انجمن شرکت‌های هواپیمایی:برای نرخ بلیت تابع دستورات دادستان هستیم

تسنیم نوشت :دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان این‌که تابع دستورات دادستان درباره نرخ بلیت هواپیما هستیم، گفت: با تداوم روند فعلی، هواپیماهای بیشتری زمین‌گیر می‌شود.

مقصود اسعدی سامانی در خصوص افزایش قیمت بلیت هواپیما و دستور دادستان تهران در این رابطه، اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی تابع دستورات دادستان هستند و بر اساس این دستورات عمل خواهند کرد.

وی تصریح کرد: نرخ بلیت پروازهای داخلی به قیمت قبلی باز گشته است.

وی همچنین با اشاره به افزایش هزینه شرکت‌های هواپیمایی به‌دلیل رشد نرخ ارز، افزود:‌بیشترین هزینه ایرلاین‌ها، ارزی است و با توجه به نوسانات نرخ ارز هزینه شرکت‌های به‌شدت افزایش یافته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین تبعات این وضعیت، ناتوانی شرکت‌ها در تامین قطعات هواپیماست. مسئله‌ای که روی ایمنی هواپیماها تاثیرگذار بوده و با توجه به این‌که اولویت هر شرکتی ایمنی است، هواپیماها زمین‌گیر می‌شوند.

در پی دستور دادستان تهران، برای رسیدگی به تخلفات شرکت هواپیمایی در افزایش قیمت بلیت پرواز در ماه گذشته، صبح امروز سرپرست دادسرای ناحیه ۳۰ فرودگاه‌های کشور به همراه نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی از چند شرکت هواپیمایی بازدید کرد.

فرزادنیا در این‌باره گفت: افزایش قیمتی که اخیراً از طریق انجمن شرکت‌های هواپیمایی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد، مصوبه ستاد تنظیم بازار را نداشت. به صورت جدی به موضوع ورود پیدا کردیم و مصمم هستیم تک تک شرکت‌های هواپیمایی را از نزدیک بازرسی کرده و جایی که افزایش قیمت باشد، برخورد قانونی صورت گیرد. این اضافه دریافتی که در شرکت‌های هواپیمایی صورت گرفته حتما باید به مردم و به مسافرین برگردانده شود.

وی افزود: با تذکراتی که دادسرای تهران به شرکت‌ها داده است، عرضه قیمت‌های خلاف قانون متوقف شده و سامانه‌ها و سیستم‌های هواپیمایی در حال به روزرسانی به حالت قیمت‌های قبل از دی ماه هستند.

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۲۰

کد خبر 1723543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =