باگ بزرگ و اعصاب‌ خردکن گوشی جدید گوگل

گجت‌نیوز نوشت: باگ جدید گوشی پیکسل 7 گوگل – Google Pixel 7 باعث می‌شود در حین تماشای ویدیو در یوتیوب دستگاه هنگ کند و چاره‌ای جز ریستارت کردن برای کاربر باقی نگذارد!

پس از مشکلات ریز و درشت و بعضا باورنکردنی گوشی پیکسل ۶ انتظار می‌رفت که گوگل نسل بعدی پرچمدارانش را با حداقل مشکلات روانه بازار کند. با این حال نسل جدید گوشی‌های Pixel هم از این حیث دست کمی از نسل قبل ندارد و از زمان عرضه تا به امروز با ایرادات زیادی روبرو بوده است.

جدیدترین باگ ایجاد شده مربوط به گوشی گوگل پیکسل ۷ در حین تماشای ویدیوهای یوتیوب به صورت تمام‌صفحه است؛ جایی که صفحه به‌طور ناگهانی قفل کرده و گوشی عملا از کار می‌افتد!

باگ جدید پیکسل ۷ گریبان‌گیر چه کسانی خواهد شد؟

ایراد اخیر گوشی‌های پرچمدار پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو در حین تماشای ویدیوهای اپلیکیشن YouTube یا YouTube TV و زمانی که کاربر سعی می‌کند از طریق منوی عمودی برنامه از آن خارج شود، رخ می‌دهد. بنابراین در صورت استفاده از هریک از دو ژست حرکتی مربوط به بازگشت به منوی اصلی یا منوی آخرین برنامه‌های بازدید شده، اپلیکیشن به‌طور کامل فریز شده و گوشی هنگ می‌کند!

بر اساس گزارش‌های رسیده، این اتفاق تاکنون برای هیچ‌یک از اپلیکیشن‌های دیگر استریم رخ نداده است. با این حال با توجه به این که این باگ گوشی پیکسل ۷ گوگل مرتبط با سیستم عامل است و نه اپلیکیشن، نمی‌توان احتمال رخ دادن آن در سایر اپلیکیشن‌ها را نیز با قاطعیت رد کرد.

این مشکل همچنین در صورتی که یوتیوب به صورت تمام صفحه در حال اجرا نباشد، رخ نخواهد داد!

در این شرایط، گوشی‌های Pixel 7 و Pixel 7 Pro هر دو به‌طور کامل فریز شده و صفحه نمایش و اپلیکیشن هر دو هیچ‌گونه ورودی به فرم سوایپ کردن یا ضربه زدن را نمی‌پذیرنذ! در این شرایط ممکن است صدای مربوط به ویدیوی در حال پخش همچنان پخش شود. با این وجود، برخی افراد نیز از کار نکردن کلیدهای کم و زیاد کردن صدا در این شرایط خبر داده‌اند.

در شرایطی که اوضاع وخیم‌تر می‌شود، کارکرد گوشی برای چند دقیقه به‌طور کامل متوقف می‌شود و چاره‌ای جز ریبوت باقی نمی‌ماند. در این شرایط، پایین نگه داشتن کلید Power تا زمانی که دستگاه به‌طور دستی ریستارت شود، راهکاری سریع است.

البته این باگ پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو از آن مواردی نیست که دائما برای کاربر رخ دهد. با این حال بروز این مشکل هر چند دفعه یک بار نیز می‌تواند حسابی اعصاب خرد کن باشد.

گوگل البته امکان ارسال فیدبک در صورت رخ دادن این ایراد را برای کاربران فراهم کرده است. با این حال بر اساس سابقه نه چندان درخشان گوگل در ارائه رابط های کاربری، این کمپانی باید کاری بیشتر از دریافت فیدبک از کاربران انجام دهد!

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1720605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =