قیمت ساخت قالب تزریق پلاستیک چقدر است؟

قیمت ساخت قالب تزریق پلاستیک بر اساس فاکتورهایی مانند: قیمت ساخت قالب، قیمت تجهیزات، قیمت ابزار، قیمت خدمات، قیمت طراحی قالب، قیمت مواد اولیه و دیگر هزینه های پنهان تعیین می شود.

اگر سؤالی چنین کلی می‌پرسید، بهتر است با یک محدوده بودجه قابل‌توجه مجهز باشید. هزینه‌های مربوط به ساخت قالب تزریق پلاستیک را معمولاً به‌صورت دلاری محاسبه می‌کنند تا بتوانند قیمتی مشخص به شما ارائه دهند. یک پروژه قالب‌ تزریق پلاستیک می‌تواند چیزی بین 100 تا 100000 دلار برای شما هزینه داشته باشد.

تا حدی، پرسیدن این سؤال شبیه این است که بپرسیم «قیمت ساخت ماشین چقدر است؟» قالب در قالب سازی پلاستیک شبیه به برند در فروش ماشین است، و سؤال راجع به آن شبیه این است که ماشین شما فورد خواهد بود یا پورشه؟ و فراموش نکنید که قیمت ساخت قالب، تازه شروع ماجرا است. برای تعیین هزینه‌های کلی قالب تزریق پلاستیک برای هر پروژه، باید هزینه‌های ساخت قالب تزریق پلاستیک، هزینه‌های مواد خام، عملیات و تعمیرات، هزینه‌های نیروی کار، اندازه قطعات، طراحی قطعات، اندازه پروژه را نیز در آینده در نظر بگیرید. حتی برای دریافت پاسخ دقیق‌تر، هزینه‌های تعدادی از متغیرهای مختلف نهفته را نیز باید در نظر بگیرید.

اگر فرض می‌کردید که بیشترین هزینه‌های مرتبط با قالب های تزریقی؛ مواد اولیه مورد استفاده برای ایجاد محصول، نیروی کار و یا تجهیزات است، اشتباه می‌کردید. بخشی که بیشتر بر هزینه تأثیر می‌گذارد، قیمت واقعی ساخت قالب تزریق پلاستیک است که به عنوان هزینه ابزارآلات شناخته می‌شود. هزینه‌های اولیه ساخت قالب در مقایسه با هزینه‌های متفاوت سایر عناصر کار بسیار بیشتر است. ترکیبی از ترموپلاستیک های ارزان قیمت، زمان تولید پایین و کمبود نیروی انسانی نیاز به سرمایه‌گذاری بسیار کمتری در مقایسه با ساخت قالب دارد.

از آنجایی که فرآیند قالب سازی پلاستیک اتوماتیک است و در مقیاس های مختلف اجرا می‌شود، هر چه تقاضا در تعداد و حجم بیشتر باشد، هزینه تمام شده تولید هر قطعه کمتر می‌شود. برای درک نحوه قیمت‌گذاری پروژه‌ها، لازم است هزینه‌های متفاوتی که در طی فرایند قالب تزریقی انجام می‌شود را بهتر بشناسم.که در ادامه برخی از این هزینه‌ها را بررسی می‌کنیم:

هزینه تجهیزات قالب تزریق پلاستیک

تجهیزات منحصربه‌فردی در طول فرآیند قالب تزریقی استفاده می‌شود. این تجهیزات می‌تواند به‌سادگی یک دستگاه قالب تزریق پلاستیک فشرده باشد که سازمان‌ها شخصاً از آن استفاده می‌کنند یا به پیچیدگی تجهیزات قالب‌ تزریق غول‌پیکر باشد که بیشتر توسط ماشین فروشی‌ها و شرکت‌های تولیدی استفاده می‌شود. به‌طورمعمول، تولید قطعات در تعداد کم با استفاده از دستگاه‌های ساده‌تر نظیر دستگاه‌های ریخته‌گری رومیزی کوچک‌تر و چاپگرهای سه‌بعدی انجام می‌شود که هزینه تمام شده کمی دارند.

به‌جز مواردی که ساخت قالب تزریق پلاستیک یکی از عملیات اولیه یک شرکت باشد، اکثر سازمان‌ها برون‌سپاری این پروژه‌ها را مقرون ‌به ‌صرفه‌تر می‌دانند. در این موارد هزینه‌های تجهیزات حذف شده و در عوض در دسته هزینه‌های خدمات قرار می‌گیرند.

هزینه‌های ابزار در ساخت قالب

این گران‌ترین قسمت قالب سازی پلاستیک است. به‌طورمعمول، قالب های مورد استفاده برای فرآیند تزریق با استفاده از یکی از موارد زیر ساخته می‌شوند:

ماشین تخلیه الکتریکی (EDM)

EDM به‌طورمعمول برای ایجاد پیچیده‌ترین طرح‌های ریخته‌گری استفاده می‌شود که تکرار آن‌ها فوق‌العاده دشوار است. در طی این فرآیند، از قطعه کار و الکترود ابزار برای ایجاد شکل قالب انتخابی استفاده می‌شود.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

ماشین‌کاری CNC

وقتی صحبت از قالب تزریق پلاستیک با استفاده از آلومینیوم و فولاد ضدزنگ می‌شود، ماشین‌های CNC معمولاً تجهیزات انتخابی هستند. در طول این فرآیند، یک مکانیسم چرخش، مواد را حذف می‌کند تا شکل قسمتی که ایجاد می‌شود را کنده کاری کند.

هنگامی‌که فرآیند ماشین‌کاری انجام می‌شود، امکان ایجاد طرح‌های پیچیده‌تری وجود دارد. بااین‌حال، کارگران باید به طور مکرر تجهیزات مورد استفاده را تغییر دهند که به طور قابل‌توجهی روند را کند می‌کند. متأسفانه این امر باعث افزایش قابل‌توجه قیمت نیز می‌شود.

پرینت سه‌بعدی

پرینترهای سه‌بعدی برای ایجاد قالب های نسبتاً سریع با هزینه بسیار کمتر از دو روش قبلی طراحی‌شده‌اند. این روش به قطعات کمی نیاز دارد که باعث صرفه‌جویی در هزینه ماشینکاران ماهر می‌شود. وقتی هدف یک قالب پیچیده‌تر و با جزئیات زیاد باشد، سازمان‌ها معمولاً بخش‌های خاصی از فرآیند تزریق را برون‌سپاری می‌کنند. لازم به ذکر است که اگر یک شرکت تمام تجهیزات لازم برای تکمیل فرآیند قالب تزریقی را در اختیار داشته باشد، انجام آن در کارگاه مقرون ‌به ‌صرفه ترین گزینه است. ذکر این نکته ضروری است که این امر همچنان به مهارت یک تکنسین باتجربه نیاز دارد.

هزینه خدمات قالب سازی پلاستیک

بیشتر تجهیزاتی که در فرآیند قالب گیری تزریقی استفاده می‌شوند، به‌صورت اتوماتیک کار می‌کنند. سه روش مورد استفاده برای تولید قالب ها همگی به ویژگی های طراحی اولیه بستگی دارد. در طول فرآیند تزریق، ماشین‌ها به طور اتوماتیک به کار خود ادامه می‌دهند. وقتی صحبت از ماشین‌های بزرگ‌تر می‌شود، فرآیند خنک‌سازی و حذف نیز اتوماتیک است. به دلیل این اتوماسیون، بسیاری از مشتریان ممکن است سؤال کنند که خدمات و هزینه‌های نیروی کار در کجا گنجانده شده است.

هزینه‌های کارگری شامل موارد زیر است:

هزینه‌های راه‌اندازی: ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا فرآیند راه‌اندازی در واقع انجام شود. ماشین باید برای عملکردهای خاص در طول فرآیند ابزارسازی پیکربندی شود.

تعمیرات: ابزارها باید در طول فرآیند ساخت تعمیر شوند و هر قطعه معیوب باید تعویض شود.

نظارت: حتی اگر بیشتر ماشین‌ها اتوماتیک باشند، تکنسین‌ها باید کل فرآیند را نظارت کنند. در پایان، کل هزینه پرداخت شده به تکنسین در قیمت نهایی پروژه لحاظ می‌شود.

به‌طورمعمول، زمانی که پروژه‌ها در حجم های بالاتر انجام می‌شوند، فرآیند بسیار کارآمدتر می‌شود. در حالی که درست است که هزینه هر قطعه در پروژه‌های مقیاس کوچک، بالاتر است اما این وظایف کوچک‌تر هنوز مقرون‌به‌صرفه‌تر از موقعیت‌های تولید بزرگ‌تر هستند.

برای پروژه‌های با اندازه متوسط احتمالاً برای ساخت قالب‌، آلومینیوم که ارزان‌تر از همتای فولادی خود است، گزینه مناسب‌تری است. بااین‌حال، قالب آلومینیوم هنوز آنقدری قوی است که برای چندین هزار تزریق دوام بیاورد. پروژه‌های در مقیاس کوچک تنها زمانی معنا پیدا می‌کنند که از پرینترهای سه‌بعدی استفاده کنند.

چرا برای پروژه‌های ساخت قالب تزریق پلاستیک، شرکت فن آورپلاستیک بهترین قیمت را ارائه می دهد؟

شرکت قالب سازی فن آورپلاستیک، فرایند ساخت قالب تزریق پلاستیک و دیگر روش های قالب سازی پلاستیک را مبتنی بر فناوری های روز دنیا انجام می دهد که از اتوماسیون تولید استفاده می‌کنند. این شرکت به علت تجربه بالایی که دارد، می تواند هزینه‌های پروژه را تا حدود زیادی کاهش دهد به عنوان مثال:

قالب سازی

مدل اولیه را بررسی می‌کند تا قبل از شروع، هزینه ایده واقعی بودن پروژه را به دست آورد. ما معتقدیم هرگونه اندازه‌گیری و زاویه پیچیده باید حذف شود.

هرگونه ویژگی غیرضروری را حذف می‌کنیم. این باعث کاهش اندازه قالب و مواد موردنیاز در طول فرایند می‌شود.

ما معتقدیم صرف‌نظر از اینکه به صدها قطعه یا هزاران قطعه نیاز دارید، قالب تزریق پلاستیک روشی کارآمد برای تولید قطعاتی است که به‌سرعت تکثیر می‌شوند و روشی باکیفیت بالا است و به خاطر هزینه‌های آن، نباید از آن صرف‌نظر کرد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1713420

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =