علی کریمی در گفت و گویی اختصاصی با خبرآنلاین ؛ حرف هایی شنیدنی را برای مان از فوتبالش گفت.

حسین قدوسی : این یعنی یک مصاحبه نطلبیده. یعنی درست در وقتی که انتظارش را نداری ، با کسی مصاحبه می کنی که مدت هاست انتظار نشستن پای حرف هایش را داری. تیم ملی تا ساعتی دیگر باید راهی قطر شود که خیلی اتفاقی روبروی هتل اسپیناس قرار می گیریم ، جایی که جواد نکونام ایستاده و با موبایلش حرف می زند . سلام و علیکی کوتاه با او و بعد ربرو شدن با علی کریمی . علی کریمی که مدت هاست تنها با وبسایت شخصی خود گفت و گو می کند اما این بار دعوت به مصاحبه را می پذیرد. حالا او روبروی ما نشسته. درحالی که کلی قبل از شروع گفت و گو با نکونام خوش و بش می کند و هر دو نشان می دهند وافعا اختلافی بین شان نیست. این علی کریمی ست که در گفت و گویی صریح با خبرآنلاین به سئوال های مان پاسخ می دهد. سئوال هایی از کاپیتانی تیم ملی گرفته تا برف مونیخ.

الان بحث بازوبند است. بهتر است از همین جا شروع کنیم. واقعا شما خیلی ساده قبول کردید که بازوبند نبندید.

در عالم حرفه ای این مسائل وجود دارد. در فوتبال اروپا خیلی اتفاق می افتد. مربی احساس می کند با یک بازیکن بهتر می تواند ارتباط داشته باشد. حتی مواردی اتفاق افتاده در فوتبال اروپا که بازیکن امروز با باشگاهی قرارداد بسته و فردای کاپیتان شده ، بی آنکه سابقه ای در آن تیم داشته باشد. من در آلمان خیلی از این اتفاقات دیدم.

واقعا؟ می توانی برایم مثالی هم بزنی؟

کلینزمن در دومین سال حضور فن بومل ، او را کاپیتان بایرن کرد یا اینکه یادم هست بازیکنی در شالکه داشتیم که الان اسمش خاطرم نیست ، از شالکه رفت به هامبورگ. در همان لحظه ورود به تیم جدید ، بازوبند را در اختیارش گذاشتند. این اتفاق ها در فوتبال حرفه ای می افتد و نباید در آن بحثی باشد.از مطبوعات هم می خواهم خیلی به این مسئله دامن نزنند. بالاخره ما با یک مربی خارجی و حرفه ای کار می کنیم که سال ها در فوتبال اروپا بوده و بر همان اساس و با قواعدی که در آن فوتبال کار کرده ، این تصمیم را گرفته است. ایشان همه کاره تیم ملی است و باید به تصمیماتش احترام گذاشت.

اما در سنت فوتبال ایران ، بازیکنی کاپیتان می شود که بازی ملی بیشتر یا سابقه بیشتری داشته باشد؟ مثل این می ماند که یک آدم ، یک سنت را رعایت نکند. این باعث می شود همه ایراد بگیرند.

فراموش نکنید ما یک مربی حرفه ای آوردیم با افکار آن سبک از فوتبال. برای تان مثال هایش را هم زدم. بنابر این باید به این تصمیم احترام بگذاریم. وقتی او تشخیص می دهد ، همه ما باید به این نظر احترام بگذاریم.

یعنی باور کنیم با این تصمیم مشکلی نداری؟ واقعا جا نخوردی ؟ ته دلت ناراحت نیستی؟

اگر در فوتبال اروپا نرفته بودم شاید هضمش برایم مشکل بود اما من این چیزها را با چشم خودم در فوتبال حرفه ای دیدم. این ها آنجا کاملا طبیعی است.

شما دو بازی ملی بیشتر از جواد داری و یکسال زودتر ملی پوش شدی ، تازه دو سال هم بزرگتر هستی.

گفتم که نظر مربی تیم مهم است و اینکه او چه تصمیمی می گیرد.

چطور از ماجرای کاپیتانی مطلع شدی؟ آیا قبل از این تصمیم ، کروش به شما چیزی گفت؟

نه ، من هم همین طوری خبردار شدم . فکر کنم آقای کروش در کنفرانسش این را گفته بود ومن هم از طریق یکی از دوستانم در جریان این اتفاق قرار گرفتم.

آن لحظه جا نخوردی ؟

نه. من که خیلی درباره ماجرای بازوبند توضیح دادم ، این موضوع به نظرم یک بحث حاشیه ای است. ما برای صعود به جام جهانی ، راهی دراز و سخت را پیش رو داریم. من به این فکر می کنم که بتوانم در خدمت تیم ملی کشورم باشم و آن وظایفی که مربی در اختیارم می گذارد را به بهترین شکل انجام بدهم.

علی کریمی خیلی فرق کرده ، همین امروز در یکی از سایت ها می خواندم که نوشته بودند ؛ کریمی دیگر یاغی نیست.

از چه نظر یاغی ؟ روی چه حسابی این اسم را برای من گذاشتند. آدمی که یک وقت هایی مصاحبه می کند و حقایق را می گوید  یاغی است؟ چرا راحت روی آدم اسم می گذارند. فرقی ندارد که اسم خوب می گذارند یا اسم بد.

گذشته از این حرف ها قبول داری که تغییر کردی؟

از چه نظر عوض شدم؟

از نظر رفتار ، مصاحبه کردن، همه چیز. دیگر خبری از مصاحبه های جنجالی ات خبری نیست.

من همان کریمی 7 یا 8 سال پیش هستم. آدمی که با یک سیستم زندگی کرده ، بزرگ شده ، شاید دیگر مصاحبه های آنچنانی ام که به این و آن گیر بدهم ، انجام نمی دهم . شما اسم این را می گذارید عوض شدن اما من همانی هستم که بودم و تغییری در رفتارم نداشتم.

ولی خیلی فرق کردی. یادت هست مسائلی که پشت سر گذاشتی. الان صحنه ای تو نظرم آمد که بعد از تعویض در جام جهانی ، ساک را شوت کردی؟

شما دارید می گویید ساک را شوت کردی. من نمی خواهم خودم را با زیدان مقایسه کنم اما مگر زیدان در فینال جام جهانی این کار را نکرد؟ تازه او زیدان است ، بزرگترین فوتبالیست جهان. این اتفاقات در یک لحظه می افتد. اگر زیدان آن واکنش را به ماتراتزی نشان نمی داد تا داور از زمین اخراجش کند ، شاید فرانسه بود که قهرمان جهان می شد. شاید اصلا آنها به ایتالیا گل می زدند و کار به پنالتی نمی کشید. در این جور مواقع ، آدم پنج دقیقه بعد می فهمد چه کار کرده و آن کارش اشتباه بوده یا نبوده است. بالاخره من هم انسانم و گاهی یک کارهایی در فشار می کنیم.

ولی هرچه بیشتر صحبت می کنم ، احساس می کنم خیلی عوض شدی

به نظرم علت خاصی ندارد ، هیچ چیزی برایم عوض نشده ، فقط تنها چیزی که تغییر کرده این است که سعی می کنم« آسته برم ، آسته بیام که ...» خلاصه سعی کردم این طوری باشم.

پس این سیاست را در پیش گرفتی!

تقریبا.

قبلا وقتی مصاحبه های تند انجام می دادی ، از کسی مشورت می گرفتی؟

نه. من همیشه حرف هایی را زدم که به ذهن خودم رسیده است.

فکر نمی کنی شرایط سنی در این تغییر رفتار موثر باشد؟

لابد منظورت این است که سنم رفته بالا و پخته تر شدم؟( می خندد) بالاخره این اتفاقی است که برای همه می افتد! ( کمی می خندد و بعد از مکثی کوتاه می گوید) حالا می خواهی یک چیزی من بگویم؟

اینجا هستم تا حرف های شما را بشنوم!

می خواهم برایت یک مثال بزنم درباره کریم باقری . کریم که خیلی ناگهانی بر اثر یکسری از اتفاقات ، فوتبال را گذاشت کنار درحالی که در آن سن ، هنوز هم در اوج آمادگی بود . حتی فصل قبل هم هنوز تا جایی که بازی می کرد یکی از بهترین های پرسپولیس بود. کریم باقری در 36 یا 37 سالگی هنوز هم یکی از موثر ترین های لیگ بود. او یک مثال خوب است که بگویم در فوتبال ،سن مهم نیست در فوتبال.این روزها اما حرف هایی درباره سنم می شنوم که برایم عجیب است.  نمی دانم چطور شده تا من که هنوز 33 سالم هم تمام نشده ، می شوم مسن. می گویند سن تیم ملی را بالا برده است!

حتی بعضی ها می گویند که کریمی پیر شده!

من اصلا مخالف این نیستم که جوان ها بیایند کار را بگیرند اما...

البته فراموش نکنید که 90 درصد مطبوعات مخالفتی با دوست شما یا مجیدی ندارند و حتی تلاش زیادی داشتند که شما به تیم ملی برگردید؟

من هم این قضیه را قبول دارم. ولی وقتی ما دعوت نمی شویم ، انتقاد می شود که چرا این ها دعوت نشدند و وقتی هم دعوت می شویم ، می گویند سن تیم ملی رفته است بالا. یعنی با مجیدی ، کریمی و نکونام ؛ با این سه بازیکن ، سن تیم ملی بالا می رود؟ ما سه نفر بالای 30 سال هستیم، بقیه چی؟ در همین تیم ملی(  با دست به پشت سرش که ملی پوشان دیگر نشسته اند ، اشاره می کند) 2 یا 3 بازیکن داریم که 21 ساله هستند. ما والله خودمان هم گیر کردیم که داستان چه است. باید در تیم ملی باشیم یا نباشیم. یک مثالی هست که می گویند( کمی مکث می کند و می گوید) دم خروس را باور کنم....(کمی مکث) بقیه اش را بلد نیستم.

قسم حضرت عباس (ع)

آره دیگر ، یک مدت می گویند چرا فلانی نیست. بعد هم که می آید می گویند چرا آمده ، این مشکل پیش آمده و...

کلا چه شد که تصمیم گرفتی به تیم ملی برگردی؟ تو از تیم ملی خداحافظی کرده بودی؟

من شخصا دوست دارم چیزهای تازه یاد بگیرم. دیدم یک مربی با تجربه برای تیم ملی انتخاب شده که در تیم های بزرگی کار کرده و فضایی جدید در تیم ملی ایجاد می کند. در رسانه ها هم بحث درباره من زیاد بود و اعلام کردم اگر دعوت شوم ، با کمال میل در اختیار تیم ملی خواهم بود. این بود که وقتی دیدم چنین مربی خوبی آمده ترجیح دادم در سال های آخر فوتبالم چیزهای جدیدی یاد بگیرم.

فقط برای کروش برگشتی؟

این یک چیز طبیعی و افتخاری است که هر بازیکنی بتواند در تیم ملی کشورش بازی کند. من هم شرایط را بررسی کردم و دیدم همه از بازگشتم استقبال می کنند و دیدم جو برای برگشتم مثبت است ، آمدن آقای کروش و اینکه بتوانم چیز یاد بگیرم هم مزید بر علت شد تا بخواهم برگردم و برگشتم.

حالا چیزی از کروش یاد گرفتی ؟

هنوز زمان زیاد هست تا بتواند در کنار این مربی کار کرد. در این مدت هم به خیلی چیز ها دقت کردم تا یاد بگیرم. چه از نظر فنی و چه از نظر برخوردها ، نکات آموزنده زیادی دیدم.

وسط مصاحبه حرف از سال های آخر فوتبالت زدی. تا چه سالی ملی بازی می کنی و تا چه زمانی باشگاهی بازی می کنی؟

باور کن فعلا همیچ تصمیم خاصی در ذهنم نیست ، هرچه که قسمت باشد.

خیلی ها می گویند کریمی تا موقعی خوب است که انگیزه داشته باشد. آن انگیزه در وجودت هست؟

انگیزه که همیشه هست ولی بستگی به شرایط هم دارد. فعلا چیز خاصی مد نظرم نیست. باید ببینم قسمت و تقدیرم چه است ، در آینده چه اتفاقی می افتد. باید ببینم تا کجا می توانم پیش بروم.

بعد از پایان بازیگری چی؟ به مربیگری علاقه ای داری؟

اصلا به این چیزها فکر هم نکردم. هر اتفاقی ممکن است بیفتد. به نظر من در هر کاری باید شرایطش مهیا باشد.

بعضی فوتبالیست ها می گویند مربیگری دوست ندارند و حتی به آن فکر هم نمی کنند اما شما انگار از مربیگری ، بدت نمی آید.

آدم دوست دارد از چیزهایی که یاد گرفته ، استفاده کند. در عین حال آنچه بلد است ، یک طرف ، شرایط هم یک طرف. شرایط باید مهیا باشد تا آدم بتواند کار کند. بنابراین از الان نمی شود درباره آن موقع حرف زد.

برسیم به بازی با اندونزی. خودت از بازی راضی هستی. فکر می کنم اگر جای بازی ات کمی جلوتر بود ، بهتر می شدی.

من در نیمه دوم بازی با اندونزی یک مقدار جلوتر رفتم اما همه این ها بستگی به نظر سرمربی دارد که چه بازیکنی ، کجا بازی کند. مهم این نیست که من یا شما بخواهیم در چه پستی باشم ، مهم این است در جایی که مربی می خواهد مفید باشی و آن خواسته هایی که مربی مورد نظرش است را اجرا کنی.

این تیم ملی به «جام جهانی برو» هست؟

راه خیلی دشواری در پیش است. الان به این فکر می کنیم که برویم مرحله بعد. انشالله این اتفاق می افتد . در مرحله بعد کار خیلی دشوارتر خواهد بود اما هیچ چیز غیرممکن نیست. این طور نیست که شما بپرسی تیم می رود جام جهانی ؟ من بگویم بله و تیم به جام جهانی برود. با خودمان تعارف که نداریم ، کار سختی است ، باید زحمت بکشیم و همه شرایط مهیا باشد. ما به عنوان بازیکن ملی به کمک همه نیاز داریم. باید تمام ایران پشت سرمان باشد و حامی ما تا به جام جهانی برسیم. من از همه مطبوعات و تماشاگران و البته مسئولان می خواهم که در این راه ، کمک مان کنند. جا دارد همین جا از مردم عزیز که در بازی با اندونزی برای ما سنگ تمام گذاشتند ، تشکر کنم. راستش خودم هم باورم نمی شد 75 هزار تماشاگر بیاید استادیوم ، آنها ما را سورپرایز کردند و روحیه دادند. حالا همه بچه های تیم ملی می دانند که مردم منتظرند تا صعود به جام جهانی را جشن بگیرند.

مثل اینکه آن روز اتفاقات جالبی هم افتاده. صحنه های رومانتیکی که در آن تماشاگران استقلالی شعار دادند ، فرهاد علی را بردار و بیا!

الان دیگر بحث رنگها مطرح نیست. اینجا تیم ملی است و مردم خودشان می دانند که چطور حمایت کنند ، چه وقتی کری بخوانند و چه وقتی از تیم ملی حمایت کنند. رفتار تماشاگران در آن روز واقعا شگفت انگیز بود. آنها حمایت کردند ، به استادیوم آمدند و با همین کارهایی که شما می گویید ، یکدلی و همبستگی را ایجاد کردند. این ها عوامل خیلی موثری است برای رسیدن به موفقیت.

عازم قطر هستید ، این شاید سخت ترین بازی شما در مرحله اول انتخابی باشد.

در راه جام جهانی ، بازی  آسان نداریم. اینجا همه بازی ها سخت هست. حتی در بازی با اندونزی دیدید که آنها چطور مقاومت کردند . چیزی نمانده بود در تهران و جلوی این همه تماشاگر کارمان گره بخورد. قطر یک تیم معمولی نیست . بارها با این تیم بازی کردیم و حتما شما بهتر یادتان هست که خیلی وقت ها شده که کارمان با این تیم گره بخورد. البته تمام تلاش تیم این است که این مرحله را با موفقیت طی کند.

حتما از الان به بچه های تیم گفتید تا مراقب جنگ های روانی باشند.

نیاز چندانی هم به صحبت ما ها نیست. این ها در عین جوانی ، میدان دیده هستند و می دانند که قطری ها دست به چنین کارهایی ، همیشه می زنند و ما فقط باید به فکر این باشیم تا برویم ، ببریم و برگردیم.

بعد هم بلافاصله به بازی پرسپولیس و ذوب می رسید. حمید استیلی گفته ملی پوشان نیستند و از این بابت خیلی ناراحت بوده است.

این برنامه است که از قبل اعلام شده و کاری برایش نمی شود کرد. ما هم به عنوان بازیکن از یک طرف به تیم ملی تعهد داریم و از طرفی به باشگاه مان . تا چند دقیقه دیگر عازم قطر هستیم و با برگشت مان بلافاصله باید به اصفهان برویم.

داشتیم درباره پرسپولیس حرف می زدیم؛ اصلا چه شد که برگشتی؟ درحالی این کار را کردی که مدیر برنامه هایت می گفت پیشنهاد های خوب اروپایی داری؟

بالاخره اواخر فوتبالم را دوست داشتم در ایران بازی کنم و چه جایی بهتر از پرسپولیس در ایران ، برای من. خوشحالم که شرایط مهیا شد تا در پرسپولیس باشم. امیدوارم همه چیز به خیر و خوشی باشد.

در شرایطی به فوتبال اروپا پشت کردی که قبلا هم از این کار ها کرده بودی. زمانی که در امارات بازی می کردی ، پیشنهاد های خوبی داشتی ، بعد از بایرن هم پیشنهاد داشتی اما به قطر رفتی... یادم هست دوستانم در مطلبی نوشته بودند نهنگ در آکواریم ، برای زمانی بود که در امارات بازی می کردی

(می خندد) عجب مثال هایی می زنید! بعضی وقت ها شرایط طوری هست که آدم تصمیم های خاصی می گیرد ، گذشته هرچه بوده ، گذشته و تمام شده. الان تا صبح هم درباره اش حرف بزنیم ، چیزی به عقب بر نمی گردد. مهم آینده است . آنچه گذشته که اتفاق افتاده و رفته اند.

ولی قبول کن این انتقادها همیشه درباره تصمیماتت بوده. اینکه زیاد به خودت سختی نمی دادی و دوست داشتی یا ایران باشی یا جایی همین حوالی.

انتقاد که همیشه هست. ماشاالله شما و دوستان تان خوب کار کنی ، انتقاد می کنید ، بد هم که باشیم انتقاد می کنید( می خندد) البته من حمایت های رسانه ها داشتند را نادیده نمی گیرم اما در کل خودم از ف.وتبالم و آنچه بر من گذشته راضی هستم.

ولی تو بازیکنی بودی که یکشبه بایرن مونیخ خواستت . هیچ کس خبر نداشت تا اینکه خبرش اعلام شد. کسی که یکسره می رود باین مونیخ یعنی سال های قبلش می توانسته در بوندسلیگا بازی کند. اما سه یا 4 سال از عمر فوتبالت را در الاهلی گذراندی؟

بالاخره باید شرایطش هم باشد. نمی گویم سال هایی که الاهلی بودم ، پیشنهادی نداشتم اما شاید شرایطش از همه نظر آماده نبود اما زمان بایرن ، همه چیز را خوب دیدم و به این تیم رفتم. یا اینکه نیم فصل قبل ، شرایط طوری بود که رفتم شالکه. خودم از آنچه برایم اتفاق افتاده ، پشیمان نیستم ولی قبول دارم می شد بهتر از این هم باشد.

به نظرت علی کریمی چند درصد از استعدادش را بروز داده؟

به نظر شما چقدر این کار را کردم؟

از نظر من شاید 50 درصد از توانایی هایت

( مکثی طولانی می کند و بعد می گوید) نمی توانم درصدی تعیین کنم. من خودم شخصا از سرنوشتم راضی هستم.

بخواهی یا نخواهی همیشه این بحث بوده که تو تنبل بودی و انگیزه هایش برای درخشش در سطح اول دنیا خیلی زیاد نبوده وگرنه با این استعدادش باید خیلی جایگاه بالاتری می داشتی؟

تنبلی؟ اسم آدم بد در برود ، بد در رفته است. به قول شما تا آخرش هر کاری بکنم می گویند تنبل است یا بد اخلاق است ، یک اسمی روی آدم می گذارند که می ماند دیگر . حالا مثلا یک بار به یکی بگویند خوش اخلاق هم آن اسم تا ابد رویش می ماند. اینجوری است دیگر ، کاریش هم نمی شود کرد.

شاید تنبل واژه درستی نباشد اما واقعا انتظار از استعداد کریمی با این توانایی ، خیلی بیشتر بوده.

شما گفتید بازیکن تنبل ، چطوری بازیکنی که اسمش را می گذارید تنبل ، می تواند با ماگات که در تمام اروپا معروف است به دیوانه ، کار کند و با تمرینات سخت و سنگین او که شهرت جهانی دارد ، کنار بیاید؟ خیلی ها می گفتند کریمی حتی نمی تواند تا نیم فصل در بایرن بماند اما دیدید که من تا آخر قراردادم آنجا ماندم.

بله ، رنگ برف زمستان را دیدی!

(با خنده می گوید) آره ، اتفاقا برف بهارش را هم دیدم. آنجا بهار شده بود اما هنوز برف می بارید. این را جدی می گویم.

 از این چیزها که بگذریم ، پرسپولیس ، فصل را با حاشیه شروع کرد.

ما حاشیه ای نداشتیم. درست است که در نتیجه گیری خوب عمل نکردیم ؛ اما انصافا یک مقداری بدشانس بودیم و امتیازات زیادی را از دست دادیم. ولی تازه 5 هفته از لیگ گذشته و هنوز خیلی به پایان فصل مانده است انشالله بعد از این تعطیلات ، امتیازات خوبی می گیریم و نتایجی را که از دست دادیم را جبران می کنیم. ما باید سعی و تلاش مان را خیلی بیشتر کنیم..

ولی تیم های دیگر هم بی کار نمی نشینند. آنها می خواهند فاصله خودشان را با پرسپولیس حفظ کنند

این تازه اول کار است در لیگ ، همه تیم ها مقاطع خوب و بد دارند . آن تیم های بالای جدول هم قطعا در بعضی هفته ها دچار افت می شوند. این طوری نیست که نتایج پرسپولیس همیشه مثل 5 هفته اول باشد ، اما قبول دارم تیم های دیگر هم بازیکنان خوبی گرفتند و در ادامه فصل هم تلاش می کنند تا بهترین نتایج را رقم بزنند. کار سخت است ولی ما هم تلاش می کنیم جایگاهی داشته باشیم که در خور نام پرسپولیس و هوادارانش باشد.

برای تیم ، شانس قهرمانی هم قائل هستی؟

پرسپولیس هم به اندازه تمام تیم های مدعی شانس قهرمانی دارد. فوتبال و لیگ ایران هیچ وقت قابل پیش بینی نیست. من می توانم ذوب آهن را مثال بزنم. آنها همیشه تا 7 یا 8 هفته آخر لیگ صدرنشین بودند اما در نهایت دوم یا سوم می شوند. بنابر این کسی با 5 بازی نمی تواند درباره آینده پرسپولیس قضاوت کند. این طور نیست که فکر کنید تیم صدر جدول فعلی ، قهرمان می شود. هنوز 29 هفته از لیگ باقی مانده است. در این 29 هفته ، هزار و یک اتفاق می افتد. بنابراین باید صبر کرد و دید چه خواهد شد.

درباره حاشیه ها پرسیدم اما چیزی نگفتی، اتفاقات سکوها و ماجراهای کنار تیم.

درباره آنچه روی سکوها بود می گویم نمی تواند ادامه داشته باشد چون اگر ادامه پیدا کند ، لوث می شود و اگر تکرار شود دیگر آن کارایی را ندارد چون همه چیز عادی می شود. من می دانم بعضی افراد می خواهند به نوعی چوب لای چرخ تیم بگذارند اما این حربه اثری ندارد.

این روزها عده ای به دایی اتهاماتی زدند؛ چون تماشاگران نام او را فریاد می زنند. در این باره می خواهیم نظر شفافت را بدانیم؟

نه ، علی دایی که نمی آِید این کار ها را بکند. او نه نیازی به این کارها دارد و نه آدمی است که از این کارها بکند. ولی یکسری دوست دارند این اتفاق ها بیفتد تا چیزی هم گیرشان بیاید. آنها منتظرند این اتفاق ها بیفتد و سودش را ببرند. چطور می شود که بیایند بنرهای بزرگی درست کنند که خدا تومان پولش است و من و تو باورمان شود که یک هوادار پول این بنر را داده است. به نظرم یکسری می خواهند با این کارها ، اسم علی دایی را هم خراب کنند. علی دایی از اسطوره های فوتبال ماست و نیازی به این کارها ندارد. او بالا و پایین این فوتبال را زیاد دیده اما یکسری ها می خواهند از کنار اسم دایی و اعتراض مردم به اهداف خودشان برسند و این برای خود دایی هم بد می شود. آقای دایی الان تیم دارد و دارد مربیگری اش را می کند. دنبال این مسائل هم نیست اما یکسری ها این قضایا را دامن می زنند و دنبال اهداف شخصی شان هستند.

مدام می گویی« این ها» ، این ها چه کسانی هستند؟

کسانی که این کار را می کنند. این ها خودشان می دانند منظورم با چه کسانی است .من فقط می گویم این بنرها کار چند نفر هوادار نیست.

تو روی دو تا بنر تاکید داری درحالی که الان نام دایی در همه ورزشگاه ها فریاد می شود. شاید حق با استیلی بود که گفت مشکل نوع رفتن دایی است.

این یک بحث دیگر است که برای همه حل شده. خیلی وقت ها شرایطی پیش می آید که ادامه همکاری میسر نیست و دو نفر خیلی راحت از هم جدا می شوند.

اما اگر بعد از قهرمانی درجام حذفی با دایی خداحافظی می کردند ، شرایط  خیلی فرق می کرد تا اینکه قصه هزار و یک شب راه بیفتد تا دایی مربی نباشد. مردم از این رفتار که به قول فردوسی پور بی صداقتی بوده و بازی گرفته شدن شان ، ناراحت هستند؟

بالاخره این شرایطی هست که اتفاق افتاده. این اولینش نیست و آخری هم نخواهد بود. ( در این زمان ملی پوشان عکس یادگاری گرفتند و رفتند تا سوار اتوبوس شوند آنها مدام کریمی را صدا می کردند تا این آخرین سئوال ما باشد.)

علی دایی درباره تیم ملی گفته ، کریمی خودش یک تیم است؟

او به من لطف دارد و من هم برایش آرزوی موفقیت می کنم.

///

و در این شرایط مصاحبه به پایان رسید ، درحالی که هنوز خیلی از سئوال های مان درباره پرسپولیس باقی مانده بود اما او باید برای بازی با قطر به همراه دیگر ملی پوشان ، راهی فرودگاه می شد تا به قطر برود.

4141

کد خبر 171638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 68
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • استقلال A1 ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  3 0
  علی اقا ما استقلالی ها در بست نوکرتیم اگر یه مرد تو فوتبال باشه اونم شمایی
 • علی IR ۰۴:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 0
  این آقای قدوسی هم تنه اش به تنه حاج محمد آقای جنجالی خورده .... سوالای بسیار بی ربط و حساسیت برانگیز ایشون نشان از مشکل دار بودنش میده !
 • اپرگاد IR ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  کریمی =مردانگی
 • اس اس IR ۰۴:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  3 0
  ما چیکار کنیم که دیوانه وار دوست داریم کریمی کاش یه سال برای ما بازی می کردی ولی در هر صورت دوست داریم
 • بدون نام IR ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  علی آقا کریمی خیلی آقایی
 • بدون نام IR ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  علی آقا کریمی خیلی آقایی
 • بدون نام IR ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 0
  واقعا اين آقا كاملا معلوم كه مشكل داره يه سوال درس حسابي از آقا علي نپرسيد اونوقت اسم خودشونو ميزارن خبرنگار
 • بدون نام US ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  3 0
  علی‌ کریمی‌ محبوب قرمز و آبی علی‌ یه دونست چه تو فوتبال چه در مرام
 • الف US ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  خیلی آقایی. ما که همیشه دوستت داشتیم الان بیشتر.
 • فرهاد عشوندی/ دبیر سرویس ورزش IR ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  3 0
  دوست عزیز ؛ در این گفت و گو سعی شده تا علی کریمی همه آنچه در فوتبالش برای شان ابهام وجود داشته را پاسخ دهد. کریمی استعدادی بزرگ است که به گفته ابوالفضل جلالی ؛ مدیر برنامه هایش اگر فوتبال را کمی بیشتر دوست داشت ، بازیکن سال جهان می شد
 • احسان IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  ما چطور بگیم که عاشقه جادوگریم؟ شما بگید؟
 • فرزاد IR ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  یه دونه ای جادوگر.
 • احسان IR ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  کریمی =کاپیتان واقعی تیم ملی
 • آبی IR ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  3 0
  با اینکه یه استقلالی هستم ولی علی کریمی رو بخاطر جوانمردی و هدیه پیراهنش ... دوست دارم.
 • 1011 US ۰۶:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  بعنوان یه استقلالی علی کریمی دوستت دارم. از خبرنگار محترم هم خیلی ممننونم.گزارش بکری بود.
 • یک استقلالی IR ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  هم مجیدی را دوست دارم و هم کریمی را
 • محمد رضا ب IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  هميشه نگران روزي هستم كه علي كريمي بازنشست بشه . مطمئنا تا ابد فوتباليستي مثل جادوگر در ايران به دنيا نخواهد امد. قدرش و بدونيم.
 • فراز قرمز IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  به قول این شعار معروف چند سال پیش: خدایا از خلقت کریمی متشکریم .
 • عادل فردوسی پ IR ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  علی آقای کریمی خیلی آقایی به نظر من محبوب ترین و بهترین پرسپولیسی تاریخی دوست داریم
 • اس اس آسيايي IR ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  من استقلال ام ولي فكر مي كنم انصافا بهتر و محبوب تر از كريمي در فوتبالمون نداشتيم .حتي از دايي محبوب تر و فني تره .
 • ss IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 3
  بعضی از دوستان خجالت بکشند خود را استقلالی معرفی نکند فرهاد سرور کریمی
 • استقلال با غيرت IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  عاشق كريمي ام اما فقط در فوتبال هاي ملي (نه پرسپوليس )كاش كريمي استقلالي بود.
 • بدون نام IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  زنده باد محمد علي كريمي پاشايي ملقب به جادو گر
 • زرد قناري IR ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 1
  كريمي فوتبال را يك نفره بازي مي كند.
 • علي 8 IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  من خوشحالم كه حتي استقلالي ها كريمي رو دوست دارند. بخدا كريمي اولين كسي كه حتي استقلالي دوسش دارن. من افتخار ميكنم كه كريمي كاپتان پرسپوليس هست و تيم ملي. از نظر شخصيتي الگوي خيلي ها هست از جمله خودم. اميدوارم حالال حالا ها بازي كني علي جان و از بازي كردنت مردم ايران لذت ببرن
 • ارمین استقلالی IR ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  از حرکت کریمی که پیرهن خودشو هدیه کرد خیلی خوشم اومد دمت گرم تو افتخار ایرانی و ما هواداران استقلال هم به تو افتخار می کنیم
 • saeed IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 1
  dostane azize esteghlali lotf konan khodeshono be ali agha nachasbonan,, bad az 25 shahrivar omidvaram haminjori raje be ali sohbat konand
 • بدون نام IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 2
  من به عنوان یک پرسپولیسی فکر می کنم اقای مجیدی محبوب تره و بیشتر از این پیر مرد دوستش دارم
 • رفت و برگشت IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 2
  اقا سعید طرفدارای استقلال فرهنگ بالای خودشونو نشون میدن که از حرکت خوب کریمی تقدیر می کنند وگرنه قصد جسپوندن خودشونو به بازیکن پا به سن گذاشته ای که در بازی های اخیر تیم ملی به جز توپ لو دادن کار خاص دیگه ای نکرده ندارن البته یادم رفت ایشون افتخار سکو نشینی در شالکرو هم دارن
 • علیرضا GB ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  بهترین فوتبالیست تاریخ ایرانه
 • Masoud Rooney IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  آخر غیرتی,دمت گرم/سعید آقا اینجوری حرف نزن,بده
 • علي 8 IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  واقعا محبوبيت كريمي نزد مردم ايران بالاست. حتي نزد آلمان. وقتي در شالكه بود هوادران بايرن يك صدا صداش ميزدند اين يعني محبوبيت. به نظر من محبوب تر از كريمي تو ايران نيست. دوستت دارم علي جان
 • مسعود استقلالی IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  چه راحت از قول استقلالیا حرف میزنن علی کریمی خوبه ولی چون تو تیم رقیبه خوبیش ارزش نداره
 • زهره IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  وای زبونم نمیچرخه من دارم از عشق به اینهمه مردونگی که اصلا در فوتبال و کل دنیا نیست دیوونه میشم.عاشقتم علی آقا بخدا بگی بمیر میمیرم،جون میدم به عشقت.
 • پیام IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  بعنوان یک استقلالی ، خیلی علی کریمی را دوست دارم ، یه مرد به تمام معنی و مردم دار . کسی که همیشه سعی کرده در کنار مردم باشه و از چیزیهم نمیترسه . درود به شرف علی کریمی.
 • ss IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  کریمی =کاپیتان واقعی تیم ملی
 • بهشب IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  همه جذابیت فوتبال یک طرف شرف و مردانگی علی کریمی هم یک طرف
 • مهرداد از گچساران IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 0
  کاش کریمی استقلالی بود ای کاش
 • پاشاکی IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 0
  کریمی فوتبال را با (ط) بازی میکند
 • مهران DK ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 0
  مصاحبه خوبی بود ولی خبرنگر محترم خیلی آب بسته بود به مصاحبه
 • ali IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  خدایا ما بعد از تو کریمی رو میپرستیم
 • احمد استقلالی DE ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  من با اینکه استقلالی دو آتشه هستم ولی عاشق کریمی شدم، از هدیه پیراهن بگیرید تا اخلاق و منش او، علی کریمی هم مثل ناصر خان حجازی در قلب مردم جای گرفت، بی شک این دو در محبوبیت رقیبی ندارند،به قول ناصرخان حجازی:ماهی مرده در جریان آب شنا میکند، خداوند بزرگ یار ایشان باشد
 • ایرانی IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  بهتری بازیکن تاریخ فوتبال ایران و محبوب ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران. عاشقتم محمد علی کریمی .
 • بدون نام IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  علي كريمي تكه
 • بدون نام IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  خدا را به خاطر شجاعت کریمی سپاسگذاریم.واقعا مرد میدان است
 • پیام IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  علی کریمی مردترین و مردم دارترین فوتبالیست تاریخ ایرانه. او با هیچ کس قابل قیاس نیست و خواهشا حجازی را با او قیاس نکنید. حجازی اگر هم حرفی زد در اواخر عمرش زد و میدانست که دیر یا زود رفتنی است اما علی کریمی در حالیکه هنوز جوان است و بازی میکند ابائی از چیزی ندارد و نزد مردم یک اسطوره ی واقعیست. در این فوتبال امیر قلعه نویی را بیشتر از هر چیزی دوست داشتم و حالا علی کریمی را حتی بیشتر از امیر دوست دارم.
 • استقلال سروره IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 1
  از نظر فنی علی کریمی انگشت کوچیکه استقلالی ها نمیشه چه برسه به اینکه با فرهاد مجیدی مقایسه بشه. ولی ما استقلالی ها بخاطر جوانمردی و هدیه پیراهنش و اینکه با مردم همراهه و ترسو نیست دوستش داریم.
 • احمد IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 1
  کریمی رو می دیم مجیدی رو بدید
 • رفت و برگشت IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  بچه ها.اين كيه جاي من صحبت مي كنه. من عاشق كريمي ام و دوستش دارم .كريمي سرور كل فوتباليست ها مخصوصا مجيدي
 • آبي آبي IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  بايد به عنوان يك استقلالي اعتراف كنم كه هميشه در حسرت داشتن علي كريمي در تيمم بودم .
 • پارس مرد IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 0
  من به وجود چنين بازيكني در تيم ملي افتخار مي كنم مجيدي ف نكونام ، خلعتبري ، كريمي ، انصاريفرد و ....در كنار كيروش چه تيمي شود ؟ اگر ژن ايراني داريد در تيم ملي تعصب رنگي را كنار بگذاريد
 • استقلال US ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  باید قبول کرد که علی کریمی از همه لحاظ کارش درسته چه از لحاظ فنی چه از لحاظ اخلاقی اگه علی کریمی تو استقلال میبود دیگه غمی نداشتیم. اینو همه میدونیم که علی کریمی از لحاظ فنی نه با استقلالی ها و نه با بقیه ی بازیکنای ایرانی قابل مقایسه نیست.
 • احسان US ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  علی اقا خیلی گلی و تو ایران همتا نداری مخصوصا تو استقلالیا!!!
 • فقط ابی US ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 1
  چرا بعضی ها بخصوص تو این مطلب وجود ندارن با نام اصلی خودشونت بیان نظر بدن با نام طرفداران استقلال میان؟
 • احسان US ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  علی جان سالاری به خدا
 • بدون نام CA ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  کریمی دوستت داریم
 • تیفوسی آبی IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  0 1
  بعد علی منصوریان و فرهاد علی کریمی وعشقه (نظر شخصی)
 • پلدختر IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  2 0
  کریمی بهترین و مدرنترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران هست و خاهد بود.اینو همه میدونن حتی استقلالیا.ما ایرانیان باید به این جادوگر افتخار کنیم.
 • باران IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 0
  اول اینکه من همه ایرانی ها چه قرمزو چه ابی همه دوستش دارن منم فرهاد مجیدی رو دوست دارم اما خوب کریمی رو هم دوست دارم و اصلا با کسی مقایسه نمیکنم چون حتما نباید وقتی کسی رو دوست داری با کس دیگه ای مقایسه اش کنی کریمی یه مرد واقعیه و البته مجیدی و کریمی هر کدوم برایه خودشون یه اسطوره اند در ضمن اقایه پیام تو چرا هرجا میری باید یه نظری در مورد ناصر خان بدی اول برو ببین در حدی هستی که در موردش حرف بزنی بعد بیا اینجا
 • علي DE ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 1
  علي كريمي علاوه بر جوانمرد بودن واقعا بازيكن خوش اخلاق و خوش برخورديه، واقعا بازيكن تكرار نشدني
 • اس اس A1 ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 1
  کریمی کریمی کریمی=شرف +وجدان+غیرت+جوانمردی
 • استقلال 90 IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 1
  واقعا علی کریمی جا پای جهان پهلوان تختی بزرگ گزاشته دوست داریم پسر
 • پینوکیو IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 1
  کریمی دوست داریم اندازه تمام بزرگیه خودت یعنی بینهایت
 • ارسطو IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 1
  علی کریمی مرد فوتبال ایران
 • ارسطو IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 1
  علی کریمی مرد فوتبال ایران
 • بدون نام IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
  1 1
  آقای کریمی درکناراون20نفری که میخوان وسه دایی شیرینکاری کنن امثال من هستندکه دایی رو فریادمیزنند
 • تنگسير US ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
  1 1
  فقط ميتونم بگم كه واقعا مردي مررررررررررررررررررررررردددد
 • بدون نام IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۵
  1 0
  به نظر من بهترین فوتبالیست کنونی لیگ ایرانه همتا نداره با تعصب ترین بازیکن حال حاضر پرسپولیس