چقدر ربع سکه در بورس فروخته شد؟/ چقدر نقدینگی جمع آوری شد؟

نبض بورس نوشت:از ۲۴ دی ماه سال جاری تا هفته گذشته، به منظور کاهش التهابات بازار سکه و طلا، فروش ربع سکه در بورس کالا آغاز شد. در ۵ روز معاملاتی گذشته چقدر ربع سکه فروخته شد؟ چند نفر خریدند؟

مدتی است که روند سکه و طلا با رشد قیمت دلار صعودی شده بود و این مسئله موجب شد تا سرانجام بانک مرکزی سیاست های دخالتی را جهت کاهش قیمت سکه و طلا آغاز کند. یکی از سیاست های بانک مرکزی عرضه ربع سکه در بورس کالا بود.

از ۲۴ دی ماه سال جاری فروش ربع سکه در بورس کالا آغاز شد. در ۵ روز معاملاتی گذشته چند ربع سکه در بورس کالا فروخته شد و چند نفر خریدار این سکه ها بودند؟

چه تعداد سکه فروخته شد؟ چند نفر خریدند؟

نود اقتصادی طی گزارشی در این باره نوشت: آمار معاملات ربع سکه در بورس نشان می دهد، طی ۵ روزمعاملاتی گذشته حدود ۱۷ هزار و ۳۷۷ نفر، تعداد ۶۶ هزار و ۱۴۵ قطعه ربع سکه خریداری کرده‌اند و بانک مرکزی توانسته از این طریق در مجموع بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان از نقدینگی بازار را جمع آوری کند.

چقدر ربع سکه در بورس فروخته شد؟ | چقدر نقدینگی جمع آوری شد؟

آمار نشان می‌دهد در مجموع معاملات صورت گرفته هرقطعه ربع سکه بورسی به طورمیانگین در حدود ۷ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان ارزش گذاری شده است. این درحالی است که قیمت این کالا در بازارهای غیر رسمی حدود ۹ میلیون تومان ادعا می شود.

بیشتر بخوانید:

35217

کد خبر 1724575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =