نکاتی درباره نصب نرم افزارها در هشدار پلیس فتای اصفهان

پلیس فتای اصفهان ضمن ارائه نکاتی درباره چگونگی اطمینان به یک نرم افزار، در زمینه عدم نصب نرم افزار بر روی تلفن همراه با ورود به لینک های ناشناس هشدار داد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، پلیس فتای اصفهان ضمن ارائه نکاتی درباره چگونگی اطمینان به یک نرم افزار، در زمینه عدم نصب نرم افزار بر روی تلفن همراه با ورود به لینک های ناشناس هشدار داد.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: یکی از شگردهای کلاهبرداران سایبری طراحی اپلیکیشن‌های جعلی با عناوینی منتسب به برنامه‌های ارائه خدمات دولتی و سازمانی و انتشار آن از طریق ارسال پیامک‌های حاوی لینک به شهروندان است و با توجه به اینکه این نرم‌افزارها به اطلاعاتی از جمله لیست مخاطبین و پیامک‌ها دسترسی دریافت می‌کنند، پیامک جعلی را برای سایر مخاطبان نیز ارسال و ابعاد شگرد کلاهبرداری را گسترش می‌دهند.

کلاهبرداری با ارسال پیامکهای جعلی

وی افزود: کلاهبرداران به بهانه‌های مختلف از جمله مشاهده ابلاغ الکترونیکی، یارانه، سهام عدالت و … با ارسال پیامک‌های جعلی حاوی لینک دانلود اپلیکیشن‌های ارائه خدمات شهروندان را ترغیب به نصب می‌کنند و با دریافت مبالغی به عنوان کارمزد کاربر را به درگاه‌های جعلی هدایت و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی وی می‌کنند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: نخستین گام جهت پیشگیری از سوءاستفاده‌های کلاهبرداران اینترنتی، عدم ورود به لینک‌های ناشناس و دانلود و بارگزاری اپلیکیشن‌ها از سایت‌های مرجع و مارکت های معتبر است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: باید دقت شود که برنامه نصب‌شده بر روی تلفن همراه به چه بخش‌هایی از گوشی توسط کاربر دسترسی می‌گیرد و نباید بدون توجه به نوع دسترسی ارائه مجوز آن را تأیید کنند.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: در دانلود نرم‌افزارهای کاربردی باید به تعداد نصب برنامه توجه شود و نظراتی که دیگران درباره نرم‌افزار موردنظر داده‌اند، می‌تواند حاوی اطلاعات مهمی از عملکرد برنامه باشد.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1702939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =