۴۷دستگاه موظف به اجرای قانون جوانی جمعیت هستند

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: ۴۷دستگاه موظف به اجرای قانون جوانی جمعیت هستند و جلسات نظارت بر اجرای این قانون باید هر ماه برگزار شود و در این قانون مشوق‌های زیادی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی شعبانی، رییس کل دادگستری استان قزوین در نخستین نشست کارگروه اجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده که در سالن شهید سلیمانی دادگستری کل استان برگزار شد، اظهارکرد: یکی از دلایل اصلی جلوگیری از فرزندآوری، تکیه بر فرهنگ و تعالیم غربی است که این موضوع زنگ خطر بزرگی در کشور محسوب می‌شود.

او افزود: آمار سقط جنین در غرب به دلیل رفتارهای خلاف شرع و عرف بسیار بالا است و ما مسئولان باید دقت کنیم که به سرنوشت غربی‌ها دچار نشویم.

شعبانی گفت: سقط جنین جاهلیت مدرن امروزی است که در دوران پیش از اسلام شاهد زنده به گور کردن فرزندان دختر بودیم و امروزه هم با سقط جنین غیرقانونی، به جهالت مدرن رسیده‌ایم.

مقام ارشد قضایی استان همچنین یادآور شد: در دهه۶۰، فرهنگ منحط و غلط غرب مبنی بر فرزند کمتر زندگی بهتر در کشور رواج پیدا کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: ۴۷دستگاه موظف به اجرای قانون جوانی جمعیت هستند و جلسات نظارت بر اجرای این قانون باید هر ماه برگزار شود و در این قانون مشوق‌های زیادی در نظر گرفته شده است و صداوسیما باید این مشوق‌ها را از طریق برنامه‌های متنوع به اطلاع مردم برساند.

او افزود: تسهیلات مسکن و زمین، بیمه، واگذاری اراضی اجاره‌ای ۹۹ساله، وام‌های فرزندآوری از جمله ابزارهای تشویقی این قانون است که باید از طریق رسانه‌ها به ویژه صداوسیما به اطلاع مردم برسد.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که شاهد ترک فعل مدیران در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت نباشیم و دستگاه‌هایی که در این زمینه پیشرو باشند، تشویق می‌کنیم.

46

کد خبر 1703697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =