پرتکرارترین جستجوهای گوگل در سال گذشته / عکس

گجت‌نیوز نوشت: گوگل به تازگی پرجستجوترین کلمات گوگل در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرده است. کدام کلمات بیشتر مورد توجه مردم جهان بوده و آیا ایران نیز حضور دارد؟

در گذشته وقتی برای مردم پرسشی مطرح می‌شد، پاسخ را نزد افراد آگاه و همه‌چیزدان جستجو می‌کردند یا این که به مطالعه کتابی در آن باره روی می‌آوردند؛ اما امروزه تکنولوژی پیشرفت‌های عظیمی به وجود آورده و به کلی سیستم پرسش و پاسخ را دگرگون کرده است.

پرجستجوترین کلمات گوگل در سال ۲۰۲۲

به تازگی شرکت گوگل تصمیم گرفته بنا بر رسم هر ساله، گزارش خود درباره پرجستجوترین کلمات سال ۲۰۲۲ را منتشر کند. فهرست‌هایی که در ادامه می‌آید، نشان می‌دهد که کدام کلمات و عبارات در سال جاری از سوی کاربران بیشتر سرچ شده‌اند. به نظر می‌رسد در صدر این فهرست، بازی آنلاین Wordle قرار دارد.

پرتکرارترین جستجوهای گوگل در سال گذشته / عکس

خودتان را در نظر بگیرید. وقتی برایتان سوالی پیش می‌آید اولین کاری که می‌کنید متصل شدن به شبکه اینترنت جهانی از طریق گوشی هوشمند یا لپ تاپ است و گام بعدی جستجوی آن عبارت یا سوال در گوگل. گوگل آن‌جایی است که پاسخ تمام سوالات ساده و دشوار شما را می‌داند و بی‌منت در اختیارتان می‌گذارد.

پرتکرارترین جستجوهای گوگل در سال گذشته / عکس

گوگل این فهرست را به کمک ابزارهای قدرتمندی نظیر گوگل ترندز (Google Trends) تحلیل می‌کند و سپس انتشار می‌دهد. با نیم‌نگاهی به این لیست متوجه خواهیم شد که کدام کلمات در سال ۲۰۲۲ برای مردم اهمیت بیشتری داشته‌اند. جامعه آماری این تحلیل تمام کاربران جهانی است که از گوگل استفاده می‌کنند.

بنا بر آنچه سرویس مذکور نشان داده، کلمه Wordle که اشاره به بازی جدول آنلاین دارد، در صدر این فهرست قرار گرفته و این تعداد جستجو دقیقا از زمانی رخ داده که نیویورک تایمز اقدام به خریداری آن در بهمن ۱۴۰۰ کرده است. علاوه بر این، پس از بازی آنلاین مذکور، پرجستجوترین عبارت سال، متعلق به «هند مقابل انگلیس» بوده است که اشاره به جام جهانی کریکت دارد.

بر اساس اطلاعات و آمارهای منتشر شده گوگل ترندز، «اوکراین» سومین کلمه پرجستجوی سال بوده و علت آن شروع جنگ روسیه و اوکراین است.

۵۸۵۸

کد خبر 1704680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =