آشکارا با تلاش‌ها برای احیای برجام مقابله می کنیم

ایسنا نوشت: نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی امروز در اظهاراتی مطرح کرد که دولت او «آشکارا» با تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای مقابله خواهد کرد.

روزنامه تایمز آو اسراییل نوشت، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی در جمع وزیران کابینه‌اش گفت که برنامه دارد استراتژی رژیم اسراییل را برای آن‌چه «مقابله با بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران» خوانده شده است، تغییر دهد.

به نوشته این روزنامه، نتانیاهو گفت، هنوز «امکان دارد» که قدرت‌های غربی تلاش‌ها برای امضا کردن توافقی هسته‌ای با ایران را از سر بگیرند و برخلاف رویکرد «پشت پرده‌ای» دولت قبلی، او قصد دارد اقداماتی علنی را در این زمینه در پیش بگیرد.

تایمز آو اسراییل در ادامه گزارش داد، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران، گفت: دولت ما متفاوت است و عملکرد آن نیز متفاوت خواهد بود. ما در عرصه بین‌المللی، آشکارا و از موضع قدرت علیه بازگشت به توافق هسته‌ای [برجام] فعالیت خواهیم کرد، فقط پشت درهای بسته با رهبران[جهان] صحبت نخواهیم کرد، بلکه در حیطه افکار عمومی، سرسختانه و آشکارا عمل خواهیم کرد. افکار عمومی در حال حاضر از خطرات واقعی ناشی از ایران که شهروندان بی‌گناه را در داخل و خارج از ایران می‌کشد، آگاه است.

اظهارات نتانیاهو که از مشوقان اصلی دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای بود، در حالی مطرح می‌شود که ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در نشست خبری این هفته‌اش در پاسخ به سوالی در مورد روی کارآمدن کابینه بنیامین نتانیاهو در اراضی اشغالی به عنوان تندترین کابینه در اسراییل و اظهارات تهدید آمیز مقامات این رژیم علیه ایران تصریح کرد: استفاده از عبارات تهدید آمیز علیه جمهوری اسلامی ایران بخشی از عملیات سیاسی و روانی این رژیم جهت فرافکنی و انحراف اذهان از وضعیت متزلزل، بی‌ثبات و شکننده داخلی این رژیم است.

وی با بیان اینکه مقامات این رژیم بهتر است به وضعیت بی ثبات، متزلزل و به هم ریخته اقتصادی و امنیتی اراضی اشغالی توجه کنند، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به هرگونه اقدام متجاوزانه این رژیم به طور جدی پاسخ داده است. اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در منطقه سابقه طولانی دارد، چراکه بنیاد و اساس این رژیم مبتنی بر انجام تجاوز و جنایت علیه دیگران از جمله علیه ملت فلسطین است و متاسفانه این اقدامات در سایه حمایت بی قید و شرط و تمام عیار دولت آمریکا و برخی از دولت های اروپایی صورت گرفته است و همچنان ادامه دارد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1714810

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =