حضور بی‌خبر وزیر در جشنواره/ اجرای تماشاخانه ایرانشهر جابجا شد!

مهر نوشت: دومین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز سپری شد و حضور وزیر ارشاد در جشنواره و جابجایی اجرای اثر نمایشی تماشاخانه ایرانشهر از جمله حواشی این روز بود.

یکشنبه ۲ بهمن چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر دومین روز برگزاری خود را سپری کرد. در این روز آثار مختلف در بخش‌های بین‌الملل، مسابقه صحنه‌ای ایران و تئاتر خیابانی اجرا شدند.

خبری از اورژانس در کاخ جشنواره نیست

دومین روز از جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر سپری شد ولی بر خلاف دوره‌های گذشته نیروهای اورژانس در محل مجموعه تئاتر شهر مستقر نیستند. این در حالی است که مجموعه تئاتر شهر به عنوان اصلی‌ترین میزبان جشنواره تئاتر فجر، بیشترین گروه‌های تئاتری، مخاطبان و برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی را پذیراست و از این رو حضور تیم اورژانس در مجموعه ضروری است.

موضوع تکراری حضور وزیر ارشاد در جشنواره بدون اطلاع‌رسانی!

یکی از موضوعات تکراری در دوره‌های اخیر جشنواره تئاتر فجر که دوره چهل و یکم نیز از این امر مستثنی نیست، حضور بی‌خبر و به نوعی پنهانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره است. روابط عمومی جشنواره و ستاد برگزاری درباره حضور وزیر به اصحاب رسانه‌ها اطلاع‌رسانی نمی‌کنند و خبرنگاران باید خودشان از این امر مطلع شوند و خودشان شرایط را برای پرسیدن یک یا ۲ سؤال از وزیر فراهم کنند.

این اتفاق در جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر نیز رخ داد و معلوم نیست چرا مدیران اداره‌کل هنرهای نمایشی و جشنواره تئاتر فجر سعی در بهبود این وضعیت و اطلاع‌رسانی مناسب به اصحاب رسانه و فراهم کردن شرایط شایسته برای خبرنگاران جهت مصاحبه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند.

هنوز تنور حضور مخاطبان جشنواره گرم نشده است

با گذشت دومین روز از چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر هنوز تنور حضور مخاطبان در سالن‌های میزبان جشنواره چهل و یکم گرم نشده است. طی ۲ روز سپری شده از جشنواره اکثر سالن‌های میزبان اجراها، با استقبال قابل قبول مخاطبان همراه نبودند و مخاطبانی که به تماشای آثار نشستند ظرفیت کمی از صندلی‌ها را به خود اختصاص دادند.

حضور بی‌خبر وزیر در جشنواره/ اجرای تماشاخانه ایرانشهر جابجا شد!

جابجایی اجرای تماشاخانه ایرانشهر نسبت به جدول جشنواره

روز یکشنبه ۲ بهمن و در دومین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، طبق جدول اجراها که توسط ستاد جشنواره منتشر شده است، قرار بود سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر میزبان اجرای نمایش «هی می‌خوابم، خوابتو می‌بینم» نوشته محمود خرم‌آزادی و کارگردانی رضا بهنامی از تهران باشد. این نمایش باید طبق جدول با مدت زمان ۷۰ دقیقه در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شد.

اما با مراجعه به تماشاخانه ایرانشهر، در ورودی سالن سمندریان پوستر نمایش «مادرم زری، سر زا رفت» نوشته محمود خرم‌آزادی و کارگردانی رضا بهنامی نصب شده بود و در واقع این نمایش در سالن اجرا شد.

در حالیکه طبق جدول منتشر شده از سوی ستاد جشنواره، نمایش «مادرم زری سر زا رفت» نوشته محمود خرم‌آزادی و با کارگردانی داود پارسا از گچساران است که طبق جدول قرار است روز چهارشنبه ۵ بهمن در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری کوروش زارعی از ۲۵ دی تا ۱۱ بهمن برگزار می‌شود.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1722558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =