۲ نفر
۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
آلوده‌ترین کلانشهر کشور

ایسنا نوشت: بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز (۱۲ آذرماه) کرج آلوده‌ترین کلانشهر کشور شناخته شد.

بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از هشت کلانشهر کشور امروز (۱۲ آذر) آلاینده شاخص هوای کرج ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با عدد ۱۱۶ و به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

پس از آن اصفهان آلودگی هوا برای گروه‌های حساس را با رسیدن به عدد ۱۰۱ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه کرده است.

هوای اراک، مشهد، اهواز، تهران، شیراز و تبریز با رسیدن به عدد ۸۵، ۸۳، ۸۳، ۷۹، ۷۳ و ۶۸ در وضعیت قابل قبول قرار گرفته‌ است. آلاینده شاخص هوا در اهواز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و در پنج کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

بیشتر بخوانید:

۲۷۱ ۲۳۳

کد خبر 1702449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =