هشدار نخست‌وزیر قطر نسبت به پیامدهای عدم احیای برجام

ایسنا نوشت: نخست وزیر پیشین قطر در رشته توئیتی نسبت به پیامدهای خطرناک عدم احیای توافق هسته ای ایران برای منطقه و جهان هشدار داد.

حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر پیشین قطر در رشته توییتی نوشت که اوضاع منطقه اکنون پر از خطر است و همه طرف ها باید احتمال هر امری را بدهند.

وی نوشت: غربی ها به رهبری آمریکا تا این لحظه به هیچ توافقی برای توافق هسته ای با ایران نرسیده اند.

بن جاسم تاکید کرد که همه ما می دانیم که اسرائیل با تمام توان تلاش می کند تا به تجهیزات و سلاحی دست یابد تا بتواند اهدافی را در ایران مورد اصابت قرار دهد زیرا آن را خطری بزرگ برای خود می داند اما آمریکا تا این لحظه در خصوص دادن اسلحه به تل آویو تردید دارد.

نخست وزیر پیشین قطر در ادامه نوشت: اگر این طرف ها به توافق هسته ای جدیدی با ایران دست نیابند و آمریکا سلاح مورد نیاز را به اسرائیل بدهد ، خدای نکرده یک اقدام نظامی انجام خواهد شد که ثبات و امنیت منطقه را از بین خواهد برد و پیامدهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی وخیمی به همراه خواهد داشت.

این سیاستمدار کهنه کار قطری همچنین تاکید کرد: بنابراین امیدوارم که ما در منطقه خلیج(فارس) از طریق تمام کانال های موجود به آمریکا و غرب توضیح دهیم و خطرات هر گونه اقدام نظامی و لزوم حل مشکلات از طریق راه حل های مسالمت آمیز را به آن ها بگوییم زیرا ما در مقدمه خسارت دیدگان خواهیم بود.

حمد بن جاسم در پایان نوشت: با اینکه من نسبت به حصول توافق هسته ای میان ایران و غرب بسیار خوشبین بودم اکنون خوشبینی من کمتر شده است اما عجیب و بعید نیست که یک تحول مثبت رخ دهد و برجام دوباره احیا شود و ما را از خطرات دور کند.

311311

کد خبر 1719711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =