بازگشت ۸۰ درصد معتادان و کارتن خوابان هرندی به محله

سایت شورای شهر تهران نوشت: عضو شورای شهر تهران از بازگشت ۸۰ درصدی معتادان و کارتن خواب‌های جمع‌آوری شده به محله هرندی خبر داد.

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران امروز در صحن شورا ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین گفت: گزارش‌هایی که از اقدامات شهرداری درباره مناسب‌سازی و اقداماتی شبیه آن که دیروز در رسانه ها منعکس شد، باید قدری ملموس‌تر و عینی‌تر شود. این که شفاهی آمار دهیم خیلی قابل باور نیست. با معلولین که صحبت می‌کنیم باورشان این نیست که چنین اقداماتی انجام شده است و باید این گزارش به صورت مستند در قالب یک فیلم یا یک کتاب تهیه شود. شورای شهر در این دوره و دوره پنجم مصوبات خوبی برای معلولین دارند که اگر همین مصوبه پیگیری شود و بند بند آن اجرا گردد کمک بسیار بزرگی به جامعه معلولین خواهد شد.

بازگشت ۸۰ درصد معتادان و کارتن@خوابان هرندی به محله

او در ادامه بعد از گذشت یکسال از محله‌گردی‌اش « هرندی» دوباره تذکر داده و گفت: بنده دوباره در این محله حضور پیدا کردم تا ببینم چه اتفاقاتی در آنجا افتاده و سه نکته است که بیان می‌کنم؛ اول این که ۶۴۰۰ نفر معتاد و ۱۲۳۳ نفر کارتن خواب از محله هرندی توسط شهرداری جمع آوری شده که عدد خیلی بزرگی است برای یک محله شهر تهران آن هم یک محله مرکزی نزدیک بازار و نزدیک سیستم دولتی مثل مجلس، ریاست جمهوری و سایر قوای کشور. بر اساس تقسیم کاری که در قرارگاه اجتماعی شده، شهرداری آن‌ها را به بهزیستی تحویل داده است. هم مردم، هم معاون اجتماعی منطقه و هم شهردار ناحیه‌ای که محله هرندی در آنجا واقع است می‌گفتند۸۰ درصد آن‌ها دوباره برگشتند؛ یعنی مدت کوتاهی در مراکز نگهداری بهزیستی رفتند و پذیرایی شدند و بعدا با ساز و کارهایی که تعریف کردند دوباره آن‌ها را رها کردند و مجددا به این محله برگشتند.

او ادامه داد: دوم؛ بر اساس سرشماری انجام گرفته ۱۱۰۰۰ نفر اتباع بیگانه در این محله هستند که عمدتا از کشور شرقی و همسایه‌ما هستند که در حال حاضر خیلی منسجم‌تر و سازمان‌یافته‌تر با هم زندگی و کار می‌کنند و یکسری جلسات هم دارند. تا این دو مشکل حل نشود بقیه مسائل محله هرندی همگی بار و فرع بر این دو مشکل است؛ یعنی تا بحث حضور معتادین و کارتن خواب به طور ریشه‌ای و همیشگی از این محله جمع نشود و تا اتباع بیگانه آنجا سامان‌دهی نشوند و فکری به حالشان نشود مابقی مسائلی که در محله هرندی است دوباره قابل تکرار و در حال تکرار است.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: ۱۵۰ پلاک قرمز و ۱۴۱ ملک متروکه توسط شهرداری شناسایی شده و به قوه قضاییه و فراجا معرفی شدند که ۴۴ پلاک پلمپ شده و پس از مدتی ۳۳ پلاک مجددا فک پلمپ شدند؛ یعنی دوباره امکان تردد افراد هم به پلاک قرمزها و هم به املاک متروکه فراهم شده است. او با بیان اینکه اینکه تا طرحی که شهرداری برای تغییر کالبد این محله طراحی کرده و خارج کردن محله از بن بست و امکان تردد خودروهای حمل و نقل عمومی حل نشود مشکلات پابرجاست، اضافه کرد: در این محله یک بوستان خیلی خوب و بزرگ دایر است و شهرداری هم ۳۰ نگهبان در آنجا گذاشته تا مردم استفاده کنند ولی من در آنجا یک نفر از مردم را ندیدم که از این بوستان به دلایل مسائل فوق استفاده کند. شهرداری منطقه در آنجا فعالیت های بسیار خوبی انجام داده اما از عهده شهرداری منطقه و حتی شهرداری تهران حل مشکلات آنجا برنمی‌آید و توقع مردم بعد از بازدید رئیس جمهور از آنجا این بود که دولت در آنجا ورود کند ولی هیچ آثاری از ورود دولت و این که آیا دولت برنامه‌ای برای بحث سامان‌دهی اتباع بیگانه دارد ندیدیم.

بیشتر بخوانید:

۲۷۱ ۳۵

کد خبر 1702765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =