جام جهانی قطر ۲۰۲۲؛ نمایشگاه عظمت اسلام 

بیست و دومین دوره مسابقات فوتبال جام جهانی در حالی به پایان رسید که قطر نخستین کشور عربی ومسلمان بود که جام جهانی  رابرگزار واز معجزه فوتبال استفاده  کرد و اسلام را به نحو احسن به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ قطر بر خلاف برخی از کشورهای عربی پیمان عادی سازی روابط با اسرائیل را که در سال ۲۰۲۰ توسط دونالد ترامپ نهایی شده بود، امضا نکرد ما چارچوب مقرارت "فیفا " را به شرطی پذیرفت که در برابر پروازهای مستقیم از سرزمین اشغالی به دوحه، رژیم صهیونیستی هم به فلسطینی ها اجازه دهد تا از فرودگاه تل آویو به قطر پرواز کنند و به این ترتیب بیش از ده هزار فلسطینی و حدود چهار هزار اسرائیلی برای تماشای این مسابقات به قطر آمده بودند و در نتیجه جام جهانی فوتبال قطر برای صهیونیست ها به یک " کابوس " تبدیل شده بود!
گزارشگر " کانال عبری ۱۲" توییت کرده بود: من همیشه فکر می کردم، مشکل از دولت هاست، اما در قطر فهمیدم که نفرت مردم از ما چه قدر زیاد است ! در این رابطه روزنامه عبری زبان " یدیعوت احار و نوت" در شماره یکشنبه گذشته و در صفحه اصلی خود با اشاره به موضوع تنفر از اسرائیلی ها در خیابان های دوحه در حاشیه جام جهانی نوشت: با وجود عادی سازی روابط برخی از دولت های عربی، مردم این کشورها تحت هیچ شرایطی نه تنها حاضر به دوستی با اسرائیلی ها نیستند، بلکه خیابان های دوحه برای شهروندان اسرائیل خطرناک هم بوده است!

در این دوره از بازی های جام جهانی، فرصتی بی نظیر برای قطر بود تا مسلمانان حاضر در این کشور به مساله فلسطین بپردازند. توزیع پرچم فلسطین به گردشگران خارجی به طوری که هواداران کشور های مراکش، تونس، ایران، قطر، عربستان و... پرچم های فلسطین را در دست می گرفتند و با این که پرچم "۳۲" تیم شرکت کننده در این آوردگاه جهانی در اهتزاز بود، اما پرچمی که بیشترین توجه جهانیان را معطوف به خود کرده بود، پرچمی بود که در این رقابت ها حضور نداشت؛ " پرچم فلسطین " واین یعنی فلسطین غایب در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به معنای " حقیقت " حضور داشت!

همچنین تماشاگران پرشور وبی شمار مراکشی در بازی های این تیم سنگ تمام گذاشتند،آن ها یک پرچم بزرگ فلسطین را روی دست های خود حرکت می دادند که بر روی آن به زبان انگلیسی نوشته شده بود: " آزادی فلسطین " و نیز بازیکنان مراکش پس از هر پیروزی سجده شکر بجا می آوردند که تصویر آن زینت بخش جلد نشریات کشورهای مختلف شد.

در این حال وهوای بیش از یک ماهه در قطر، علی‌رغم رسانه های غربی- صهیونیستی که همواره تصاویر ناخوشایندی از اسلام در ذهن ها ایجاد کرده بودید، مقامات قطر نهایت استفاده را برای تبلیغ دین اسلام کردند و برای نخستین بار در تاریخ ۹۰ ساله مسابقات فوتبال جام جهانی، مراسم افتتاحیه را که حدود پنج میلیارد بیننده داشت باتلاوت سوره والشمس و القمر بحبسان... خورشید و ماه روی حساب منظمی می چرخند را آغاز کرد وهمه به ویژه غربی ها را شگفت‌زده کرد و بدین‌گونه قلب امت اسلامی را شاد کرد.

بستن پرچم فلسطین بر بازوی کاپیتان تیم ملی قطر در بازی افتتاحیه وپخش اذان در دهکده جام جهانی وانعکاس صدای آن از تمامی بلندگو های شهر میزبان که باعث سکوت و اقامه‌ نماز مسلمانان در اتاقک های شیشه ای که به همین منظور تعبیه شده بود وگرفتن عکس وفیلم توسط گردشگران خارجی از این مراسم، جلوگیری از ورود تماشاگران با نمادهای همجنس گرایی و اجازه فرود ندادن به هواپیمای حامل بازیکنان و مسولین فوتبال آلمان با آرم همجنس گرایان در فرودگاه دوحه که مجبور شدند به کشور عمان رفته و با هواپیمای دیگر به دوحه برگردند ، از دیگر اقدامات تحسین برانگیز قطری ها محسوب می شود.

ممنوعیت مشروبات الکلی در ورزشگاه ها یکی دیگر از کارهای جالب توجه و اساسی این کشور اسلامی بوده است. وقتی یکی از مسئولین فیفا به این امر اعتراض کرد، گفتند: ما نمی توانیم دین و فرهنگ خودمان را برای این چهار هفته تغییر دهیم!

یکی از مواردی که رسانه های غربی ‐- صهیونیستی از جمله بی.بی.سی، دیلی میل، تایمز و... به آن پرداخته بودند، امنیت ورزشگاه های جام جهانی قطر برای اولین بار بود. در این گزارش ها آمده است: محل برگزاری مسابقات جام جهانی قطر به دلیل ممنوعیت مشروبات الکلی برای زنان بسیار مناسب تر وامن تر از دوره های گذشته و نیز امن تر از ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات لیگ انگلیس و اروپاست و این کار قطر را درست برشمردند.

سرانجام پوشاندن عبای عربی بر تن مسی توسط امیر قطر در مراسم اختتامیه جام جهانی که این ستاره آرژانتینی در حضور میلیارد ها بیننده که پای گیرنده‌های تلویزیون خیره شده بودند، با این عبای زیبا وظریف همراه با هم تیمی هایش جام قهرمانی را بالای سر برد ونیز با پایان یافتن این جام، برج های الجابر در شهر لوسیل قطر مزین به پرچم فلسطین شد، که این دوره از جام جهانی را به نمایشگاهی از عظمت اسلام تبدیل کرده بود.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1711220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =