آیت‌الله جنتی: «خاک بر چهره خورشید پاشیدن» نشریه فرانسوی، نشان‌دهنده شکست توطئه‌های دشمنان است

فارس نوشت : دبیر شورای نگهبان گفت: هتاکی نشریه فرانسوی دلیلی جز این ندارد که دشمنان انقلاب توطئه‌های خود علیه مردم ایران را نقش بر آب می‌بینند و می‌دانند دلیل شکستشان، پیوند قلبی مردم ایران و منطقه با شخصیت گرانقدر ملی و مرجعیت بزرگ دینی است.

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز(چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱) در نطق پیش از دستور خود در جلسه این شورا ضمن تبریک به مناسبت ایام ولادت حضرت زهرا(س) و میلاد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه معرفی صحیح سیره زندگی حضرت زهرا(س) پاسخگوی همه شبهاتی است که درباره نگاه دین مبین اسلام به زن مطرح می‌شود، اظهارداشت: ایشان در عین حال که در بالاترین مراتب حیا و عفت قرار دارد، نسبت به مسئولیت اجتماعی خود بی‌تفاوت نیست و با رعایت تمام شئون دینی، در جامعه حضور می‌یابد و با دفاع از حریم حق، تاثیرگذاری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه استعمارگران همواره به دنبال استثمار و استفاده ابزاری از زنان بوده‌اند و به همین دلیل نمی‌گذارند زنانی که تسلیم این نگاه ظالمانه نشده‌اند، به مردم جهان معرفی شوند، خاطرنشان کرد: امروز جهان بیش از هر زمان دیگری نیازمند آشنایی با الگوهای متعالی و برجسته است و از این جهت، معرفی ابعاد مختلف شخصیت حضرت زهرا(س) یک تکلیف است.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قیام خونین مردم قم در اعتراض به چاپ مقاله ساواک علیه امام‌خمینی(ره) در سال ۱۳۵۶ و نیز توهین اخیر یک نشریه هتاک فرانسوی به ارزش‌ها و مرجعیت اشاره کرد و گفت: هفته گذشته و در ایامی که مصادف بود با سالگرد قیام مردم قم، شاهد بودیم که پرده از نفاق مدعیان دروغین حقوق بشر برداشته شد.

وی تاکید کرد: آنها با توهین به مرجعیت دینی و سیاسی، قلب میلیون‌ها انسان آزاده را جریحه‌دار کردند؛ این رفتارهای غیرانسانی دلیلی جز این ندارد که دشمنان انقلاب اسلامی توطئه‌های خود علیه مردم شریف ایران را نقش بر آب می‌بینند و به خوبی می‌دانند دلیل شکست آنها، پیوند قلبی مردم مومن ایران و مردم آزاده منطقه با شخصیت گرانقدر ملی و مرجعیت بزرگ دینی است.

آیت‌الله جنتی متذکر شد: این رفتار بی‌خردانه مدعیان دروغین حقوق بشر، که مانند خاک بر چهره خورشید پاشیدن است، پیش چشم انسان‌های آزاده جهان قرار دارد و باعث می‌شود اعتبار جهانی آنها بیش‌ از پیش زیر سوال برود و دروغین بودن ادعاهای آن‌ها آشکارتر شود.

وی افزود: حقیقت این است که مرجعیت دینی و سیاسی عمر خویش را مومنانه در راه مجاهدت برای تعالی ارزش‌های الهی صرف‌ و در این راه با خدا معامله کرده‌اند و مرارت‌ها و ملامت‌های این راه را به جان خریده‌اند، لذا عزت امروز آنها عزت خدشه‌ناپذیر الهی است که منافقان از معنای آن آگاهی ندارند.

دبیر شورای نگهبان در خاتمه از متولیان امر خواست اقدامات قانونی خود نسبت به دولت فرانسه را با جدیت و مقتدرانه پیگیری کنند تا همه بدانند دوران توهین‌های غیرعقلانی به ارزش‌های متعالی انسان‌ها به سرآمده است.

بیشتر بخوانید:


۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1717960

برچسب‌ها