طراحی و ساخت بیش از ۵۵۰نوع قطعه در نیروگاه شهیدرجایی

مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی گفت: بیش از ۵۵۰قطعه با استفاده از توانمندی‌های داخلی در نیروگاه شهیدرجایی طراحی و ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ ابوالفضل موتابها، مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی در تشریح این خبر اظهارکرد: به منظور حفظ آمادگی واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی برای تولید برق پایدار، ۵۵۸قطعه مورد نیاز واحدهای سیکل ترکیبی و بخاری این نیروگاه با استفاده از ظرفیت‌های داخلی، در اداره ساخت داخل این شرکت، طراحی و توسط قطعه‌سازان داخلی ساخته شد.

او افزود: در سال گذشته و در پی اعلام نیاز به قطعات و تجهیزات کاربردی در واحدهای سیزده‌گانه این شرکت، متخصصان امور بازرگانی(اداره ساخت داخل)، اقدام به نقشه‌برداری و طراحی تعداد ۵۵۸نوع قطعه مورد نیاز نموده که برای ساخت در اختیار قطعه‌سازان داخلی قرار گرفت.

موتابها گفت: طراحی و ساخت سیل‌های توربین بخار، چرخ دنده‌های فن‌های گیربکس ACT، شفت‌گیربکس مربوط به والو دستی خروجی فیلتر خط گاز، الکتروموتور بویلر فید پمپ‌ها، پمپ اصلی هیدرولیک واحدهای گازی و... نمونه‌ای از قطعاتی است که از سوی امور بازرگانی نیروگاه شهید رجایی طراحی و توسط قطعه‌سازان داخلی ساخته شده است.

این مسئول ادامه داد: بوش ضربه‌گیر لاستیکی جهت بوستر فن بویلر واحدهای بخار، اورینگ مورد استفاده در برج‌های خنک‌کننده اصلی و کمکی، طراحی و ساخت چرخ دنده‌های گیربکس واحدهای گازی و چرخ دنده‌های پمپ سوخت و ... بخش دیگری از اقلامی است که به تعداد ۷.۹۴۳عدد از آن‌ها توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است.

مدیر عامل نیروگاه شهیدرجایی اظهارکرد: برای ساخت این تعداد قطعه و تجهیزات، نقشه‌های فنی آن در داخل نیروگاه و از سوی متخصصان اموربازرگانی (اداره ساخت داخل) شرکت انجام و توسط سازندگان داخلی، ساخته شده که در واحدهای نیروگاه به بهره‌برداری رسیده است.

طراحی و ساخت این قطعات و تجهیزات که با تکیه بر توانمندی‌های داخل کشور و ممانعت از خرید کالاهای مشابه خارجی انجام شد، کاهش چشمگیری در هزینه‌های جاری شرکت داشته است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1703269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =