از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

در این مطلب به بررسی بهترین بازیکنان لیگ برتر در نیم فصل اول می پردازیم.

زاوش محمدی: نیم فصل لیگ برتر با صدرنشینی پرسپولیس به پایان رسید و سرخپوشان توانستند با ۳۲ امتیاز به قهرمانی برسند و منتظر هستند تا بازی ها دوباره شروع شود. پرسپولیس در نیم فصل اول ۲۰ گل به ثمر رساند و تنها ۶ گل دریافت کرده تا عملکرد خیره کننده‌ای داشنه باشد. قرمزها بعد از سپاهان در رده دوم بهترین خط حمله قراردارند و در همچنین با ۶ گلی که دریافت کردند بعد از مس رفسنجان بهترین خط دفاع لیگ را دارند.

از طرفی دیگر تیم های سپاهان، گل گهر و استقلال با ۲۷ امتیاز در رده های بعدی قرار دارند و گفتنی است سیرجانی ها یک بازی عقب مانده دارند و در صورت پیروزی یا تساوی می توانند در رده دوم قرار بگیرند. در ادامه این مطلب به بررسی ۱۰ بازیکن برتر نیم فصل اول می پردازیم:

علیرضا بیرانوند

پرسپولیس سالها معضل گلر داشت و حتی نیلسون برزیلی هم نتوانست مشکل قرمزها را رفع کند و این تیم با نیلسون و هدایت علی دایی هم در کورس قهرمانی جا ماند تا دست قرمزها به کاپ نرسد. پس از علی دایی و حمید درخشان، برانکو سرمربی پرسپولیس شد که در اولین فصل حضورش با سوشا مکانی و اشتباهات عجیبش نتوانست قهرمان شود و با تفاضل کمتر نسبت به استقلال خوزستان در رده دوم جای گرفت. اما فصل بعد یعنی لیگ شانزدهم فصل احیا پرسپولیس بود. برانکو با جذب علیرضا بیرانوند نشان داد یک گلر خوب از نان شب برای یک تیم واجب تر است و قرمزها با بیرانوند موفق شدند پوکر کنند و حتی بعد از جدایی این بازیکن گل محمدی با حامد لک به قهرمانی رسید تا نشان دهند چقدر یک دروازه بان خوب موثر است. فصل پیش اما فصل حامد لک نبود و این گلر با اشتباهات عجیبش باعث شد پرسپولیس امتیازات زیادی از دست بدهد و کورس قهرمانی را به استقلال و فرهاد مجیدی ببازد. پس از این اتفاق قرمزها دوباره سراغ گلر محبوب شان رفتند و بیرانوند را جذب کردند و تا پایان نیم فصل لیگ بیست و دوم تنها ۶ گل دریافت کردند. بیرانوند عملکرد فوق العاده ای در بازگشت به پرسپولیس داشت و حتی در بازی سازی تیم گل محمدی شرکت می کند. حضور بیرانوند در اروپا باعث ترقی او در بازی با پا شده و حالا او به عنوان یک سوئیپر ایفای نقش می کند و خیال مدافعین از حضور او جمع است. بیرانوند یکی از بازیکنانی بوده که در هر ۱۵ بازی نیم فصل حضور داشته و به صورت کامل برای قرمزپوشان به میدان رفته است.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

ریکاردو آلوز

هافبک پرتغالی تراکتور یکی از خریدهای خوب این فصل لیگ برتر بوده. این بازیکن ۳۰ ساله، سابقه بازی در پورتیموننزه و جوانان پورتو را در کارنامه دارد و توسط قربان بردیف به لیگ ایران آورده شد. او در ۱۵ بازی لیگ برتر ۸ پاس گل داده و یکی از بازیکنان با کیفیت لیگ محسوب شده می شود. درخشش آلوز آنقدر قابل لمس بوده که از استقلال پیشنهاد دارد و ساپینتو در تلاش است تا هموطنش را از تبریز به تهران بیاورد و آبی پوشش کند.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

یورگن لوکادیا

یورگن لوکادیا را می توان بهترین و جنجالی ترین خرید این فصل لیگ برتر دانست. مهاجم هلندی که پس از کش و قوس های فراوان به پرسپولیس پیوست و خیلی زود موتور گلزنی اش روشن شد و در ۹ بازی ۶ گل برای تیم گل محمدی به ثمر رساند. لوکادیا در حالی ۶ گل به ثمر رساند که او چند هفته دیرتر به جمع سرخپوشان اضافه شد و پیش از دربی هفته دوازدهم هم جمع سرخپوشان را ترک کرد اما همچنان با ۶ گل آقای گل لیگ برتر است. لوکادیا در بازی های پرسپولیس نشان داد مهاجم ششدانگی است و حضور او می توانست در ادامه فصل برای قرمزپوشان بسیار مفید واقع شود.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

ایمان صادقی

ملوان پس از سالها دوری به لیگ برتر برگشت و این تیم خاطره انگیز در سطح اول فوتبال کشور به رقابت می پردازد. ملوان در ابتدای فصل نتایج خوبی کسب نکرد و در انتهای جدول حضور داشت اما پس از وقفه لیگ به خاطر جام جهانی، قوهای سپید انزلی توانستند پرواز کنند و خودشان از منطقه سقوط نجات دهند. یکی از عوامل موفقیت ملوان در این فصل ایمان صادقی دروازه باسابقه این تیم بوده است. صادقی با اینکه ۱۴ گل دریافت کرده اما عملکرد خوبی داشته نمرات مطلوبی از سایت متریکا گرفته است. او در این فصل توانسته ۴ بار کلین شیت کند و در ۱۰ بازی نمره بالای ۷ گرفت.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

محمد محبی

محمد محبی یکی از بمب های استقلال در فصل بیست و دوم بود. او که در تیم پرتغالی سانتاکلار بازی می کرد به صورت قرضی راهی استقلال شد و عملکرد خوبی هم داشت. محبی در این فصل تاکنون ۴ گل زده و در رده دوم جدول گلزنان قرار دارد. محبی توانست با عملکردش خودش را به ساپینتو تحمیل کند و حالا یکی از بازیکنان ثابت آبی پوشان در لیگ برتر است.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

آرمین سهرابیان

مدافع اسبق استقلال در گل گهر سیرجان احیا شده و توانسته عملکرد فوق العاده ای داشته باشد. او در این فصل ۱۲ بازی برای سیرجانی ها انجام داده و ۲ گل زده و یک پاس گل داده است. او یکی از ارکان مهم تیم امیر قلعه نویی است و حالا یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی محسوب می شوند.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

رامین رضاییان

رامین رضاییان پس از قرار گرفتن در لیست مازاد پرسپولیس، به سپاهان پیوست و کمتر کسی فکر می کرد این مدافع بتواند خودش را احیا کند و دوباره بدرخشد. رضاییان عملکرد فوق العاده ای در سپاهان داشت و بازی هایش کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی را مجاب کرد تا او را به قطر ببرد. رضاییان در سه بازی تیم ملی در جام جهانی فیکس بود و حتی توانست در بازی مقابل ولز گلزنی کند. او در ۱۵ بازی لیگ برتر بازی کرده و ۳ گل زده و ۳ پاس گل هم داده تا یکی از ده بازیکن برتر لیگ باشد.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

شهریار مغانلو

شهریار مغانلو مهاجم بلند قامت سپاهان یکی دیگر از بازیکنان برتر این فصل لیگ برتر است. مغانلو در نیم فصل اول موفق شد ۴ گل به ثمر برساند و پس از لوکادیا و محمد عباس زاده در رده دوم جدول گلزنان قرار بگیرد. مغانلو در نیم فصل اول ۱۵ بار به میدان رفته و ۲ پاس گل هم داده است.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

دانیال اسماعیلی‌فر

دانیال اسماعیلی فر یکی از خریدهای خوب پرسپولیس و یحیی گل محمدی در این فصل بود. مدافع راست سپاهان با قراردادی به پرسپولیس پیوست تا ادامه فوتبالش را در این تیم بگذراند. دانیال یکی از بازیکنان معدود بازیکنان لیگ برتر است که قابلیت بازی در چند پست را دارد و بارها از مدافع راست به وینگر تغییر پست داده و عملکرد خوبی هم داشته است. او در بازی آخر نیم فصل پرسپولیس مقابل نساجی هم ۲ گل به ثمر رساند. اسماعیلی فر هم در ۱۵ بازی نیم فصل برای پرسپولیس به میدان رفته و ۳ پاس گل هم داده است.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

حسین پورحمیدی

گلر شماره یک تیم آلومینیوم اراک آخرین نفر لیست بهترین های لیگ برتر است. پورحمیدی در فصل بیست و دوم عملکرد فوق العاده ای داشت و نه بار موفق شد کلین شیت کند. او پس از بیرانوند بیشترین تعداد کلین شیت را تا اینجای کار دارد و یکی از ارکان موفقیت تیم مهدی رحمتی است.

از درخشش خریدهای یحیی تا حضور چند نام غیرمنتظره

بیشتر بخوانید:

۳۵ ۲۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1719240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =