کرملین: پوتین و رییسی درباره روابط دوجانبه گفتگو کردند

مهر نوشت: کرملین از گفتگوی تلفنی امروز میان رییس جمهور روسیه با همتای ایرانی خود پیرامون تقویت همکاری های فیمابین و موضوع سوریه خبر داد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس جمهور این کشور امروز چهارشنبه با همتای ایرانی خود تلفنی رایزنی کرده است.

دفتر ریاست جمهوری روسیه در این بیانیه ادامه داد: ولادیمیر پوتین و سید ابراهیم رئیسی رؤسای جمهور روسیه و ایران درباره موضوعات در دستور کار مسکو و تهران با تاکید بر تقویت بیشتر مجموعه همکاری‌های دوجانبه گفتگو کردند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این ارتباط آمده است: رؤسای جمهور روسیه و ایران از اجرای مستمر پروژه‌های سودمند متقابل در بخش‌های انرژی، حمل و نقل و لجستیک حمایت کردند. پوتین و رئیسی همچنین تمایل خود را برای همکاری در زمینه عادی سازی اوضاع در سوریه و احیای تمامیت ارضی آن ابراز کردند.

کرملین ۲۱ آبان ماه هم در این باره اعلام کرده بود: پوتین و رئیس جمهور ایران بر تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی از جمله در حوزه حمل و نقل، تاکید کردند. رئیس جمهور روسیه در گفتگو با همتای ایرانی خود، بار دیگر در خصوص اقدام تروریستی (در حرم مطهر) شاهچراغ در شیراز با ابراهیم رئیسی ابراز همدردی کرد. پوتین و سید ابراهیم رئیسی توافق کردند که تماس‌های میان نهادهای ایرانی و روسی تقویت شود.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1718126

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =