نرم‌افزار چینی پرطرفدار که آمریکایی‌ها را به وحشت انداخته

مهر نوشت: ایالت ایندیانا در آمریکا از تیک تاک شکایت کرده و این پلتفرم را متهم کرده کاربرانش را درباره دسترسی دولت چین به داده های آنان فریب داده است.

طبق شکایتی که دفتر تاد توکیتا دادستان کل ایالت مذکور ثبت کرده، این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه که بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، کودکان را در معرض محتوای نامناسب مربوط به مواد مخدر قرار داده است.

توکیتا تیک تاک را یک تهدید خطرناک و مخرب توصیف کرد که توسط یک شرکت چینی که به خوبی از آسیبی که به کاربرانش می زند، مطلع است و بر شهروندان اهل ایالت ایندیانا آوار شده است.

در این میان گرگ آبوت فرماندار تگزاس نیز تیک تاک را در تمام آژانس های ایالتی منع کرده و این اپ نباید روی دستگاه های دولتی نصب شوند. وی مدعی است دولت چین از طریق این اپ یک تهدید جدی به حساب می آید.

در روزهای گذشته مریلند، داکوتای جنوبی و کارولینای جنوبی نیز اقدام مشابهی انجام داده و تیک تاک را در آژانس دولتی ممنوع کرده اند.

شکایت ایالت ایندیانا از تیک تاک در حالی ثبت می شود که این پلتفرم با افزایش بررسی ها و تحقیقات درباره ریشه های خود در چین روبرو است. همچنین پس از آنکه آپدیتی در سیاست های حریم خصوصی تیک تاک آشکار کرد برخی کارمندان خارجی آن در مواردی خاص می توانند به داده های کاربران دسترسی یابند، انگلیس نیز تحقیقی در این باره را آغاز کرده است.

تیک تاک به شرکت چینی بایت دنس تعلق دارد که مرکز آن در پکن است.

۵۸۵۸

کد خبر 1705005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =