فیلم | نبرد خونین سگ‌های وحشی و شاخدراز آفریقایی

این لحظه دراماتیکی است که یک بوشباک تمام تلاشش را می کند تا به معنای واقعی کلمه برای زندگی خود بجنگد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این منظره غم‌انگیز توسط ژاک پروست در حین یک سافاری عکاسی در منطقه حفاظت‌شده MalaMala، واقع در سابی سندز، پارک بزرگ کروگر، ثبت شد.

ژاک این داستان را به LatestSightings.com می گوید: من در حال برگزاری یک سافاری عکاسی بودم، و در این رانندگی خاص، به دنبال چیزهای کوچکی برای عکاسی بودیم که به این چاله آب کوچک در بخش مرکزی ذخیره‌گاه نزدیک شدیم. ما یک کرکس کلاهدار را پیدا کردیم که روی یک درخت خار مرده نشسته بود و تصمیم گرفتیم از آن عکس بگیریم.

وسیله نقلیه را خاموش کردم و منتظر پرواز آن نشستیم. در حالی که دوربین‌ها آماده بودند و کرکسی که صبر ما را آزمایش می‌کرد، متوجه حیوانی شدم که در فاصله ۴۰ متری در شاخه کوچکی ایستاده بود که به رودخانه شن می‌خورد.

در کمال تعجب من، این یک سگ وحشی بود! من نمی توانستم شانس خود را باور کنم. دوربین هایمان را گذاشتیم و من ماشین را روشن کردم و به حیوان نزدیک شدم. همانطور که به آرامی نزدیک شدم، متوجه شدم که کاملاً کنجکاو است. ناگهان، از ناکجاآباد، دومین و سپس سومین سگ وحشی نزدیک شد.

"انتظار مسالمت آمیز برای پرواز کرکس تبدیل به نبردی شدید بین سگ های وحشی و یک بوشباک جسور شد."

بوش باک کاملاً مبارزه کرد، اما به ناچار توسط سگ‌های وحشی خورده شد. این یک منظره باورنکردنی بود، اگرچه بسیار وحشتناک. تماشای تاکتیک‌هایی که سگ‌های وحشی به نمایش گذاشتند، و همچنین مبارزه در بوش‌باک نر، شگفت‌انگیز بود.

شاخدراز آفریقایی چه حیوانی است؟

فیلم | تاکتیک سگ‌های وحشی در زنده‌خواری شاخدراز آفریقایی!

بوش باک یا شاخدراز آفریقایی یک بز کوهی با لکه های سفید شکل هندسی در متحرک ترین قسمت های بدنش - گوش ها، چانه، دم، پاها و گردن است. بوش‌باک های نر شاخ هایی بین ۱۰ تا ۲۰ اینچ دارند و به طور مستقیم رشد می کنند. در ۱۰ ماهگی، نرهای جوان شاخ‌های پیچ خورده‌ای قوی دارند و اولین حلقه یک مارپیچ را در زمان بلوغ شکل می‌دهند.

فضای زندگی آنها با رشد و گسترش جمعیت انسانی در حال کاهش است و در نتیجه رشد ناپایدار کشاورزی، سکونتگاه‌ها و جاده‌ها از بین می‌رود.انسان ها آنها را برای پوستشان شکار می کنند.

در حالی که این حیوانات می‌توانند تا حد زیادی نسبت به بسیاری از گونه‌های دیگر با محل سکونت انسان همزیستی کنند، برخی از قبایل آفریقایی به شکار آن‌ها برای پوست ادامه می‌دهند، که باعث می‌شود چرم انعطاف‌پذیر، نازک و موها به راحتی ریزش کند. فشار شدید شکار باعث شده که بوش باک در محدوده تاریخی سابق خود باقی بماند. در برخی مناطق، قیمت گوشت بوش‌باک به طور قابل توجهی پایین تر است و در نتیجه رایج ترین گوشتی است که خریداری می شود. همچنین به دلیل تمایل به آسیب رساندن به باغ های مردم در برخی مناطق به عنوان یک گونه آفت دیده می شوند.

۲۲۷۲۲۷

کد خبر 1715844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =