خشم زنوزی از داوری‌؛ غیرممکن بود امروز استقلال را ببریم!

ورزش سه نوشت: محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور، در گفت‌وگویی به تندی به انتقاد از نحوه داوری مسابقه امروز تیمش مقابل استقلال پرداخت.

در شرایطی که تراکتور تا دقایقی پیش از اتمام مسابقه، در موقعیت پیروزی قرار داشت، دو پنالتی با ردپای مهدی قایدی، همه چیز را علیه شاگردان پاکو خمس کرد که در دیدار مقابل حریف، نمایش خوبی از خود نشان داده بودند.

محمدرضا زنوزی که ۱۲۰ دقیقه بازی را تماشا کرده و به شدت از نتیجه به دست آمده ناخرسند است، در این باره صحبت کرد.

زنوزی می‌گوید: اول از همه باید از نمایش بسیار خوب بازیکنانم و نحوه هدایت آنها توسط آقای خمس تشکر کنم. ما مثل بازی هفته گذشته بسیار خوب بازی کردیم و تیم من شایسته پیروزی در این بازی بود و من در این زمینه هیچ تردیدی ندارم. به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم و همانطور که آقای خمس در نشست مطبوعاتی گفت به آنها افتخار می‌کنم که با وجود همه مسائل، پرچم تراکتور را بالا نگه داشتند و من مطمئنم این تیم در آینده حرف‌های بیشتری هم برای گفتن خواهد داشت.

زنوزی با اشاره به اتفاقات پیش آمده در دقایق آخر بازی می‌گوید: یک موقعی در ورزشگاه‌ها تماشاچی بود و اشتباه داوری را مدام به حضور تماشاچی و جو ورزشگاه‌ها نسبت می‌دادند اما حالا که استادیوم‌ها خالی است، چرا این اشتباهات باید رخ بدهد؟ از نظر بنده که هر دو پنالتی این مسابقه مردود بود و من در این مورد هیچ شکی ندارم اما حتی اگر بخواهم به نظر کارشناسان داوری احترام بگذارم، حداقل یک پنالتی استقلال در این بازی بی سبب بود. ضمن اینکه در طول مسابقه هم آقای ناظمی سوت‌های اشتباه زیادی زد و به نظر من این برد را کاملا به استقلال هدیه دادند. غیرممکن بود که ما امروز بازی را ببریم، چرا که در این صورت تیم استقلال و مدیریت و مربی و همه چیز به هم می‌ریخت.

او با گله از مسئولان کمیته داوران گفت: آقای افشاریان که خودشان یک داور قدیمی هستند، با انتخاب این داور من را متعجب کردند. من قبلا در یک مطلب خواندم که آقای کوپال در هر بازی استقلال که داوری کرده، یک جنجال درست کرده و این بازی هم مستثنی نبود و این اتفاق افتاد و من پیش‌بینی می‌کردم که ناگهان یک اتفاق عجیب و غریب بیفتد. واقعا برایم عجیب است که در عرض پنج دقیقه، جای برنده و بازنده با دو سوت مسئله‌دار و مشکوک عوض می‌شود. این مسابقه‌ای بود که باید با یک داور بی طرف برگزار می‌شد و نه یک داور تهرانی. مدیرعامل خودش کارشناس است و یدطولایی در این زمینه دارد و او هم پنالتی‌ها را تایید نکرد. خداداد افشاریان باید به من توضیح بدهد که چرا برای این مسابقه داور تهرانی گذاشتند و داور بازی بی طرف نبود. سوال دیگر من این است که مگر این بازی کم حساس بود که ما از داوری استفاده کنیم که به هر حال با اطمینان صد درصد این مسابقه را سوت بزند. من مدام در ذهن خودم می‌گردم و نمی‌خواهم از کلمه بدی استفاده کنم اما اراده آقای کوپال برای پنالتی گرفتن برای استقلال مشکوک بود و من فکر می‌کنم ایشان تمرکزش را گذاشته بود که این کار را حتما انجام بدهد.

زنوزی در ادامه گفت: اگر خاطرتان باشد یک‌بار ما در ورزشگاه آزادی در بازی مقابل پرسپولیس، گل صد درصد سالمی زدیم که داور آن را آفساید گرفت و آن گل اتفاقا بسیار سرنوشت‌ساز بود و شاید قهرمان لیگ را تعیین می‌کرد. من در آن روز در برنامه نود صحبت ‌کردم و پذیرفتم که این مسئله اشتباه داوری بود ولی راستش نمی‌توانم امروز قبول کنم که این تصمیمات مربوط به داوری باشد که اشتباه طبیعی می‌کند و واقعا نمی‌توانم از ناراحتی بازیکنانم به سادگی بگذرم. ما واقعا تیم شایسته‌ای بودیم و باید این بازی را می‌بردیم ولی خب تراکتور همیشه باید قربانی کمک‌هایی شود که دیگران به دو تیم استقلال و پرسپولیس می‌کنند؛ تیم‌هایی که ریشه‌شان در وزارت ورزش است و نمی‌توانند ناکام باشند و همیشه باید حداقل یکی از آنها شرایط خوبی پیدا کند و این دیگر چیزی نیست که من بخواهم درباره آن حرف بزنم و اظهر من الشمس است که همیشه در اوقات بحرانی، به آنها کمک می‌شود. ما هفته پیش با قدرت استقلال را بردیم و امروز هم در تهران و در زمین حریف، بازی خوبی انجام دادیم اما زورمان به مسائل پیش‌بینی نشده بازی نرسید.

او درباره اینکه بازیکنان تیم اسم او را در مصاحبه‌ها آورده و گفته‌اند که یک‌ تیم خصوصی نباید سرش اینطور بریده شود هم ادامه داد: بحث خصوصی و غیر خصوصی نیست. حرف من عدالت است. ما بیش از هر تیم دیگری در این سال‌ها از بحث داوری خسارت دیده‌ایم. همین امسال هم مسائل مربوط به داوری ما حاد بوده است. حالا ما یک جاهایی با بزرگواری یا زیر سبیلی این مسائل را رد می‌کنیم اما مواقعی مثل امروز هم موضوعات آنقدر مشکوک و بغرنج می‌شود که آدم نمی‌داند چه کار کند. سوال من از آقای تاج به عنوان متولی فدراسیون فوتبال این است که چه پاسخی برای هواداران تراکتور دارند که امروز دیدند تیم‌شان چگونه قربانی دو سوت داوری شد. ما امیدوار بودیم آقای تاج در دوره جدید حضورشان در فدراسیون، به دنبال حاکم کردن عدالت باشند ولی اتفاقی که امروز افتاد دوباره من را از همه چیز مایوس کرده‌ است.

زنوزی در پخش پایانی صحبت‌هایش درباره ادامه فصل تراکتور گفت: به هر حال ما از یک جام کنار رفتیم ولی با قدرت برمی‌گردیم و به هیچ وجه اتفاقی که این هفته برایمان رخ داد را فراموش نخواهیم کرد. ما حالا تیمی شده‌ایم که بالاتر از پیش‌بینی‌ها حرکت می‌کنیم و من مطمئنم در هفته‌های آینده با مربی خوبی که داریم و با بازیکنان باغیرتی که پیراهن تراکتور را می‌پوشند، خیلی هم بهتر از این بازی خواهیم کرد. وظیفه من هم حمایت و کمک کردن به تقویت تیم است و انشاالله در دور برگشت لیگ برتر، بهتر از دور رفت کار کرده و در سطح رضایت هواداران بی شمار تراکتور بازی می‌کنیم. دوست دارم یک‌بار دیگر از همین جا از طرفداران تراکتور عذرخواهی کنم که زورم در این فوتبال به سیستم اداره کننده‌اش نرسید. امیدوارم آنقدر قوی و قوی‌تر شویم که مسائلی مثل امروز، هیچوقت نمایش ما را تحت تاثیر خودش قرار ندهد.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1718510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =