۰ نفر
۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
کمبود شدید سطل زباله در دزفول

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین: نبود سطل زباله در برخی از محلات شهر دزفول موجب انباشت حجم بسیاری از زباله شده

وجود زباله بر روی زمین در کوچه ها و معابر شهر دزفول علاوه بر اینکه چهره شهر را مخدوش و آلودگی بصری به وجود آورده است منجر به جمع شدن تعداد زیادی گربه، سگ و برخی حشرات دیگر و انتقال انواع بیماری به شهروندان می شود.

در بسیاری از خیابان‌های شهر به دلیل کمبود یا نبود سطل زباله برای زباله‌های خانگی سبب شده تا شهروندان زباله‌های خود را در گوشه و کنار خیابان‌ها انباشت کنند که باعث زشت شدن منظر شهری، ایجاد بوی تعفن در محل و هجوم حشرات و جانوران می‌شود و این امر سلامت شهروندان را به دلیل امکان انتقال آلودگی و بیماری از طریق زباله‌های انباشت شده در خیابان‌ها، تهدید می‌کند.

در برخی مواقع مشاهده می‌شود که سطل‌های زباله فرسوده بوده و دیر به دیر تعویض می‌شوند

این سطل‌ها علاوه بر ظاهر بد، بوی نامطبوعی را پخش می کند و از برخی از آنها شیرابه هم خارج می‌شود و این در حالی است که توجه به شست و شوی مخازن زباله باید از اولویت‌های اصلی شهرداری باشد.

مشکل زباله های تر، شیرآبه است، وقتی زباله های تر روی هم انباشت می شوند فشار حاصل از آن ها سبب تولید آب زباله یا در اصطلاح شیرابه می شود که آلودگی بسیار بالایی دارد.

در این حاشیه این گزارش خبری یکی از شهروندان دزفولی به خبرنگار ما گفت: شهر که تمیز باشد مریضی نیز کمتر است، یک سطل زباله پاسخگوی یک محله نیست و تعداد کم آن باعث شده تا زباله ها کنار سطل رها شود و بیماری انتقال یابد.

یکی دیگر از شهروندان بیان کرد: به دلیل نبود یا کمبود سطل زباله، ساکنان محل زباله‌های خود را در خیابان انباشت می‌کنند که این امر موجب هجوم حیوانات و در نتیجه پاره شدن کیسه‌های زباله و ایجاد بوی تعفن در محل می‌شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1722378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =