ژاپن با ۳۴۳ قربانی در صدر جان باختگان کرونایی جهان

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: بر اساس تازه‌ترین آمار، تعداد قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۶ میلیون و ۷۵۶ هزار نفر رسید و همچنان بیشترین تعداد قربانیان در کشور ژاپن ثبت شده است.

ژاپن همچنان درصدر آمار کرونا، فوت ۳۴۳ نفر دیگر در ژاپنبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سایت ورلد میترز، تا کنون ۶۷۴ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۳۷۳ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۸۱۷ نفر جان باخته اند. آمریکا با ابتلای ۱۰۴ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۹۱۲ نفر و فوت یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۲۳۶ نفر بر اثر کرونا در صدر قرار دارد. در شبانه روز گذشته در آمریکا ۱۰۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. از نظر تلفات شبانه روز گذشته، ژاپن با ۳۴۳ قربانی و آلمان با ۱۲۷ قربانی در جایگاه نخست قرار دارند. پس از آمریکا، هند، با ۴۴ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۴۳۷ مبتلا و مرگ ۵۳۰ هزار و ۷۳۹ نفر بر اثر این بیماری در جایگاه دوم آمار مبتلایان قرار دارد. فرانسه آمار ۳۹ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۱۵۴ مبتلا و ۱۶۴ هزار و ۸۰ فوتی بر اثر کرونا را تا کنون ثبت کرده است. ۴۴ نفر هم در شبانه روز گذشته به آمار قربانیان کرونا در این کشور افزوده شد.

ژاپن با ۳۴۳ قربانی در صدر جان باختگان کرونایی جهان

در آلمان ۳۷ میلیون و ۷۳۹ هزار ۴۷۲ مبتلا و ۱۶۵ هزار و ۴۴۱ مرگ ناشی از کرونا ثبت شده است. در شبانه روز گذشته هم ۱۲۷ نفر در آمار قربانیان این بیماری در این کشور قرار گرفتند. در برزیل، ۳۶ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۹۶۷ نفر تا کنون به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶۹۶ هزار و ۷۸۵ نفر جان باخته اند. در بیست و چهار ساعت گذشته در برزیل ۵۴ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

در ژاپن تا کنون ۳۲ میلیون و ۳۶۴ هزار ۸۵۰ نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۵۰ نفر جان باخته اند. ۳۴۳ نفر نیز در شبانه روز گذشته در جمع قربانیان این بیماری در این کشور قرار گرفتند.

کره جنوبی تا کنون آمار ۳۰ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۳۶۳ مبتلا به کرونا و ۳۳ هزار و ۳۳۲ فوتی بر اثر این بیماری را ثبت کرده است در شبانه روز گذشته هم ۳۶ نفر دیگر به آمار قربانیان این بیماری در این کشور افزوده شد.

آمار کرونا در ایتالیا از ابتلای ۲۵ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۷۸۹ نفر و مرگ ۱۸۶ هزار و ۸۳۳ نفر بر اثر این بیماری حکایت دارد. در انگلیس تا کنون ۲۴ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۲۴۰ نفر به کرونا مبتلا شده و ۲۰۳ هزار و ۲۲۹ نفر بر اثر آن جان باخته اند.

در روسیه تا کنون ۲۱ میلیون ۹۲۴ هزار و ۲۶۱ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۳۹۴ هزار و ۹۰۲ نفر جان باخته اند. ۴۱ نفر هم در بیست و چهار ساعت گذشته در آمار قربانیان کرونا در این کشور قرار گرفتند.

آمار کرونا در ایران از ابتلای ۷ میلیون و ۵۶۳ هزار و ۹۲۳ نفر و فوت ۱۴۴ هزار و ۷۴۴ نفر حکایت دارد.

در اسپانیا تا کنون ۱۳ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۴۷۸ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۱۱۸ هزار و ۴۳۴ نفر جان باخته اند. ۳۵ نفر هم در شبانه روز گذشته در آمار قربانیان این بیماری قرار گرفتند.

آمار تلفات کرونا در شبانه روز گذشته در استرالیا ۱۰۱ نفر، پاراگوئه ۴۲ نفر و در هنگ کنگ ۲۲ نفر بود. فیلیپین و تایوان هم به ترتیب در این مدت ۱۸ و ۱۵ قربانی داشتند. در شیلی هم ۱۵ نفر در شبانه روز گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند. در مجموع ۱۰۶۳ نفر در شبانه روز گذشته در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

بر اساس به روزرسانی آمار واکسیناسیون کرونا در کشورهای جهان که ۱۵ ژانویه به روزرسانی شده است، تاکنون ۵.۵۱ میلیارد نفر تقریبا معادل ۷۱.۸ درصد جمعیت جهان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند. در آمریکا تا کنون ۸۰% مردم در برابر کرونا واکسینه شده اند که از این تعداد ۶۸% دو دوز واکسن و ۳۴% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند. در هند، ۷۵% مردم واکسن دریافت کرده اند که ۷۰% کاملا واکسینه شده اند و ۱۶% دوز تقویتی را دریافت کرده اند.

در برزیل، ۸۹% مردم واکسن زده اند و از این تعداد ۸۳% به طور کامل واکسینه شده اند و ۵۹% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند. در فرانسه این آمار به ترتیب، ۸۱% آمار واکسیناسیون، ۷۹% دریافت دو دوز واکسن و ۷۰% دریافت دوز تقویتی کرونا اعلام شده است. در آلمان ۷۸% تا کنون واکسن زده اند و ۷۶% دو دوز واکسن و ۷۸% دوز تقویتی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

انگلیس تا کنون ۸۱% مردم خود را در برابر کرونا واکسینه کرده است که ۷۶% این تعداد دو دوز واکسن و ۶۰% تعداد دوز تقویتی کرونا را دریافت کرده اند. در ایتالیا این آمار به ترتیب ۸۴% واکسن، ۸۰% دو دوز واکسن و ۷۷% دوز تقویتی واکسن است. در روسیه تا کنون ۶۱% واکسن زده اند و از این تعداد ۵۵% دو دوز واکسن و ۱۴% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند.

در ایران هم تا کنون ۷۹% از مردم در برابر کرونا واکسینه شده اند و از این تعداد ۷۱% دو دوز واکسن و ۳۸% دوز تقویتی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

بیشتر بخوانید:

271

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1724496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =