منابع آب پایدار برای پروژه های صنعتی و کشاورزی استان تامین شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: منابع آب پایدار برای پروژه‌های صنعتی و کشاورزی این استان براساس ابلاغیه سیاست‌های دولت تامین شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ احمد افضلی با بیان این مطلب در نشست شورای فنی استان اظهار داشت: براساس ابلاغیه سیاست‌های دولت، تامین منابع آب پایدار باید از طریق تخصیص پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب صورت گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به خشکسالی و کاهش نزولات جوی در استان البرز و ضرورت مدیریت جداسازی آب مصرفی از آب کشاورزی و صنایع باید از سوی شرکت آب منطقه‌ای، آبفا، جهاد کشاورزی و اداره کل شهرک‌های صنعتی استان البرز تمهیدات لازم اتخاذ شود.

افضلی یادآور شد: جهت کشاورزی استان نسبت به اصلاح الگو آب کشاورزی و توسعه گلخانه‌ها که یکی از مهمترین دغدغه‌های استاندار البرز می‌باشد، اهتمام ورزد.

وی ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی نیز مکلف است نسبت به تسریع و تکمیل تصفیه‌خانه‌ها در شهرک‌های صنعتی مبادرت نماید و همچنین آبفای البرز نیز در این جلسه مکلف شد عملیات ساختمانی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ماهدشت را تکمیل و تا پایان مرداد مورد بهره‌برداری قرار دهد.

افضلی گفت: کنترل و نظارت بر روند تکمیل و راه‌اندازی آشیانه و پد بالگرد اورژانس از دیگر نکات ضروری است که باید از سوی متولیان امر مورد توجه قرار گیرد.

46

کد خبر 1725477

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =