اسلامی: با مشتقات آب سنگین دارو تولید می‌شود

ایرنا نوشت: رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تولید دارو با مشتقات آب سنگین هم در دستور کار سازمان انرژی اتمی قرار دارد، تصریح کرد: تنها شرکت ایرانی در حوزه تولید رادیو دارو در دنیا تحریم است که این مسأله نشان می‌دهد جان مردم برای تحریم کنندگان هیچ ارزشی ندارد.

«محمد اسلامی» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران از تولید رادیو داروها به‌عنوان یکی از دستاوردهای مهم و اقدامات محوری سازمان انرژی اتمی یاد کرد و گفت: سالانه یک میلیون بیمار از این ظرفیت در حال استفاده هستند.

وی ادامه داد: پیام مهم این مسأله آن است که اگر چرخه سوخت هسته‌ای نداشتیم، نمی‌توانستیم در کشور رادیو دارو تولید کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه «تنها شرکت ایرانی در حوزه تولید رادیو دارو هم در دنیا تحریم است»، اظهار داشت: این نشان می‌دهد که جان مردم برای تحریم کنندگان هیچ ارزشی ندارد و پیوسته در حال تحریم هستند.

اسلامی برنامه توسعه سازمان انرژی اتمی را در دو قسمت فعال بودن در حوزه درمان و جایگزینی بر پایه مشتقات آب سنگین دانست و گفت: تولید محصولات در بخش درمان فعال است؛ رادیو داروها دو کارکرد تشخیصی و درمانی دارند که بخش تشخیصی هفته قبل افتتاح شد و در بحث درمان هم سلول درمانی را مستقیم مورد اصابت قرار داده و آن را بدون آسیب رساندن به بیمار از بین می‌برد.

وی افزود: شیمی درمانی برای بیماران سرطانی عوارضی دارد لذا از رادیو درمانی بهتر استفاده می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تولید داروهای جدید بر پایه آب سنگین در دستور کار سازمان انرژی اتمی قرار دارد.

اسلامی هچنین از ابراز تمایل طرف‌های مقابل برای مذاکرات خبر داد.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1712235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =