در بودجه سال آینده برای ساخت بناهای یابود مفاخر کشور اعتبار پیش بینی شده است

رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور از پیش بینی اعتبار برای ساخت بناهای یادبود مفاخر کشور در بودجه سال آینده و واگذاری این مسوولیت به انجمن مفاخر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، محمود شالویی در نشست انجمن آثار و مفاخرفرهنگی استان سمنان افزود: در گذشته بناهای یادبود و آرامگاههای مفاخر و شخصیت های فرهنگی کشور با مدیریت انجمن مفاخر کشور انجام می شد که این امر برای مدتی از این انجمن جدا شده بود.

وی افزود: در لایحه بودجه سال 1402 که روز چهارشنبه تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است این امر دوباره به انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور محول و برای آن بودجه نیز پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه امسال شاهد یکصدمین سال تاسیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور هستیم اظهار داشت: این انجمن در سال 1301 تاسیس و فعال شده است.

شالویی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری کنگره های بزرگداشت مفاخر فرهنگی کشور الگوسازی برای نسل جوان و ترویج فکر و اندیشه این بزرگان است افزود: برای چلوگیری از آسیب بی هویتی و نیز الگوسازی بیگانگان برای جوانان و نوجوانان شناسان شخصیت ها و مفاخر فرهنگی و آثار آنها بسیار مهم و تاثیر گذار است.

وی بر ضرورت استفاده از ابزار هنر در این مسیر تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز بر استفاده از ابزار هنر در فعالیت ها تاکید دارند و باید با بکارگیری این ابزار شخصیت های فرهنگی را به جامعه و به خصوص نسل جوان که دشمنان در صدد دور کردن آنها از فرهنگ ایرانی اسلامی هستند معرفی نماییم.

رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور با استقبال از برگزاری کنگره ابن یمین فریومدی، گفت: انجمن آماده حمایت از برگزاری این کنگره است.

در این نشست که به ریاست استاندار سمنان برگزار شد تفاهم نامه برگزاری کنگره ابن یمین فریومدی بین رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور و سیدمحمد رضا هاشمی استاندار سمنان امضا و مبادله شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1718238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =