راکتورهای هسته‌ای کوچک/ شیوه جدید تولید برق در انگلیس

مهر نوشت: انگلیس تصمیم دارد با ساخت ناوگانی از راکتورهای هسته ای ماژولار کوچک برق خود را به شیوه ای حافظ محیط زیست تامین کند.

تمایل انگلیس به گسترش انرژی هسته ای به عنوان نوعی از انرژی تجدیدپذیر بسیار گسترده شده است. دولت این کشور مشغول بررسی پیشنهادات تیم های مختلف در بخش های ساخت و توسعه فناوری های مربوط به راکتورهای هسته ای ماژولی کوچک است.

ریچارد اسپرینگمن نائب رییس شرکت «هولتک اینترنشنال» در این باره می گوید: انگلیس درنقطه حساسی قرار دارد تا از بحران انرژی گذر کند. برای اطمینان از امنیت انرژی پاک در ۱۰ سال آینده، به طرح های نیروگاه هسته ای متعدد و مکمل بر اساس فناوری راکتور آب تحت فشار نیاز دارد. این فناوری تایید شده است.

در همین راستا شرکت انگلیسی بالفور بیتی اعلام کرد با هیوندای انجینرینگ و شرکت آمریکایی هولتک اینترنشنال به توافق دست یافته است.

این توافق برای پشتیبانی از مهندسی و ساخت راکتورهای آب تحت فشار SMR-۱۶۰ این شرکت در انگلیس انجام شده است. راکتور مذکور می تواند ۱۶۰ مگاوات برق تولید کند و به این ترتیب بالفور بیتی به یکی از نخستین پیمانکاران انگلیسی تبدیل می شود که راکتور SMR را در انگلیس می سازد.

قرار است ساخت نخستین واحد در ۲۰۲۸ میلادی آغاز شود. فرایند ساخت ۳۲ راکتور SMR با ظرفیت تولید ۵.۱ گیگاوات برق تا ۲۰۵۰ تکمیل می شود.

طبق قرارداد شرکت ها مسئولیت توسعه بخش های فراوری ساخت و اجرای واحدهای SMR۱۶۰ در انگلیس را برعهده دارند.

از سوی دیگر شرکت رولز رویس نیز اعلام کرد این شرکت ۳ منطقه برای ساخت کارخانه هایی در نظر گرفته که قطعات برای ناوگان راکتورهای هسته ای ماژولار را در انگلیس می سازند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1713964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =