تحقق اشتغال ۵۰درصدی مددجویان با مشارکت دستگاه‌های اجرایی

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: از ابتدای سال برنامه اشتغال ۵۰درصدی مددجویان هدف‌گذاری شده که امیدواریم با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و حمایت‌های همه‌جانبه حوزه صنعت و تولید هدف‌گذاری مورد نظر محقق شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان قزوین در نشست انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین، اظهارکرد: توانمندسازی زندانیان و خانواده آن‌ها یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های دستگاه قضایی است و باید با ایجاد اشتغال برای آن‌ها از حیث مسائل معیشتی و اقتصادی ارتقاء یابند.

او افزود: استان قزوین از قطب‌های صنعتی کشور به شمار می‌آید و باید از این ظرفیت بالقوه استان برای ایجاد زمینه اشتغال برای مددجویان و خانواده آن‌ها به خوبی استفاده کرد و بحمدالله حوزه صنعت و تولید استان در این خصوص پای کار هستند و اقدامات خوبی برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

رجبی گفت: از ابتدای سال برنامه اشتغال ۵۰درصدی مددجویان هدف‌گذاری شد و اقدامات خوبی نیز در این خصوص به اجرا درآمد و امیدواریم با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و حمایت‌های همه‌جانبه حوزه صنعت و تولید هدف‌گذاری مورد نظر محقق شود و بدون شک تا حصول نتیجه تلاش می‌کنیم.

این مقام قضایی استان ادامه داد: کار در زندان در بعضی موارد حتی می‌تواند تامین‌کننده هزینه خانواده‌های زندانیان باشد و مددجویانی که به هر دلیل خواسته و ناخواسته در زندان گرفتار می‌شوند، می‌توانند با اشتغال کمک کار خانواده باشند و آن‌ها را از بسیاری از جرائم و آسیب‌ها مصون دارند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: یقیناً عدم مهارت زمینه‌ بیکاری و ارتکاب جرم و بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌کند و به همین دلیل مسئله حرفه‌آموزی در این سال‌ها به جد مورد توجه انجمن حمایت از زندان‌ها قرار گرفته و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا هر روز بر تعداد کسانی که جذب کارگاه‌ها می‌شوند و حرفه ای را فرا می‌گیرند، بیشتر شود.

46

کد خبر 1703267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =