کوپن می‌تواند مشکل معیشتی مردم را حل کند؟/ تحلیل یک کارشناس درباره اثرگذاری یارانه‌ها روی اقتصاد خانوار

یک کارشناس بازار کار گفت: اگر فکر کنیم ما مثل زمان جنگ می‌توانیم با کوپن مشکلات اقتصادی مردم را حل کنیم که معیشت ضرورت و پایه اصلی است، ساده‌انگارانه است.

حمید حاج‌اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین اظهار داشت: آنچه که موجب نگرانی و مشکلات عدیده برای کشور شده و به نظر من باید از آن به عنوان یک بحران اجتماعی یاد کنیم، جمعیت گسترده حقوق‌بگیر کشور هستند که حدود ۹ دهک از ۱۰ دهک واجد شرایط و مستحق دریافت یارانه هستند و این یارانه‌ها نتوانسته مشکلات آن‌ها را حل کند.

حاج‌اسماعیلی افزود: این‌که‌ دولت روش را عوض کند و تبدیل به کوپن کند، شرایط را عوض نمی کند. چون آنچه که ما از آن غفلت کردیم و کمتر در نظرات کارشناسی و بازنگری و حمایت‌های اقتصادی و اجتماعی در خصوص سوبسیدها و یارانه‌ها در نظر گرفتیم، نگاه‌ها و نیازهای جدیدی است که مردم متناسب با شرایط اجتماعی فعلی و شرایط جدید جهانی نیاز دارند و آن را باید برای آن‌ها تامین کنیم.

وی تصریح کرد: ما فکر می‌کنیم الان دوران جنگ هست و مردم همان کالاهای اساسی را نیاز دارند و اگر آن‌ها را تامین کنیم، مشکلات برطرف می‌شود. واقعا این نیست. اگر فکر کنیم ما مثل زمان جنگ می‌توانیم با کوپن مشکلات اقتصادی مردم را حل کنیم که معیشت ضرورت و پایه اصلی است، ساده‌انگارانه است.

مشروح گفت‌وگو با حمید حاج‌اسماعیلی را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1704636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =