتبال ما ندارد بلکه نسل آینده ما را هم می سوزاند و به جای تربیت بازیکن های تکنیکی و فانتزی باز جمعی از بازیکن های دفاعی فیزیکی و زیر توپ زن تربیت می شوند.
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  باشه شما خوبی!
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  شاید هم میشد
 • محسن IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  البته آقای کی روش هم خیلی خوش شانس بود مثلا ایشان در تمام این سالها با استرالیا،عربستان در هیچ قرعه ای روبه رو نشد یک بار با ژاپن در نیمه نهایی جام ملتها روبه رو شد که نتیجه اش را همه دیدیم منتها کی روش و دوستان رسانه ای اش از جمله آقای فردوسی پور بلد بودند از هر باخت یا برد ضعیف چگونه حماسه بسازند به علاوه هر فردی حتا آقای اسکوچیچ حتما نقاط ضعفی دارد اما این باعث نمی شود از نظر فنی نتواند از تیم ملی انتقاد کند ،متن عجیبی بود!
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  146 4
  از ژاپن کره استرالیا یاد بگیرید
 • حمید IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  سلام آقای ایمان گودرزی و سایت خبرآنلاین که این خبر را منشر می کنید آقای کیروش با ایران سه بار جام جهانی و دو بار جام ملتها رفته است ،چه نتیجه ایی گرفت ؟؟؟؟؟؟ به کدام مربی ایرانی یا خارجی چه در سطح ملی و چه در سطح باشگاهی اینقدر فرصت داده می شود ؟؟؟؟ ده سال بست نیست ؟؟؟؟
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  آقای گودرزی این چی قضاوتی است که در مورد ای مرد نجیب گفتید؟
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  حتما که تو راس میگی
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  74 10
  فوتبال ایران در سطح جهانی نیست.مثل نسل فعلی آلمان.
 • حامد IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  آقای اسکوچیچ جنابعالی با تیم ملی ایران اسکوچیچ شدید...قبل از مربیگری تیم ملی چه کسی شما را میشناخت؟؟؟کدوم رزومه موفق ملی یا باشگاهی معروف را در کارنامه خود داشتید؟؟؟کدام شکور حاضر هست که شما مربی تیم ملی آن کشور بشوید؟؟اصلا ایا تیم ملی کشور مادری خودتان (کرواسی) حاضر هست که شما مربی تیم ملی شوید؟؟پس لطفا دست از انتقاد تیم ملی بردارید...تیم ملی در مرحله گروهی بر اساس استعداد و خاستن بچه های تیم ملی توانست به دور بعد صعودکند...یک مقداری تاریخ را مرور کنید..اگر کمک var در امارات یا بازی دقیه نود لبنان یا برد خفیف سوریه و یا به و اتش زدن مقابل امارات در تهران را مرور کنید خیلی چیزها به یادتان خواهد امد..... اندکی تفکر
  • رضا IR ۰۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   20 1
   حق شما همین کی‌روش زورگو ودیکتاتور هست
  • IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   21 1
   تابلو که از غرض ورزی و عدم شناختته.........
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  56 89
  اسکوچیچ زحمات زیادی کشید ولی نشون داد مربی بازی های بزرگ نیست. اما کیروش در 3 جام جهانی و 2 آسیایی و ثبت بدترین نتایج تاریخ ایران (3-0 ژاپن و 6-2 انگلیس) نشان داد چیز خاصی در چنته نداره
 • IR ۰۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  احسنت تفسیر خوبی بود
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  احتمالا نویسنده این مطلب از اعوان و انصار تاج است که مربی موفق را کنار زدند آن هم زمانی که وقت کافی برای مربی بعدی نبود و یک مربی شکست خورده را آوردند
 • معینی IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  اسکوچیچ، در همان سالهایی که در دو تیم شمالی و جنوبی کشورمان بود توانایی هایش را نشان داد او اهل جنجال و آشفته سازی نبود و با دستاورد کاری اش خود را نشان داد نه با باز کردن دهان و .... سرکار هم درباره یک مربی کاربلد، اظهار نظر نکن اینکاره نیستی بگذار کسی بگوید که بالاتر از سرمربی پیروز باشد
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  مطمئنا از کیروش بهتر بود
 • IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  63 6
  اسکوچیچ مرد روزهای سخت ما بود یادمون نره
 • محمد IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  23 43
  قشنگ بود
 • رامین IR ۰۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  4 1
  آره.کیروش برنده بود و هیچ وقت هیچی از ارزش هاش کم نمیشه
 • IR ۰۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  3 2
  کیروش بیشتر از اینکه یک سرمربی فوتبال باشد یک مدیر فوتبالی با تفکرات راهبردی است که بخشهایی از این توانایی را در ایجاد مرکزی برای کمپ تیمهای ملی فوتبال ایران دیده ایم به نظر می رسد رسانه هایی مثل شما که صرفا" برای پیشرفت فوتبال طرح موضوع می کنند افکار مدیران ورزشی کشور را از برنامه ریزی ها و عزل و نصبهای کوتاه مدت و مقطعی به سمت برنامه های راهبردی و زیربنایی هدایت کنند و برای این منظور از مدیران و مشاوران کارکشته و با تجربه ای مثل کیروش نهایت استفاده را ببرند و در کنار تزریق تفکرات مدرن به فوتبال کشور به امور زیربنایی و استعداد یابی و استعداد پروری بپردازند .
 • سیدکاووس US ۰۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  6 1
  تنها حرف درست اسکوچیچ ، همون بود که گفت بازیکن های ایران تاکتیک پذیر نیستند. خودم که سخت طرفدار کی روش هستم ، بعد از سه جام جهانی ،دیگه بهم ثابت شد ،ما ،از دادن چند پاس پشت سرهم عاجزیم و نتایجمون هم بیشتر روی استعداد و کار فردی بدست میاد نه یه بازی تاکتیکی ،مثل بقیه کشورهای اسیایی
 • IR ۰۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  9 1
  با اسکوچیچ حتی اگر ۶ تا هم می‌خوردیم باز می‌گفتیم هم ودش تیمو برده بالا و هجومی بازی کردیم ولی با کی‌روش چی بگیم ؟؟
 • احمد IR ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  3 2
  بیاییم همدیگر را گول نزنیم بنظرم با این بازیکنانی که از قبل عزم خودشان رابرای باخت تیم ملی جزم کرده بودند شما بهترین سرمربی را داشتید هم کاری ازدستش برنمیامد. هروقت یادم میافتد میگم خدا لعنت کند وطن فروش را که دل مردم ایران اسلامی را داغدارکردید.
 • حسین IR ۰۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  8 1
  این چه قضاوتی است.اگر تشکر نمیکنید تخریب هم انصاف نیست
 • ن IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  6 1
  کارشناسهای ما اصلا فوتبالی نیستن حتی اونهایکه در صدا وسیما هستن ونظرات خیلی غیر فوتبالی می دهند وبا احساسات مردم بازی میکنن
 • IR ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  9 1
  آزموده آزمودن خطا مربی که نتوانست دوره قبل ایران در جام جهانی به مرتبه بالاتر ببرد
 • عزیز رحمانی IR ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  8 1
  خجالت هم خوب چیزی هست همون بازیکنا نبودن مگه، بازهم ازکیروش دفاع میکنید.
 • Akbar IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  9 1
  همون امثال کی‌روش لایق شماست 10 سال بوده یک جام نیاورده.مربی ایرانی کنارش نمیاره آنقدر غده. ولی اسکو هاشمیان وکریم رو کنارش داشت.
 • مهدی IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  10 2
  چوب خدا صدا نداره.آه اسکوویچ ترکوندتون.
 • amirali IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  2 12
  این مطلب بسیارمنطقی وبدورازهرگونه تحلیل احساسی وغرض ورزانه به تحریردرآمده است درست است که کی روش بعداز8سال دیگرچیزی نداردکه به فوتبال مااراِِیه کند اما اسکوچیچ بسیا رکوچکترازآن بود که نتایج بهتری ازکی روش درقطربرای تیم ملی رقم بزند.
 • علی IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  12 1
  اسکوچیچ خیلی مربی خوبی بود.بعد از صعود وقتی خیال عده ای راحت شد زیراب شو زدن تا عوض بشه وگرنه شل بازی نمیکردن تا جلو کره و الجزایر شکست بخوره.
 • علیرررضا IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  6 1
  یک نوشته بدون منطق... اسکوچیچ به مراتب از کیروش بزرگ شما موفق تر بود.
 • حامد IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 4
  گل گفتی
 • محمد IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 4
  آفرین، تنها حرف درستی که در مورد سرمربیگری تیم ملی شنیدم همین حرف شما بود، (البته نه صددرصد بلکه اشتباهاتی هم داشتید) دقیقا نه کی‌روش با آن کارنامه فوق العاده سیاه خودش که در دو جام جهانی قبلی خود در ایران و چه در مصر و اروگوئه و کلمبیا خود را نشان داد و نه اسکو در حد تیم ملی بود، بلکه اشتباه از همان ابتدا بود که اسکو آورده شده بلکه در همان زمان باید به مربی در حد تیم ملی آورده میشد، البته نه کی‌روش دومرتبه بگم که کی‌روش در حد تیم ملی ایران نبود،،، اما اشتباه سخنان شما اینجاست باوجود در حد تیم ملی نبودن اسکو اما با این حال باز هم از کی‌روش خیلی خیلی خیلی بهتر می‌بود و قطعا در جام جهانی نتایج بهتری می‌گرفتیم