نظر کارشناس داوری درباره قضاوت زاهدی‌فرد در دربی ۹۹ پایتخت

تسنیم نوشت: کارشناس داوری فوتبال ایران قضاوت تیم داوری دربی پایتخت را مورد ارزیابی قرار داد.

حیدر سلیمانی درباره قضاوت محمدحسین زاهدی‌فرد و دستیارانش در دربی ۹۹ گفت: «با توجه به اینکه این دیدار بدون تماشاگر برگزار شد، تیم داوری با تمرکز بالا قضاوت کرد و اشتباهات داوران کم بود.»

او ادامه داد: «در دقیقه ۷ بازی، استقلالی‌ها معترض بودند که توپ در محوطه جریمه پرسپولیس به دست بازیکن این تیم برخورد کرده است و داور باید پنالتی می‌گرفت، اما اعلام کرنر کاملاً صحیح بود، چون توپ به سینه بازیکن پرسپولیس برخورد کرده بود.»

این کارشناس داوری درباره صحنه گل اول استقلال که مشکوک به آفساید بود، تصریح کرد: «در صحنه گل استقلال شاهد کار عالی کمک داور بودیم که واقعاً تحسین‌برانگیز بود و تصمیم به ادامه بازی گرفت. در واقع کمک داور دوم بازی تصمیمی گرفت که فقط باید با VAR گرفته می‌شد. اگر در جام جهانی بود حتماً از VAR استفاده می‌شد، در حالی که گل کاملاً صحیح بود.»

سلیمانی درباره گل اول پرسپولیس گفت: «گل پرسپولیس هم سالم و صحنه خطای سرخپوشان هم درست بود و مشکلی در این گل وجود نداشت.»

او اشاره کرد: «در وقت‌های تلف‌شده نیمه اول تکلی در محوطه استقلال، توسط سیلوا زده شد. بازیکنان پرسپولیس معتقد بودند توپ به دست مدافع استقلال برخورد کرد که اینطور نبود و حتی اگر توپ در آن صحنه به دست بازیکن استقلال برخورد می‌کرد، پنالتی نبود.»

سلیمانی درباره قضاوت محمدحسین زاهدی‌فرد در نیمه دوم اظهار داشت: «در دقیقه ۷۰ مهدی عبدی از پرسپولیس در وضعیت آفساید بود که کمک داور دوم به درستی اعلام آفساید کرد. در دقیقه ۷۳ نیز توپ به بازوی مدافع استقلال در محوطه جریمه برخورد کرد. البته آن صحنه هند نبود، چرا که صحنه کتف بازیکن کاملاً بسته بود و داور به درستی ادامه بازی داد.»

او در پایان درباره قضاوت تیم داوری این بازی هم اظهار داشت: «اتفاق خاصی از لحاظ داوری رخ نداد و تنها وقت‌های تلف شده نیمه دوم که سه دقیقه گرفته شد، می‌توانست با توجه به تعویض‌ها و گل‌ها بیشتر باشد و حداقل پنج دقیقه گرفته شود. به طور کلی قضاوت خوب و بی‌نقصی را در این بازی شاهد بودیم.»

بیشتر بخوانید:

۲۵۸۲۵۴

کد خبر 1709445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =