مزایای سفارش و خرید مخازن استنلس استیل از گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی

گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی؛ طراحی، تولید، تأمین و نصب مخازن استنلس‌استیل از ۱۰۰ لیتر تا ۳۰۰ مترمکعب را در طرح‌های بسیار برای صنایع مختلف انجام می‌دهد.

طی پنج دهه گذشته، گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی عملاً انواع مخازن استنلس‌استیل را برای صنایع بزرگ غذایی، دارویی و شیمیایی در ایران تولید کرده است. گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی با شناخت فرایندها، کیفیت و طرزکار بهینه مورد انتظار، مخازن استنلس‌استیل را مطابق با آخرین استانداردهای روز برای صنایع غذایی، شیمیایی و دارویی ارائه می‌دهد.

مخازن استنلس‌استیل با حجم ها،اندازه‌ها، شکل‌ها و عملکردهای متفاوت وجود دارند. اما آنها یک چیز مشترک دارند: توانایی ذخیره، پردازش و نگهداری ایمن محصولات یا مایعات! گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی نه‌تنها تخصص، بلکه سال‌ها تجربه نیز در ساخت مخزن استنلس‌استیل را به شما ارائه می‌دهند. گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی می تواند مخازن استنلس‌استیل را مطابق با مطابق با صنعت شما طراحی و ارائه نماید

مخزن استنلس‌استیل چیست و چه کاربردی دارد؟

مخزن استنلس‌استیل از فولاد ضدزنگ ساخته می‌شود به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارد. همچنین این مخازن از لحاظ بهداشت در وضعیت مطلوبی قرار دارند. این موضوع باعث می‌شود که مخازن استنلس‌استیل گزینه مناسبی برای حمل و نگهداری مواد باارزش و حساسی همچون مواد غذایی، مواد دارویی، مواد شیمیایی، اسیدی و انواع لبنیات و مایعات باشند. علاوه بر این مخازن استنلس‌استیل برای نگهداری مواد شیمیایی، فرآورده‌های نفتی، صنایع غذایی و دارویی نیز کاربرد دارند. باتوجه‌ به این شرایط شما می‌توانید از این تجهیزات در صنایع مختلف استفاده کنید.

انواع مخازن استنلس‌استیل تولید شده گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی

امروزه انواع مختلفی از مخازن استنلس استیل در صنایع غذایی، شیمیایی و دارویی استفاده می‌شود که دارای انواع مختلفی هستند. از پرکاربردترین انواع مخازن می‌توان به مخزن ذخیره، مخزن ایزوله، مخزن پروسس، مخزن حمل شیر، مخزن اسپتیک، راکتور و مخزن ایزوتانک اشاره نمود. هرکدام از این مخازن برای مصارف خاصی در صنایع غذایی، دارویی و پتروشیمی مورداستفاده قرار میگیرند. در این میان باتوجه‌به اهمیت مخازن تحت‌فشار در صنایع مختلف، در ادامه به بررسی مخازن تحت‌فشار تولید شده توسط گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی پرداخته میشود.

برای مشاهده مخزن استنلس استیل گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی کلیک کنید.

مزایای سفارش و خرید مخازن استنلس استیل از گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی

مخزن تحت‌فشار و هرآنچه که لازم است درباره آن بدانید

مخزن تحت‌فشار یکی از تجهیزات مهم و کاربردی است که به‌صورت استوانه‌ای‌شکل ساخته می‌شود. از این مخازن برای نگهداری مایعات، بخار و گاز در فشارهای بالاتر و کمتر از فشار محیط استفاده می شود.

باتوجه‌به گفته شرکت صنعتی دمیرچی، مخازن تحت‌فشار به‌عنوان یکی از استانداردترین تجهیزات کارخانه‌ای هستند که طبق استاندارد انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (ASME) طراحی و ساخته می‌شوند. این تجهیزات کاربرد فراوانی دارند و می‌توان در صنایع مختلف از آن‌ها استفاده کرد.

انواع مخازن تحت‌فشار

مخازن تحت‌فشار با توجه به شرایط عملکردی و نیاز صنعت، به موارد زیر تقسیم می شوند :

۱- مخزن فرایندی

مخزن فرایندی به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین مخازن تحت‌فشار شناخته می‌شود که فرایندهایی صنعتی همچون تخلیه، تقطیر، جداسازی جرم، واکنش شیمیایی، مخلوط‌کردن و هم زدن داخل آن انجام می‌گیرد. تغییر فشار داخلی مخزن فرایند بر اساس فاکتورهایی همچون نوع فرایند صنعتی و تغییرات مواد درگیر انجام می‌شود.

مخازن فرایندی به سه دسته برج تقطیر، میکسرهای صنعتی و راکتورهای شیمیایی تقسیم‌بندی می‌شوند. هر یک از این مخازن باتوجه‌به ویژگی‌هایی که دارند، در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند.

۲- مخازن ذخیره‌سازی

مخازن ذخیره یکی دیگر از انواع مخزن تحت فشار است که برای ذخیره‌کردن و نگهداری مایعات و گازها مورداستفاده قرار می‌گیرند. عمده‌ترین موادی که داخل این مخازن نگهداری می‌شوند سیالات موردنیاز برای انجام فرآیندهای صنعتی و محصولاتی مانند نیتروژن و گاز طبیعی فشرده (CNG) هستند.

مخزن تحت‌فشار در چه صنایعی مورداستفاده قرار می‌گیرد؟

مخازن تحت‌فشار کاربردی بسیار زیادی دارند و در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. این صنایع عبارت‌اند از:

  • صنایع پتروشیمی

  • صنایع شیمیایی

  • صنایع غذایی و دارویی

  • نفت و گاز

برای ساخت مخازن تحت‌فشار از چه متریالی استفاده می‌شود؟

برای ساخت مخازن تحت‌فشار از دو متریال کربن استیل و استنلس‌استیل استفاده می‌شود. استفاده از این متریال‌ها سبب می‌شود که مخازن تحت‌فشار مقاومت بالایی داشته باشند و بتوانید در صنایع مختلف از آن‌ها استفاده کنید.

کربن استیل

کربن استیل که با نام فولاد کربنی نیز شناخته می‌شود، نوعی فولاد مقاوم است که میزان عنصر کربن در در این متریال ۰.۰۵ تا ۲.۱ درصد است. این نوع فولاد کاربرد زیادی در صنایع دارد و به دلیل بهره‌مندی از استحکام کششی بالا برای ساخت مخازن تحت‌فشار مورداستفاده قرار می‌گیرد.

استنلس‌استیل

استنلس‌استیل یا فولاد ضدزنگ از ترکیباتی همچون کروم، کربن و نیکل تشکیل می‌شود. این نوع فولاد مقاومت بالایی در برابر خوردگی شیمیایی و آب‌وهوا دارد. از متداول‌ترین فولادهای ضدزنگ می‌توان به استنلس‌استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ اشاره کرد.

طراحی و ساخت مخزن تحت‌فشار

مخازن تحت‌فشار یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات صنعتی هستند که در صنایع مختلف از جمله پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها و معادن مورداستفاده قرار می‌گیرند. باتوجه‌به کاربرد مخازن تحت‌فشار و مهم بودن سیالات داخل این مخازن، فرآیند ساخت آن بادقت و توجه ویژه‌ای انجام می‌شود.

ساخت مخزن تحت فشار با اساس استاندارد ASMEVlll Division۱ با دو روش مختلف انجام می‌شود. برای ساخت این تجهیزات باید یکی از روش‌های جوشکاری و فورجینگ طی شود. جوشکاری اولین مرحله ساخت مخزن تحت‌فشار است. جوشکاری این مخازن باتوجه‌به فلز پایه، تجهیزات کارگاه و نوع کاربرد مخزن به روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

به‌طورکلی برای جوشکاری مخازن تحت فشار از روش‌های زیر استفاده می‌شود:

  • جوشکاری زیر پودری

  • جوش میگ

  • جوش تیگ

  • جوشکاری الکترود دستی

قطعات مخزن به‌صورت جداگانه ساخته شده و سپس با فرآیند جوشکاری به یکدیگر متصل می‌شوند.

اما روش دومی که برای مخازن تحت فشاری مورداستفاده قرار می‌گیرد، نیاز به جوشکاری زیادی ندارد. این روش اصطلاحاً فورجینگ نام دارد. معمولاً از روش فورجینگ برای ساخت مخازن کربنی با ظرفیت کم و با فولادهای کم آلیاژ استفاده می‌شود.

قیمت مخزن تحت‌فشار

قیمت مخازن تخت فشار یکی از مهم‌ترین عواملی است که هنگام خرید بررسی می‌شود. قیمت مخزن تحت‌فشار به فاکتورهایی همچون نوع مخزن، مواد اولیه موردنیاز برای ساخت، تجهیزات جانبی، ظرفیت مخزن و ضخامت مخزن بستگی دارد. هر یک از انواع مخازن تحت‌فشار ویژگی‌های خاص خود را داشته و در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. مخازنی که از جنس استنلس‌استیل ساخته می‌شوند، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی نسبت به مخازن کربنی دارند؛ بنابراین طبیعی است که قیمت مخزن استنلس‌استیل نسبت به مخزن کربنی بیشتر باشد.

البته نباید نقش واسطه‌ها و تجهیزات استفاده شده در ساخت مخازن تحت‌فشار را نادیده گرفت. شرکت صنعتی دمیرچی تمام مواد اولیه و تجهیزات موردنیاز برای ساخت مخازن استنلس استیل را با بالاترین کیفیت به‌صورت مستقیم وارد می‌کند و هزینه‌های اولیه ساخت مخازن را کاهش می‌دهد؛ بنابراین مخازنی که توسط این مجموعه ساخته می‌شوند، قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر سازندگان دارد. پس اگر قصد خرید مخازن تحت‌فشار باکیفیت بالا و قیمت مقرون‌به‌صرفه را دارید، شرکت دمیرچی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. برای مشاهده مخازن تحت فشار گروه تولیدی و صنعتی دمیرچی کلیک کنید.

شرکت صنعتی دمیرچی خدمات منحصربه‌فردی همچون مشاوره، طراحی، تولید و نصب مخزن تحت‌فشار را به مشتریان ارائه می‌کند؛ بنابراین در صورت نیاز به انواع مخازن از جمله مخازن استنلس استیل ، ایزوتانک ، مخازن ذخیره و مخازن تحت فشار با ابعاد و مشخصات موردنیاز نوع صنعت خود می‌توانید از خدمات دمیرچی استفاده کنید. برای مشاهده و سفارش ایزوتانک همین حالا کلیک کنید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1719046

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =