۸۴ درصد مصرف گاز در آذربایجان‌غربی، در بخش خانگی است

رئیس اندازه‌گیری و توزیع شرکت گاز آذربایجان‌غربی اعلام کرد: ۸۴ درصد مصرف گاز در استان ، در بخش خانگی است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علی محمودی اظهار کرد: هر مشترک در استان طی یک شبانه‌روز به طور متوسط ۲۵ مترمکعب گاز مصرف می‌کند که اگر یک مترمکعب از آن کم کند، می‌تواند منجر به صرفه‌جویی یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعبی و در نتیجه برقراری گاز بخشی از صنایع شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه هم‌استانی‌های ما در صرفه‌جویی همراه ما بوده‌اند، خاطرنشان کرد: عملا صرفه‌جویی مردم باعث شد که چالش گازی که در شمال‌شرق کشور اتفاق افتاد کمتر احساس شود این در حالی است که نسبت به سال گذشته در استان ۵۰ هزار مشترک به بخش خانگی افزوده شده بود و این در روند مصرف سال‌جاری هم تاثیرگذار است.

رئیس اندازه‌گیری و توزیع شرکت گاز آذربایجان‌غربی در ادامه با اعلام اینکه ما از ابتدای فصل سرما در بخش‌های مختلف نیروگاهی و صنایع محدودیت اعمال کرده بودیم، افرود: در بخش نیروگاهی سیکل ترکیبی ارومیه و خوی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار، در مصارف سیمان خاکستری نزدیک یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب،‌ حدود یک میلیون مترمکعب در مصارف قند و مقدار ۹۰۰ هزار مترمکعب هم در سایر صنایع محدودیت اعمال کرده‌ایم.

محمودی با اعلام اینکه اکنون عمده مصرف کنونی استان با حدود ۸۴ درصد در بخش خانگی است، گفت: مابقی‌ نیز در CNGها، بیمارستان‌ها و مدارس و... مصرف می‌شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1720487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =