بیت‌کوین امسال ۲۵۰ هزار دلاری خواهد شد؟

سرمایه گذار خطرپذیر، که همیشه روی افزایش بیت کوین شرط بندی کرده است، با وجود مشکلات فضای کریپتو مطمئن به رشد این ارز دیجیتال است.

نگار علی -سقوط بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲، سرمایه گذاران را ترساند.

بازار کریپتو بیش از ۲.۱ تریلیون دلار از بالاترین رکورد خود که در نوامبر ۲۰۲۱ به بیش از ۳ تریلیون دلار به دست آورده‌بود، از دست داده است. این کاهش به این معنی است که سرمایه گذاران شاهد کاهش ارزش پرتفوی خود بوده اند. برای برخی از سرمایه گذاران فردی، تقریباً تمام پس انداز آنها تبخیر شده است.

بر اساس گزارش شرکت داده CoinGecko، بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال پیشرو جهان از نظر ارزش بازار، از بالاترین سطح تاریخ ۶۹,۰۴۴.۷۷ دلاری که در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ به دست آورده بود، به ۱۶،۷۴۶.۶۲ دلار در حال حاضر سقوط کرده است.

هنگامی که بسیاری از سرمایه گذاران فردی در پایان سال ۲۰۲۱ به شور و شوق کریپتو پیوستند، مبشران بیت کوین پیش بینی کردند که این ارز دیجیتال در راه رسیدن به ۱۰۰۰۰۰ دلار قبل از پایان سال ۲۰۲۱ است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد که توسط این پیش‌بینی‌های وسوسه‌انگیز فریفته شدند، تسلیم FOMO شدند که مخفف Fear of Missing Out است. FOMO مخفف رمزنگاری است که معمولاً برای اضطراب از دست دادن پول استفاده می شود.

در حالی که رکود بازار سرمایه‌گذاران آماتور را سرد کرده است، بیت‌کوین و مبشرین ارزهای دیجیتال حتی با سوختن انگشتان خود ایمان خود را از دست نداده‌اند. این مورد میلیاردر سرمایه گذار خطرپذیر تیم دریپر است. او پیش بینی کرد که بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

او فقط در ایمیلی به CNBC این پیش بینی را برای سال ۲۰۲۳ تکرار کرد. با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، این بدان معناست که ارز دیجیتال ۱۴۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

دراپر معتقد است که عوامل مثبتی برای شروع مجدد ظهور ارزهای دیجیتال وجود دارد.

بیت‌کوین امسال ۲۵۰ هزار دلاری خواهد شد؟

بنیانگذار Draper Fisher Jurvetson به CNBC گفت: "من گمان می کنم که نصف شدن پاداش بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ عملکرد مثبتی داشته باشد."

نصف شدن یک پدیده اساسی پروتکل بیت کوین است که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. این شامل نصف کردن پاداشی است که به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین داده می‌شود که بلاک‌های جدیدی را در بلاک چین ثبت می‌کنند.

پروتکل بیت کوین حاوی تعدادی قانون است که در کد آن نوشته شده است و نمی توان آنها را نقض کرد. اولین مورد محدودیت تعداد بیت کوین است: هرگز بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین در گردش وجود نخواهد داشت. این مفهوم کمیابی است که ارزش بیت کوین را می سازد.

بنابراین، هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک، پاداش ماینرها برای حفظ شبکه بیت کوین به نصف کاهش می یابد. بنابراین هاوینگ یک هدف دوگانه دارد: مقدار بیت کوین های جدید در گردش در شبکه را محدود می کند و به طول عمر بلاک چین اجازه می دهد تا ادامه یابد.

مشکل بزرگ پیش‌بینی Draper این است که در حال حاضر ابهامات زیادی پیرامون صنعت ارزهای دیجیتال وجود دارد. ما هنوز همه قربانیان ورشکستگی امپراتوری سام بنکمن-فرید، پادشاه آبروریز سابق کریپتو را نمی شناسیم.

این امپراتوری از صرافی ارزهای دیجیتال FTX و شرکت خواهرش Alameda Research تشکیل شده بود، یک صندوق تامینی که همچنین به عنوان یک پلت فرم معاملاتی برای سرمایه گذاران نهادی عمل می کرد.

رگولاتورها در تلاش هستند تا اتفاقات رخ داده و به خصوص اینکه چگونه FTX که در ماه فوریه ۳۲ میلیارد دلار ارزش داشت، ممکن است یک شبه منفجر شود را جمع آوری کنند.

۲۲۳۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1715233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =