درخواست انجمن اسلامی جامعه پزشکی از اژه‌ای درباره‌ پرونده‌ دکتر حمید قره‌حسنلو و همسرش

انصاف نیوز نوشت: انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران در نامه‌ای به ریاست قوه قضائیه، خواستار ورود عاجل او به پرونده‌ دکتر حمید قره‌حسنلو و همسرش شده است.

متن کامل این نامه در پی می‌آید:

جناب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای
رئیس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم


به استحضار می‌رساند آقای دکتر حمید قره‌حسنلو از پزشکان خوش‌نام شهرستان کرج به همراه همسرشان خانم فرزانه قره‌حسنلو در تاریخ ۱۴۰۱/۸/۱۳ در منزل بازداشت و پس از دستگیری مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته بطوری‌که دنده‌های ایشان شکسته و آسیب ریوی ایجاد شده در حدی بوده که برای ایشان لوله سینه‌ای (chest tube) تعبیه شده است.

متعاقباً با جسم مجروح و بدون امکان انتخاب وکیل مورد اعتماد با اتهام افساد فی‌الارض به دادگاه منتقل و منجر به صدور حکم اعدام شده است.

انتساب اتهام مذکور با توجه به سوابق ارزشمند خدمتی ایشان و حضور فعال در جبهه‌های دفاع مقدس، امور خیر و مدرسه سازی در مناطق محروم، بسیار دور از ذهن و غیر محتمل است. یقیناً انعکاس چنین رفتاری با متهمین که مغایر قانون،حقوق بشر و اصول اسلامی است و نیز صدور اینگونه احکام سنگین و غیر متعارف موجب رنگ باختن عدالت قضایی در اذهان مردم و عرصه‌های بین‌المللی خواهد شد.

لازم به ذکر است که جامعه خدوم پزشکی ایران از روند جاری در مورد متهمین بخصوص آقای دکتر قره‌حسنلو شدیداً متاسف و ملتهب است.

از جنابعالی به عنوان رئیس دستگاه قضا انتظار می‌رود با ورود عاجل برای پیگیری و اصلاح این‌ رویه‌های قضایی بویژه در مورد حکم ناعادلانه صادر شده برای ایشان موجبات رفع نگرانی مردم و جامعه پزشکی کشور را فراهم آورده و از بروز تنش‌های بیشتر جلوگیری نمایند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1705986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =