رئیس اتاق بازرگانی کرمان: استان ما صادرکننده ارزش افزوده است

رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: استان ما صادرکننده ارزش افزوده است زیرا اقلام صادراتی ما به طور عمده به صورت خام صادر می‌شود و سرمایه‌گذاری در فراوری محصولات انجام نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سیدمهدی طبیب‌زاده، در نشست مدیران واحدهای تابعه امور اقتصادی و دارایی استان با فعالان اقتصادی افزود: سال هاست که تعداد صادرکننده، بازارها و نوع کالا و محصول صادراتی کرمان مشابه و یکسان بوده و کمتر به فکر ایجاد ارزش افزوده بیشتر بوده ایم. وی با اشاره به اینکه گمرک بسیار می تواند به توسعه صادرات استان کمک کند، اظهار کرد: به بیمه های تجاری در استان چندان توجهی نمی‌شود در حالی که نقش مهمی در آرامش، امنیت و اشتغال استان دارند و می‌توان با اصلاح برخی قوانین و مقررات بیمه‌های تجاری را بهتر اجرا کرد.
طبیب زاده، اظهار کرد: همچنین استان کرمان سهم 7 تا 9 درصدی در بورس و فرابورس دارد اما نتوانسته ایم از این فرصت ها استفاده کنیم که اتاق کرمان در رابطه با برگزاری دوره های آموزشی برای تامین مالی از بازارهای سرمایه آمادگی خود را اعلام می کند. وی با اشاره به اینکه سود سهام شرکت های بزرگ از استان خارج و بین سهامداران توزیع می شود، خاطرنشان کرد: مجموع سود شرکت‌های بزرگ، حقوق دولتی و ... باعث می‌شود که سالانه 100 هزار میلیارد تومان از استان خارج شود. رئیس اتاق بازرگانی کرمان در ادامه رویکرد جدید اداره کل اقتصادی و دارایی استان را پیگیر و دغدغه مند نسبت به رفع مسائل اقتصادی عنوان کرد و گفت: این رویکرد با دیدگاه عالمانه و تخصصی تاثیرگذار خواهد بود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1703501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =