آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان/ این کشور بیشترین آمار فوتی را دارد

ایسنا نوشت: بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۸ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۱۸۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۱۳ هزار و ۳۶۷ بیمار نیز تایید شده است.

همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۹۲۲ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۰ هزار و ۹۷۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۶۳ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته پس از ژاپن، برزیل با ۷۷ فوتی، بالاترین آمار تلفات را ثبت کرده است.

آمریکا نیز با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۰۸۱,۴۰۱ ۱,۱۲۱,۰۸۹
۲ هند ۴۴,۶۸۱,۰۱۷ ۵۳۰,۷۲۰
۳ فرانسه ۳۹,۴۰۱,۱۷۰ ۱۶۲,۶۴۳
۴ آلمان ۳۷,۵۰۹,۵۳۹ ۱۶۲,۶۸۸
۵ برزیل ۳۶,۵۰۰,۳۴۱ ۶۹۴,۹۰۰
۶ ژاپن ۳۰,۴۷۳,۵۶۹ ۵۹,۸۲۲
۷ کره جنوبی ۲۹,۵۲۰,۶۰۰ ۳۲,۵۹۰
۸ ایتالیا ۲۵,۲۷۹,۶۸۲ ۱۸۵,۴۱۷
۹ انگلیس ۲۴,۲۱۰,۱۳۱ ۲۰۱,۰۲۸
۱۰ روسیه ۲۱,۸۲۶,۹۸۲ ۳۹۴,۰۸۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۸۰۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد. روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

انتقال سویه‌های جدید اُمیکرون از هر مبتلا به ۱۵ نفر / با آزیترومایسین خوددرمانی نکنید

آخرین آمار کرونا در ایران؛ ۲تن دیگر جان باختند

۳۵۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1716735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =