آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

ایسنا نوشت: بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۱ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۲۳۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۹۵ بیمار نیز تایید شده است.

براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر" طی شبانه روز گذشته، کرونا در جهان جان ۶۸۳ نفر را گرفته است. همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۲,۲۳۶,۰۹۵ ۱,۱۱۶,۰۸۴
۲ هند ۴۴,۶۷۸,۳۷۹ ۵۳۰,۶۹۵
۳ فرانسه ۳۹,۱۵۹,۷۵۷ ۱۶۱,۱۵۲
۴ آلمان ۳۷,۲۱۱,۹۳۷ ۱۶۰,۷۶۸
۵ برزیل ۳۶,۱۷۱,۱۵۴ ۶۹۲,۹۳۴
۶ کره جنوبی ۲۸,۶۸۴,۶۰۰ ۳۱,۸۳۲
۷ ژاپن ۲۸,۳۴۳,۶۶۱ ۵۵,۵۴۲
۸ ایتالیا ۲۵,۰۲۱,۶۰۶ ۱۸۳,۹۳۶
۹ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ ۱۹۸,۹۳۷
۱۰ روسیه ۲۱,۷۶۹,۶۲۷ ۳۹۳,۴۳۳

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۷۹۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۷۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

بیمار و جراح دست در دست هم؛ یک دهه پس از عمل تاریخی پیوند دست / عکس

آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید١٩

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1711719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =