علم‌الهدی: اکنون، هر طرحی برای بهبود معیشت و اقتصاد را «دشمن» خنثی می‌کند/ برخی مردم از «شرایط جنگی» کشور آگاهند، «نظام» را مقصر گرانی‌ها نمی‌دانند

ایسنا نوشت: خطیب جمعه مشهد گفت: وضعیت امروز ما در برابر دشمن مشابه با همان وضعیت احزاب است؛ آن‌هایی که خدا را باور نکردند، انقلاب را وابسته به قدرت امام زمان(عج) نمی‌دانند،

امام جمعه مشهد گفت: این‌که اقتصاد، فرهنگ و هر حرکتی نظام انجام داد را به باد نقد بکشند، تخریب است و تخریب درست نیست، این‌هایی که لبه تیز نقد را به طرف تخریب نظام بردند، بدانند در زمین دشمن بازی می‌کنند، به نفع دشمن قدم برمی‌دارند و از نوشته، حرکت‌ها و اظهارات آنان دشمن راضی می‌شود.

حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: زمانی جنگ مربوط به مرزها بود و با انفجار بمب و شلیک گلوله سنجیده می‌شد اما امروزه علیرغم پایان یافتن جنگ نظامی، ابعاد پیچیده‌تر و شدیدتری از جنگ در زندگی ما جریان دارد و نه‌تنها خانه‌ها، جان‌ها و سرزمین ما بلکه حتی رزق سفره ما و هستی سلامتی ما را در معرض تهاجم و مقابله قرار گرفته است.

وی افزود: در این شرایط، دستگاه‌های برنامه‌ریزی مجلس و دولت دست به انجام عملی می‌زنند تا وضعیت اقتصاد کشور را بهبود ببخشد اما بلافاصله دشمن با ایادی داخلی و خارجی خود بر همان اقدامات دست می‌گذارد و آن را خنثی می‌کند و این وضع از مسائل اقتصادی گرفته تا حتی موضوعات امنیتی وجود دارد. ملت ما هم در برابر این موضوع دو دسته هستند؛ دسته‌ای که از اساس متوجه ماجرا نیستند و به خاطر گرانی‌ها، نظام را مقصر می‌دانند و دسته دوم که از وجود شرایط جنگی در کشور آگاه هستند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: وضعیت امروز ما در برابر دشمن مشابه با همان وضعیت احزاب است؛ آن‌هایی که خدا را باور نکردند، انقلاب را وابسته به قدرت امام زمان(عج) نمی‌دانند، آن‌هایی که برایشان همیشه قدرت و سیاست مطرح است و اهمیتی به شوکت اسلام و پیشرفت جامعه مسلمانان نمی‌دهند، امروز در مواجهه با هجمه دشمن به دین و ایمان و قرآن ما، اکنون باور کرده‌اند که ما شکست خورده‌ایم و قرار است نظام و همه تدابیر ما خنثی شده و آن‌ها بر ما مسلط شوند.

وی تأکید کرد: همین‌ها امروز در روزنامه‌هایشان شروع به کارشکنی در کار دولت و نظام کرده‌اند، مقدسات نظام را به باد حمله گرفته‌اند، در تحلیل‌های سیاسی‌شان در زمین دشمن بازی می‌کنند و هیچ ابا و امتناعی هم ندارند. این‌ها مصداق همان «وَالَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ» هستند و در برابرشان، متدینان، مومنان، بسیجیان، انقلابی‌ها و ملت ولایی ما قرار دارد که باور دارند این وعده صادق خدا، ولی خدا و رهبر معظم انقلاب است و دشمن در این تهاجم نابود خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، وقایع اخیر اروپا در قرآن سوزی و پیشنهاد تروریستی دانستن سپاه را مظاهر اعلام جنگ با اسلام، قرآن و دین خدا خواند و بیان کرد: در این عرصه، مهم شناخت ماست و باید هم دشمن را بشناسیم و هم ملاک دشمنی او را شناسایی کنیم. حقیقت این است که دشمن، دشمن است و هر کار بتواند در تقابل با ما انجام می‌دهد اما از این قضایا باید دانست که این دشمن نه قابل‌مذاکره است، نه قابل صلح است، نه قابل دست دادن است، نه قابل تواضع و خضوع است و جز جنگ با او در دفاع از دین و اسلام، هیچ راه دیگری نداریم.

وی «قرآن سوزی» و «تروریست دانستن سپاه مدافع قرآن» را دو راهبرد نزدیک به هم دانست و افزود: دو سال قبل، مقابل مسجد هامبورگ در آلمان قرآن را به آتش کشیدند و اکنون هم در سوئد این کار را تکرار کردند. بحث امروز این است که نه‌تنها اسلام هدف قرار گرفته بلکه جمهوری اسلامی و نیروی نظامی رسمی آن به‌عنوان نیروی دفاعی اسلام را هم تروریست اعلام کردند تا جریان دفاع از دین به‌کلی در عالم سرکوب شود.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: سازمان نظامی رسمی یک کشور چطور تروریست می‌شود؟ این ملت در هر جا که سیل آمده، با چشم خود بسیجی و سپاهی دیده‌اند که زندگی مردم را از میان گل‌ولای بیرون کشیده است. این ملت در هر جا که زلزله آمده، با چشم خود بسیجی و سپاهی دیده‌اند که مردم را از زیر آوار بیرون کشیده‌اند. هر جا محبت، عاطفه، عشق و اخلاص بود، مردم آن‌ها را از سپاه دیده‌اند اما اکنون دشمن با تمام جسارت کفرآمیز خود، این سپاه را تروریستی دانسته است.

وی ادامه داد: آن روز که هواپیمای مسافربری ما بر فراز خلیج‌فارس به دست آمریکایی‌ها ساقط شد، عده‌ای از بزرگان نزد امام(ره) مشرف شدند و امام آن‌جا فرمود که برای آمریکا، ساقط کردن یک هواپیمای مسافربری مایه آبروریزی بود و آن‌ها هم می‌دانستند اما این اتفاق افتاد تا آن‌ها به ما اعلام کنند که در مبارزه با ما هیچ ملاحظه‌ای ندارند و هیچ‌چیز از حقوق بشر گرفته تا رضایت مردم، مانع از توطئه‌هایشان نمی‌شود و امروز نیز آتش زدن قرآن و تروریست خواندن سپاه، نشان از همین مسئله دارد.

امام جمعه مشهد با بیان این‌که در وضعیت امروز معیشت و اقتصاد، هر قدم و طرحی که برداشته می‌شود، به دست دشمن خنثی می‌شود و برخی سودجویان در زمین دشمن بازی می‌کنند، گفت: امروز در این کشور، در کارشکنی‌ها و ایجاد اختلال اقتصادی در خط سودجویی، همه بدانند که هر دستگاه و شرکتی که کاری بکند که مسلمانان از آن متضرر شوند اما سود آن عمل به جیب آن دستگاه یا شرکت برود، خواسته یا ناخواسته سرباز پیاده‌نظام آمریکا و اروپایی است که قرآن را به آتش کشیده‌اند.

علم‌الهدی با تأکید بر این‌که نقد مایه پیشرفت است، خاطرنشان کرد: نقد کشور را پویا و زنده می‌کند اما نه دشمنی و تخریب؛ این‌که آدم‌ها در جایگاه نقد بایستند، نظام را تخریب کنند و با نقدهای ناآگاهانه، جلوی حرکت‌های اصلاحی، اقتصادی و معیشتی را بگیرند، دشمنی و عداوت است.

وی گفت: این‌که اقتصاد، فرهنگ و هر حرکتی نظام انجام داد را به باد نقد بکشند، تخریب است و تخریب درست نیست، این‌هایی که لبه تیز نقد را به طرف تخریب نظام بردند، بدانند در زمین دشمن بازی می‌کنند، به نفع دشمن قدم برمی‌دارند و از نوشته، حرکت‌ها و اظهارات آنان دشمن راضی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که مردم باید این واقعیت‌ها ما بدانند و از مردم ما بالاتر، مسؤولان نیز باید بدانند، تصریح کرد: متأُسفانه برخی مسؤولان نیز متوجه نیستند که در میدان جنگ و در حال مبارزه با دشمن هستیم، دشمن در خط براندازی و ستیز با ما است، نفهمیدن آنان به کشور ضربه می‌زند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1724264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =